مشاور ازدواج

دوره ازدواج برای هر فردی یک دوره‌ طلایی و نقطه عطف بسیاری از زوجین می‌باشد. ازدواج یک رویداد بسیار مهم در زندگی ما انسان‌هاست. رویدادیست که نتیجه خوب و بد آن وابسته به انتخابیست که می‌کنیم. از این رو انتخاب ما و شرایطی که پیش از ازدواج باید در نظر بگیریم بسیار تاثیرگذار بر آینده ماست. انتخاب مناسب شریک زندگی، ممکن است برای شما عزیزان و بسیاری از افراد کار دشواری باشد. به تنهایی و با تصمیمات نادرستی که ممکن است در شرایط خاص به وجود آمده بگیرید، نمی‌توانید زندگی آرامی را تجربه کنید. به همین دلیل می‌توانید با رفتن نزد مشاورین متخصص در حوزه مشاوره  ازدواج، بهترین تصمیمات را در خصوص ازدواجتان همراه با شریک زندگی خود بگیرید. 

مشاوره ازدواج

دریافت نوبت مشاور

سوالات متداول

شما می‌توانید خدمات مشاوره ازدواج و پیش از ازدواج را در مرکز مشاوره روانشناسی آرامش من در پاسداران تهران دریافت کنید.

این کلینیک روانشناسی بهترین جلسات مشاوره برای زوجین را ارائه می‌دهد. در اینجا می‌توانید با مشاوران روانشناس مختصص و کاربلدِ ما در مورد مسائل ازدواجی خود صحبت کنید و راهکارهایی برای یک ازدواج خوب و موفق دریافت کنید.

بله، مرکز مشاوره آرامش من به طور کامل خدمات مشاوره تلفنی را ارائه می‌دهد. علاوه بر مشاوره حضوری، این مرکز امکان مشاوره از طریق تماس تلفنی، ویدیو کال با گوگل میت و اپلیکیشن‌های گفتگو (مانند واتساپ، ایتا و غیره) را نیز فراهم می‌کند.

بنابراین، شما می‌توانید با آرامش خاطر و در هر زمان و مکانی که مایل هستید، با مشاوران ما در ارتباط باشید.

خیلی خوبه که تصمیم گرفتید با یک مشاور روانشناس عالی صحبت کنید و از حرف‌های کلیشه‌ای آشنایان و دوستان خسته شدید. با اطمینان بگویم که بهترین مرکز مشاوره رو پیدا کردید.

برای اثبات حرفمون، یک پادکست (در همین صفحه) از تجربه‌ها و نظرات مشتریان و مهمانان گرامیمون رو براتون در نظر گرفتیم تا در انتخاب آرامش من به عنوان مشاور روانشناس زبردست خودتون مطمئن‌تر باشید. منتظر حضورتون هستیم!

دریافت نوبت مشاور

مشاوره پیش از ازدواج

همان طور که در قبل اشاره کردیم، ازدواج یک دوره بسیار مهم و طلایی در زندگی همه انسان‌هاست. شرکت در جلسات مشاوره پیش از ازدواج، به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیمات را در مورد ازدواج و مسائل مربوط به آن اتخاذ کنید.  مشاورین متخصص در این حوزه در جلسات مشاوره ازدواج، به زوج درمانی می‌پردازند. در واقع زوج درمانی به هر دو طرف کمک می‌کند تا قبل از اینکه ازدواج صورت گیرد، با حل برخی مسائل، ازدواج بهتری را داشته باشند. مشاورین به افراد در خصوص تعیین انتظاراتی که زوجین از هم دارند، کار بر روی برخی از تفاوت‌ها و بهبود ارتباط بینشان، کمک خواهند کرد.

این مساله که ” تا افراد زیر یک سقف نروند و با هم زندگی را شروع نکنند نمی‌توانند یکدیگر را بشناسند” نیز، درست است. به همین دلیل است که می‌گوییم قبل از شروع زندگی و ازدواج، نزد مشاوره بروید. زیرا مشاورین، با توجه به علم و تجربه‌ای که دارند می‌توانند تا حد بسیار زیادی افکار و دید هر دو نفر شما را نسبت به ازدواج، متوجه شوند. سپس با ایجاد آمادگی فکری و ذهنی کامل‌تری شما را در این مسیر راهنمایی کنند. با سخنان و مشورت‌های مشاورین در این حوزه شما به یک اطمینان خاطری در ازدواج با فرد مقابلتان خواهید رسید. با این تفاسیر برای شروع زندگی خود کمتر با برخی از چالش‌های پیش پا افتاده دست و پنجه نرم می‌کنید. یا درصورت مشاهده برخی از مسائل، می‌دانید که چطور باید از پس‌ آن‌ها بربیایید.

مسائلی که در مشاوره ازدواج بیان می‌شود

در جلسات مشاوره پیش از ازدواج برخی از مواردی که بیان می‌شوند را برایتان در این مقاله نام می‌بریم. با دانستن موارد زیر، برای شرکت در این جلسات، تا حدودی می‌دانید با چه مسائلی رو به رو می‌شوید. مواردی که با مشاورین در خصوص ازدواج در جلسات صحبت خواهید کرد عبارت اند از:

 • نقش هریک از شما در ازدواج
 • انتظارات از یکدیگر
 • امورمالی
 • باورها و ارزش‌های هر دوطرف
 • رابطه جنسی
 • در رابطه با فرزند آوری و کودک
 • در رابطه با روابط خانوادگی هر دوطرف
 • تصمیم گیری ها
 • کنترل خشم
 • زمانی که هر دوطرف برای یکدیگر می‌گذارند.
 • کنترل شرایط سخت
 • هدف گذاری

تمامی موارد به علاوه برخی از مسائل دیگر، عناوینی است که در جلسات مشاوره ازدواج مورد بررسی قرار می‌گیرد. با بیان این موضوعات و شنیدن نظرات شما، مشاور در رابطه با هر یک از موارد راه‌حل‌هایی را برای مدیریت بهتر زندگی در اختیارتان قرار می‌دهد. با استفاده از این راه‌حل‌ها در زندگی، به شما قول می‌دهیم که می‌توانید بهترین آینده را برای خود رقم بزنید.

حتما بخوانید: سکس تراپیست

مقابله با مشکلات ازدواج

بررسی مسائل عنوان شده در مشاوره ازدواج

موارد بالا برخی از عناوین و مسائلی بودند که در جلسات مشاور ازدواج بیان خواهند شد. در این قسمت می‌خواهیم برخی از مسائل را برایتان بازتر کنیم تا بیشتر با جو جلسات آشنا شوید. 

1- نقش هریک از شما در ازدواج

همانطور که از اسمش پیداست، این موضوع برای مشخص کردن نقشتان در ازدواج به عنوان همسر، مادر، پدر و… به کار می‌رود. مشاور با پرسیدن سوالاتی در این خصوص متوجه هدف و نقش شما در ازدواج خواهد شد. با ارائه راه‌حل‌هایی به شما برای شناختن نقشتان به شما کمک خواهد رساند.

 2- انتظارات از یکدیگر

اینکه دو نفر بعد از ازدواج چه انتظاراتی از یکدیگر دارند. آیا انتظاراتی که دارند معقول است؟ آیا هرنوع انتظار و توقعی را باید از همسرتان در زندگی داشته باشید؟ و یا باید از برخی انتظارات چشم‌پوشی کنید؟ تمامی این مسائل به صورت گسترده‌تر در جلسات مشاوره ازدواج توسط مشاور، برای شما حل خواهد شد.

3- امور مالی

می‌توان گفت که مسائل مالی یکی از مهم‌ترین مسائلیست که، بررسی آن برای داشتن یک ازدواج سالم، ضروریست. در جلسات مشاوره پیش‌ از ازدواج، مشاوره با بررسی و پرسش برخی از سوالات در این مورد باعث باز شدن دید شما نسبت به مهم بودن مسائل مالی می‌شود. بطور مثال اینکه شما دو نفر چقدر در رابطه با مسائل مالی با هم روراست هستید؟ آیا در رابطه با بدهی‌های پیش آمده در زندگی و اقساط و مواردی از این قبیل می‌توانید یک زندگی را اداره کنید و….

4- باورها و ارزش‌های هر دو طرف

می‌دانیم که هر فردی بنا به شرایطی که در آن بزرگ شده است دارای باورهایی است. باورها و ارزش‌هایی که برای خود شخص بسیار با ارزش هستند. قبول این باورها و ارزش‌ها توسط شریک زندگیتان، بسیار مهم می‌باشد. زیرا قبول نکردن و نپذیرفتن آن‌ها در روند زندگی باعث بروز بسیاری از مشکلات بزرگ خواهد شد. با رفتن نزد مشاوره ازدواج، می‌توانید باورهایتان را متوجه شوید و ببینید که می‌توانید آن‌ها را از طرف مقابلتان بپذیرید؟

5- رابطه جنسی

مساله‌ی مهم دیگر که باید قبل از ازدواج بین زوجین مطرح شود، مساله جنسی می‌باشد. دوطرف باید کامل و بی پرده در رابطه با علایق و گرایشاتشان در رابطه جنسی به وضوح با یکدیگر صحبت کنند. برخی از زوجین با رفتن نزد مشاورین پیش از ازدواج، در رابطه با این مساله کاملا از علایق و خواسته‌های یکدیگر با خبر می‌شوند. بعد از بررسی‌های انجام شده متوجه خواهند شد که آیا از نظر ارتباط جنسی با یکدیگر تفاهم دارند و یا خیر. زیرا مشکل در مساله‌ رابطه‌ جنسی، در آینده باعث بروز مشکلات فراوانی چه بسا خیانت و جدایی می‌شود.

6- در رابطه با فرزندآوری و کودک

در مورد این مساله مشاور از شما سوالاتی از قبیل اینکه آیا تمایل به فرزندآوری دارید؟ دوست دارید چه تعداد فرزند داشته باشید؟ در تربیت کودکتان چه کارهایی را لحاظ می‌کنید؟ برای نگهداری فرزندتان چه اقداماتی را انجام می‌دهید؟ آیا دائما سر کار هستید یا وقتی را به فرزندتان اختصاص خواهید داد و…

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید: بهترین مشاوره کودک

7- در رابطه با روابط خانوادگی

در مورد روابط خانوادگی سوالات فراوانی از شما توسط مشاور پرسیده خواهد شد. زیرا حفظ رابطه خانوادگی و حریم آن از مهم‌ترین وظیفه هر یک از زوجین می‌باشد. با حفظ رابطه خانوادگی شما عزیزان قطعا کانون گرمی برای خانواده خود فراهم می‌کنید. هم برای خودتان و هم برای فرزندانتان آینده‌ای درخشان را رقم خواهید زد.

8- تصمیم گیری‌ها در مشاوره ازدواج

در زندگی مشترک هزاران اتفاق خواهد افتاد که باید زن و شوهر در رابطه با آن تصمیم‌ گیری کنند. حال در ارتباط با این موضوع، با شرکت در جلسات مشاوره ازدواج، مشاورین به شما در مورد تصمیم گیری‌های مشترکتان راهنمایی‌های مفیدی را در اختیارتان قرار خواهند داد. تا شما عزیزان به تصمیم‌های یکدیگر احترام بگذارید.

9- کنترل خشم

در زندگی مشترک ممکن است برخی از اتفاقاتی رخ دهند که باعث دعوا بین زوجین شوند. برخی از این اتفاقات باعث بروز خشم می‌شود و کاملا طبیعی است و هیچ ایرادی ندارد. نکته مهم چگونگی کنترل خشم در زندگی مشترک است. مشاورین متخصص در حوزه مشاوره پیش از ازدواج به بررسی کامل این موضوع می‌پردازند تا شما را در این باره راهنمایی کنند.

10- زمانی که هر دو طرف برای یکدیگر می‎‌‌گذارند

در زندگی مشترک زمانی که هر دو نفر قرار است برای هم بگذارند بسیار مهم است. مشاور سوالاتی از قبیل اینکه در طول روز چه وقتی را برای کار می‌گذرانید و چه وقتی رابرای همسرتان می‌گذارید و… خواهند پرسید.

11- کنترل شرایط سخت

کنترل شرایط به وجود آمده در زندگی چه خوب چه بد و چه سخت و آسان یکی از هنرهایی است که زوجین باید در زندگی به خرج دهند. با مراجعه به مشاوره ازدواج، توسط روانشناس سوالاتی در این خصوص مطرح می‌شود تا شما را در این زمینه محک بزند. سپس با ارائه راه‌ و روش‌هایی در این خصوص به شما در کنترل کردن شرایط کمک می‌رساند.

12- هدف گذاری

زندگی بدون هدف هیچ ارزشی ندارد. حال فرض کنید برای شروع زندگی مشترک هیچ کدام هیچ هدفی نداشته باشید. مشخص است که بعد از مدت زمانی زندگی مشترکتان هیچ ارزشی برایتان نخواهد داشت. مشاور در رابطه با هدف گذاری در زندگیتان راه‌حل‌هایی را ارائه می‌دهد.

و چندین مورد مختلف دیگر که در جلسات مشاوره پیش از ازدواج، توسط مشاور، برای داشتن ازدواجی سالم بیان خواهد شد.

روانشناس پیش از ازدواج

مزایای مشاوره پیش از ازدواج

در مشاوره پیش از ازدواج شما با مسائلی که ممکن است در زندگی مشترک در آینده برایتان پیش آید آشنا می‌شوید. در صورت بروز آن‌ها چون قبل از ازدواج با یک متخصص در این زمینه به گفت وگو پرداختید، می‌توانید آن‌ها را کنترل کنید. شواهد نشان می‌دهد تعداد جدایی ازدواج‌هایی که زوجین قبل از آن نزد مشاوره ازدواج رفته‌اند، بسیار کمتر از کسانی است که بدون رفتن نزد مشاوره، ازدواج کرده‌اند. پس برای داشتن زندگی مشترک عالی‌تر، شرکت در جلسات مشاوره پیش از ازدواج بسیار کمک کننده است. در مشاوره قبل از ازدواج همچنین می‌توانید به درک بزرگی از زندگی دست یابید. اینکه انتظاراتتان را از همسرتان و زندگی، در چه حد حفظ کنید. در برابر اختلافات و موارد این چنین چگونه عمل کنید تا زندگی خود را ادراه کنید.

در واقع مراجعه به مشاوره ازدواج یک نوع پیشگیری از بحران می‌باشد. پس اگر برای داشتن زندگی رویایی و آرام برنامه‌ریزی کرده اید، شرکت در این جلسات را در برنامه خود جای دهید. لازم به ذکر است مرکز مشاوره آرامش من تنها مرکز مشاوره در پاسداران است که دارای مجوز اختصاصی مشاوره ازدواج از نظام روانشناسی می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید به خیالی آسوده برای انتخاب همسر آینده خود و تشکیل زندگی مشترک عالی، از خدمات مشاوره متخصصین ما بهره‌مند شوید.

نکات مهم مشاوره ازدواج 

برخی از نکات هستند که شما عزیزان باید در خصوص مشاوره پیش از ازدواج بدانید.

یکی از  این موارد این است که ممکن است با شرکت در جلسات مشاوره پیش از ازدواج متوجه برخی از تفاوت‌های خود با شریک زندگیتان شوید. این موضوع ممکن است برایتان کمی سخت باشد. مثلا در مواردی مانند تعداد فرزندان، تصمیم گیری‌ها، کنترل خشم و… ممکن است که اصلا با هم، هم نظر نباشید. مشاوره با بررسی های لازم می‌تواند به شما در این باره کمک کند و بهترین راه را دربرابر شما قرار دهد. مساله دیگر این است که ممکن است شما بخواهید به تنهایی نزد مشاوره پیش از ازدواج بروید. شما می‌توانید بعد از مشارکت دو نفره در جلسات با مشورت دکتر روانشناس جلسات تک نفره نیز با مشاور خود داشته باشید. اما برای نتیجه بهتر باید دو نفرتان نزد یک مشاور ازدواج بروید. به هر حال بهتر است قبل از ازدواج شما و شریکتان نسبت به مسائلی که با هم تفاهمی ندارید آشنا شوید و نسبت به حل آن اقدام کنید.

ازدواج موفق

چطور شروع کنیم

برای شروع جلسات مشاوره پیش از ازدواج می‌توانید به کلینیک‌های تخصصی مراجعه نموده و طبق دستور مشاورین در جلسات خود شرکت نمایید. همچنین می‌توانید از دوستان و آشنایان نیز که در این زمینه تجربه دارند برای یافتن مشاور خوب کمک بگیرید. اما مهم مساله شروع آن در اولین فرصت است و هرگز دیر نیست. اگر شما عزیزی که این مقاله را می‌خوانی، اما متاهل هستی نیز می‌توانی از طریق مشاوره پس از ازدواج و یا مشاوره خانواده نسبت به حل مشکلات زندگی خود اقدام کنید. مهم این است که برای داشتن زندگی بهتر تلاش خود را به کار گیرید. ما نیز در این زمینه کنارتان هستیم و تنهایتان نمی‌گذاریم.

زندگی مشترک پر از فراز و نشیب‌هایی است که تمامی افراد در هر قشری با آن سر و کله خواهند زد. پس چه بهتر که قبل از شروع آن با آگاهی کامل وارد آن شده و از پس مشکلات بر بیایید. تیم قوی در مرکز مشاوره روانشناسی آرامش من با حضور متخصصین و مشاورین مجرب و با تجربه با پاسخگویی همه روزه به صورت حضوری، تلفنی و مشاوره آنلاین در خدمت شما عزیزان است. شما می‌توانید با اعتماد کامل خود را به دست متخصصین ما بسپارید تا آن‌ها شما را در این مسیر همراهی کنند.

منابع:

متخصصان روانشناس مشاوره ازدواج مرکز مشاوره آرامش من

دریافت نوبت و رزرو وقت خدمات مشاوره روانشناسی از متخصصان و روانشناسان مجرب مرکز مشاوره آرامش من امکان پذیر است.

کلینیک روانشناسی ما – مرکز مشاوره آرامش من – همواره توانسته است تا زوج‌هایی که پیش‌تر از جلسات روانشناسی ازدواج نتیجه مطلوب نگرفتند را راضی نگه دارد. یکی از نصیحت‌هایی که روانشناسان به زوجین می‌گویند این است که: در زندگی زناشویی ممکن است به دلایل مختلفی مانند نداشتن تجربه، مشکلات کوچک تبدیل به مشکلات بزرگتری شوند، مشاوره ازدواج می‌تواند بهترین راه برای حل مشکلات این چنین و صدها مشکل و سوءتفاهم مشابه باشد.

همچنین اگر در خانواده‌ی خود با مشکل مواجه هستید، می‌توانید از کمک یک مشاور خانواده خوب در تهران یا هر شهر دیگر استفاده کنید. زیرا یک مشاور خانواده می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌های زندگی و حل مسئله خود و خانواده گرامیتان را بهبود بخشید و درک متقابل خود را با خانواده (بویژه همسر) خود افزایش دهید.

دریافت نوبت مشاور

دریافت نوبت مشاور

%50 تخفیف

اگه پرداخت هزینه جلسات مشاوره برات سنگینه

سه شنبه‌ها رو از دست نده!

همین حالا تماس بگیر

09393448506 - 02122882473