سکس تراپی

سکس تراپی، نوعی گفتگو درمانی است که برای کمک به افراد و زوج ها در کشف عوامل پزشکی، روانشناختی، شخصی یا بین فردی طراحی شده است که بر رضایت جنسی تأثیر می‌گذارد. هدف از سکس تراپی کمک به افراد برای غلبه بر چالش‌های فیزیکی و عاطفی و داشتن روابط و زندگی جنسی لذت بخش است.

سکس تراپی

دریافت نوبت مشاور

سوالات متداول

یک درمانگران جنسی در جلسات درمانی ممکن است سوالاتی در خصوص سابقه جنسی شما،  گرایش جنسی و هویت جنسی شما و همچنین سابقه کلی سلامت روان شما و… بپرسند.

مدت زمان این نوع جلسات درمانی به موارد مختلفی بستگی دارد اما حدوداً بین 5 تا 20 جلسه با یک متخصص جنسی زمان می‌برد. این جلسات ممکن است به مدت یک ساعت در هفته یا یک هفته در میان برگزار شود. در طول جلسات درمانی تکالیفی مانند خواندن کتاب‌هایی در خصوص تمایلات جنسی و مواردی از این قبیل به شما داده می‌شود که برای گرفتن نتیجه‌ای مطلوب باید آنها را انجام دهید.

در نظر گرفتن جنبه‌های روانشناختی و جامعه شناختی در انتخاب درمانگر بسیار حائز اهمیت است زیرا جنسیت می‌تواند بر سبک درمان تأثیر بگذارد. تحقیقات نشان داده معمولا افراد ترجیح میدهند که درمانگر هم جنس خود را انتخاب کنند چون احساس راحتی بیشتری دارند و می‌توانند بیشتر اعتماد کنند. در مرکز مشاوره آرامش من امکان انتخاب جنسیت درمانگر به راحتی در اختیار شما قرار داده شده است.

دریافت نوبت مشاور

درمان جنسی یا سکس تراپی

امروزه، اختلال عملکرد جنسی بسیار شایع است. در واقع، 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان گزارش ‌می‌دهند که نوعی اختلال عملکرد جنسی را در طول زندگی خود تجربه کرده اند. این اختلالات شامل موارد زیر است:
اختلال در نعوظ
میل جنسی کم
کمبود علاقه
انزال زودرس
اعتماد به نفس پایین
عدم پاسخ به تحریک جنسی
عدم توانایی در رسیدن به ارگاسم
میل بیش از حد جنسی
عدم کنترل رفتار جنسی
داشتن افکار مزاحم جنسی
فتیش‌های جنسی ناخواسته
یک زندگی جنسی رضایت بخش، سالم و طبیعی است. صمیمیت فیزیکی و عاطفی مؤلفه‌های مهم سلامت شما هستند. هنگا‌می‌که اختلال عملکرد جنسی رخ ‌می‌دهد، داشتن یک زندگی جنسی رضایت‌بخش ‌می‌تواند دشوار باشد. سکس تراپی ممکن است بتواند به شما کمک کند چالش‌های جنسی خود را دوباره تنظیم کنید و رضایت جنسی خود را افزایش دهید.

سکس تراپیست

درمانگر‌های جنسی به افراد کمک ‌می‌کنند تا مشکلات جنسی را حل کنند. سکس درمانگران، مشاوران، پزشکان یا متخصصان بهداشتی واجد شرایطی هستند که برای کمک به افرادی که مشکلات مربوط به رابطه جنسی دارند، آموزش‌های بیشتری دیده‌اند.

چرا افراد سکس تراپی ‌می‌کنند

بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود مشکلات جنسی را تجربه خواهند کرد. برخی افراد ‌می‌توانند به خودشان کمک کنند، اما برای برخی دیگر، مشکلات جنسی ‌می‌تواند باعث ناراحتی و تنش بزرگی شود. متخصص جنسی ‌می‌تواند به افرادی که دارای انواع مشکلات جنسی هستند کمک کند.

مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم: مشاوره روانشناس خانواده

مسائلی که در جلسه سکس تراپی اتفاق ‌می‌افتد

یک درمانگر جنسی به صحبت‌های شما گوش ‌می‌دهد و مشکلات شما را ارزیابی ‌می‌کند که علت مشکل شما، روانی، فیزیکی یا ترکیبی از این دو است. تمام درمان‌ها محرمانه است. شما ‌می‌توانید به تنهایی به یک متخصص جنسی مراجعه کنید، اما اگر مشکل شما بر شریک زندگی شما نیز تاثیر ‌می‌گذارد، بهتر است هر دوی شما مراجعه کنید. صحبت کردن و بررسی تجربیاتتان به شما کمک ‌می‌کند تا بهتر بفهمید چه اتفاقی در حال رخ دادن است. درمانگر همچنین ‌می‌تواند تمرینات و وظایفی را به شما بدهد تا در اوقات فراغت خود با همسرتان انجام دهید. جلسات معمولا 30 تا 50 دقیقه طول ‌می‌کشد. درمانگر شما ممکن است جلسات هفتگی یا جلسات کمتری مانند یک بار در ماه را توصیه کند.

درمان مشکلات جنسی

دریافت نوبت از سکس تراپیست

برای شرکت در جلسات سکس تراپی با مراجعه به صفحه درخواست قرار ملاقات با روان درمانگر/ رزرو وقت مشاوره ‌می‌توانید روند درمان را با بهترین دکتر روانشناس در تهران، درمانگر و متخصص مشاوره در کلینیک روانشناسی آرامش من را آغاز کنید. همچنین ‌می‌توانید در ساعات ذکر شده در انتهای صفحه مرکز مشاوره با کلینیک روانشناسی سلامتی آرامش من به صورت تلفنی وقت بگیرید.

از سکس تراپی چه انتظاری باید داشت

صحبت کردن در مورد زندگی جنسی خود با یک غریبه ممکن است ناراحت کننده باشد. به احتمال زیاد درمانگر این موضوع را پیش بینی کرده و با سوالات ساده شروع ‌می‌کند تا شما را بشناسد.

مردم ‌می‌توانند مشتاقانه منتظر بحث در مورد موارد زیر باشند:

 • سلامتی
 • آموزش جنسی
 • پس زمینه جنسی
 • باورها و نظرات در مورد رابطه جنسی
 • چالش‌های خاص با رابطه جنسی

یک درمانگر جنسی از طریق گفتار درمانی با یک فرد یا زوج روی مشکلات و چالش‌های خاص آنها کار ‌می‌کند. دفعات و طول درمان به فرد مراجعه کننده و چالش‌ها و نیازهای او بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که درمانگر‌های جنسی، مانند همه درمانگران، برای همه یکسان نیستند. سازگاری برای درمان موفقیت آمیز مهم است. اگر کسی با درمانگر خود احساس راحتی نمی‌‌کند، ممکن است بخواهد یک متخصص دیگر را در نظر بگیرد.

رابطه جنسی زوجین

رابطه جنسی زوجین، زمانی است که هر دو شریک جنسی در جلسات درمانی شرکت ‌می‌کنند. برای برخی افراد، تنها شرکت در جلسات سکس تراپی کافی است. برای دیگران، حضور هر دو طرف برای ایجاد پیوندهای قوی تر و بهبود رضایت بیشتر سودمند است. در برخی موارد، یک درمانگر ‌می‌تواند به زوج کمک کند تا تشخیص دهند که آیا درمان‌های فردی، جلسات زوجین یا ترکیبی از هر دو بهترین هستند.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد: مشاوره پیش از ازدواج 

درمان اختلالات جنسی

مشاوره درمان جنسی 

سکس تراپی ‌می‌تواند به شما کمک کند بر موانع ذهنی یا احساسی که مانع از لذت بردن از رابطه جنسی با شریک زندگی‌تان ‌می‌شوند، غلبه کنید. همچنین ‌می‌‌تواند به زوج‌ها یا افراد کمک کند تا مسائل فیزیکی و عاطفی را شناسایی کنند که مانع از لذت بردن یا مشارکت در رابطه ‌می‌‌شوند. همانطور که قبلا ذکر شد، این ‌می‌تواند شامل کمک به زوج‌ها برای حل تعارضات باشد، اما ‌می‌تواند به اختلال عملکرد جنسی نیز کمک کند. اختلالات ممکن است شامل درد در هنگام رابطه جنسی، انزال زودرس، اختلال نعوظ، اختلال برانگیختگی جنسی یا اختلال میل جنسی باشد. اختلالات میل و برانگیختگی جنسی اغلب به مسائل روانشناختی مربوط ‌می‌شود که با گفتگو با یک درمانگر رفع ‌می‌شود.

در حالی که بسیاری از شرکت‌های داروسازی گزینه‌هایی را برای کمک به مردان برای مقابله با اختلالات جنسی ارائه ‌می‌دهند، تحقیقات نشان ‌می‌دهد که بسیاری از علل زمینه‌ای این اختلالات از رفتارهای روانی اجتماعی مانند سوء مصرف مواد یا افسردگی و اضطراب ناشی ‌می‌شود. سکس تراپی ‌می‌تواند به زوج‌ها یا افراد کمک کند تا رفتارهای اساسی که ممکن است بر زندگی جنسی آنها تأثیر بگذارد را شناسایی کنند.

مزایای سکس تراپی

سکس تراپی ‌می‌تواند به طیف گسترده ای از مسائل مربوط به رابطه کمک کند، اما همچنین ‌می‌تواند تأثیر مثبتی بر دیدگاه کلی ذهنی فردی که تحت درمان قرار ‌می‌گیرد، داشته باشد. برخی از فواید رابطه جنسی:

 • صمیمیت عاطفی بین زوجین را بهبود ‌می‌بخشد و در نتیجه احساس رضایت و شادی را افزایش ‌می‌دهد.
 •  نشان داده شده است که داشتن رابطه جنسی حداقل یک بار در هفته باعث افزایش رضایت کلی از رابطه ‌می‌شود.
 •  این ‌می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا ارتباطات بهتری داشته باشند، به خصوص وقتی صحبت از صمیمیت و رضایت باشد.

راه حل بهتر شدن رابطه جنسی 

اگر قصد دارید با همسرتان رابطه جنسی داشته باشید، مهم است که یک درمانگر را پیدا کنید که با هر دوی شما سازگار باشد. این بدان معنی است که شما باید در مورد برقراری ارتباط با شریک زندگی خود پس از جلسات، به ویژه در مورد واکنش آنها به شخصیت درمانگر و روش‌های درمانی، آگاه باشید.درما

تاثیر سکستراپیست در روابط جنسی

مراحل بهتر شدن روابط زناشویی

هنگا‌می‌ که شما و همسرتان یک درمانگر بالقوه پیدا کردید، چند نکته وجود دارد که باید در اولین قرار ملاقات خود بدانید. شما ‌می‌خواهید تا حد امکان به حقایق ملموس پایبند باشید. به خصوص وقتی صحبت از رابطه جنسی به میان ‌می‌آید، هنگام بحث در مورد مسائل ‌می‌توان به راحتی احساساتی شد.

 • اطمینان حاصل کنید که شما و شریک زندگیتان آماده پاسخگویی به سوالات مربوط به دفعات تکرار، از جمله تاریخ و حتی زمان هستید.
 •  از احساسات خود قبل، در حین و بعد از اعمال جنسی و بحث‌های جنسی که با شریک زندگی خود داشته اید یادداشت برداری کنید.
 •  اگر محرک‌هایی را شناسایی کرده اید که در حین رابطه جنسی احساس ناراحتی ‌می‌کنید، حتماً به درمانگر خود اطلاع دهید.

همچنین خاطرنشان ‌می‌کنیم که درمانگر‌های جنسی تمایل دارند “درباره آنچه در رختخواب و در سر شما ‌می‌گذرد بپرسند و جزئیات بیشتری را دریافت کنند”، بنابراین آماده به اشتراک گذاشتن باشید.

زمان مراجعه به متخصص جنسی

جستجوی یک درمانگر جنسی به ویژه زمانی توصیه ‌می‌شود که زندگی جنسی شما (یا فقدان آن) به نقطه‌ای رسیده باشد که بر زندگی و اعتماد به نفس شما تأثیر بگذارد. همانطور که گفته شد، سکس تراپی به نگرانی محدود نمی‌شود. دکتر جیسون گرینبرگ، روانشناس و درمانگر جنسی در منهتن، توضیح ‌می‌دهد که هر چیزی که با میل یا رفتار جنسی مرتبط باشد، زیر چتر درمان جنسی قرار ‌می‌گیرد.

رزرو وقت از سکس تراپیست

تحول در رابطه جنسی 

سکس تراپی نوعی روان درمانی است که زوج‌ها ‌می‌توانند با هم انجام دهند یا افراد به تنهایی به دنبال آن باشند. در حالی که زوج‌ها اغلب به دلیل اختلال در عملکرد جنسی یا قطع رابطه نسبی به درمان جنسی روی ‌می‌آورند، ‌می‌توان از آن به عنوان ابزاری برای قوی و شفاف نگه داشتن روابط برای سال‌های آینده استفاده کرد. این موضوع اغلب نوعی گفتگو درمانی است تا زوج‌ها یا افراد بتوانند در مورد تردید‌ها یا نگرانی‌های خود در مورد صمیمیت فیزیکی صحبت کنند.

یک درمانگر جنسی ‌می‌تواند به عنوان یک راهنمای حرفه‌ای برای درمان با شما همراهی کند. آیا ‌می‌خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید یا یک رابطه باز را کشف کنید؟ یک درمانگر ‌می‌تواند به شما کمک کند باید‌ها و نباید‌های خود را مرور کنید. آیا ‌می‌خواهید چیز جدیدی را در رابطه خود امتحان کنید؟ درمانگران جنسی مرکز مشاوره آرامش من می توانند فعالیت‌هایی را برایتان مشخص کنند که به شما امکان ‌می‌دهد هیجان را به رابطه خود اضافه کنید. 

 

متخصصان روانشناس سکس تراپی مرکز مشاوره آرامش من

دریافت نوبت و رزرو وقت خدمات مشاوره روانشناسی از متخصصان و روانشناسان مجرب مرکز مشاوره آرامش من امکان پذیر است.

بهترین مشاوران روانشناس سکس تراپی در کلینیک آرامش من همواره توانسته است تا زوج‌هایی که پیش‌تر از جلسات روانشناسی سکس تراپی نتیجه مطلوب نگرفتند را راضی نگه دارد زندگی سالم از نظر جنسی و سلامت جنسی در زندگی زناشویی برای زوجین مساله ی بسیار مهم و حیاتی برای ادامه زندگی زناشویی است..
بنابراین اگر در زندگی زناشویی خود از فقدان این مساله رنج می برید می‌توانید از کمک یک مشاور سکس تراپی خوب در تهران یا هر شهر دیگر استفاده کنید. زیرا یک مشاورسکس تراپی می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌های زندگی و حل مسئله خود و همسر خود را بهبود بخشید و درک متقابل خود را با همسر خود افزایش دهید و همواره از زندگی خود در کنار همسرتان لذت ببرید..

دریافت نوبت مشاور

دریافت نوبت مشاور

%50 تخفیف

اگه پرداخت هزینه جلسات مشاوره برات سنگینه

سه شنبه‌ها رو از دست نده!

همین حالا تماس بگیر

09393448506 - 02122882473