مشاوره طلاق

با توجه به آمار موجود، طلاق بین زوجین روز به روز در حال افزایش است. طلاق می‌تواند یک اتفاق بسیار تلخ و دشوار برای هر شخصی در زندگی‌اش باشد. از این رو برای درمان حال روحی بعد از طلاق و یا حتی کمک به زوجین برای گرفتن طلاق، در حین این اتفاق و مشاوره قبل و بعد از آن، مشاوره طلاق بهترین انتخاب برای هر فرد می‌باشد. اقدام برای این کار ممکن است آخرین راه‌ حل برای زوجین برای پایان دادن به زندگیشان باشد. مشاوره طلاق می‌تواند زوجین را در این مسیر راهنمایی کرده تا درست‌ترین راه را در پیش بگیرند. با ما همراه باشید تا با راه کارها و نحوه عملکرد مشاورین در این جلسات مشاوره بیشتر آشنا شوید.

مشاوره طلاق

دریافت نوبت مشاور

سوالات متداول

شما می‌توانید قبل از طلاق به مشاوره طلاق برای راهنمایی گرفتن و در حین طلاق برای کمک و برای بعد از طلاق برای بهبود حال روحی و قوی تر شدن برای ادامه زندگی به مشاوره طلاق مراجعه کنید. مشاورین در این حوزه به شما برای عبور از مراحل سخت طلاق کمک خواهند رساند.

اگر در گرفتن طلاق از همسر خود دچار سردرگمی بودید و یا علائمی مانند افسردگی، استرس، افکار نامناسب را در خود مشاهده کردید و یا در رابطه با قوانین طلاق نیز سوالاتی داشتید می‌توانید به مشاوره طلاق مراجعه نمایید.

بله. مشاوره طلاق برای قبل و حین و بعد از طلاق بسیار و کارآمد مفید است.

زمان طول کشیدن جلسات بسته به تشخیص متخصص شما متفاوت است. ممکن است برخی به سه جلسه و برخی به بیش از ده جلسه مشاوره نیاز پیدا کنند.

بله. شما با مراجعه به مشاور مخصوص خود و هم صحبتی با او و پشت سرگذاشتن جلسات تراپی، حال روحی خود را بهبود خواهید بخشید. بعد از چند جلسه نتیجه آن را به وضوح در زندگی خود حس خواهید کرد.

دریافت نوبت مشاور

اهمیت مشاوره طلاق

طلاق حتی اگر به انتخاب هر دو طرف باشد و به اصطلاح توافقی هم صورت بگیرد بسیار دردناک است. عواقب بسیار بدی بعد از طلاق در انتظار زوجین می‌باشد. از این رو بهتر است برای طلاق حتما نزد یک مشاور طلاق بروید. مشاوره طلاق به شما کمک می‌کند تا با تاثیرات منفی بعد از طلاق کنار بیایید. همچنین می‌تواند به شما در روند طلاق کمک برساند. شما حتی قبل از اینکه تصمیم به جدایی بگیرید نیز، می‌توانید از این نوع مشاوره بهره ببرید. انواع مشاوره طلاق وجود دارد:

مشاوره قبل از طلاق

مشاوره قبل از طلاق، مناسب زوجینی است که قصد جدایی از یکدیگر  را دارند. در این مشاوره قبل از هر چیزی با طرفین صحبت خواهد شد تا دلیل جدایی مشخص شود. بنا به صلاحدید مشاور و متخصص، اگر ادامه زندگی آن دو نفر امکان‌پذیر باشد، طرفین را به ادامه زندگی تشویق کرده و آن دو را راهنمایی می‌کند. اما اگر جدایی به صلاح هر دو نفر باشد، مشاور زوجین را به بهترین صورت راهنمایی‌ می‌کند تا بهترین تصمیمات را اجرا کنند.

مشاوره در حین طلاق

مشاوره طلاق مخصوص زوجینی است که در روند جدایی هستند. در این مواقع می‌تواند در حین طلاق گرفتن زوجین بسیار کمک کننده باشد. هدف از این مشاوره این است که زوجین تا حد امکان دوستانه مراحل طلاق خود را طی کنند. بسیاری از افراد از قوانین خبر ندارند و نمی‌دانند که در حین طلاق چه باید کرد. مشاوره طلاق بهترین گزینه برای این افراد است. همچنین مشاورین در حوزه طلاق شما را از لحاظ روحی آرام می‌کنند. زیرا طلاق بسیار آزار دهنده می‌باشد و روح شما را آزرده می‌سازد. از همین جهت مشاوره طلاق می‌تواند بهترین کمک و راهنما در این مسیر برای شما عزیزان واقع شود.

مشاوره قبل از طلاق

مشاوره بعد از طلاق

همانطور که بارها در این مقاله اشاره کردیم، طلاق بسیار دردناک و آزاردهنده است. حتی اگر با توافق طرفین طلاق صورت بگیرد نیز عواقب خود را بر جای می‌گذارد. عواقب طلاق مانند افسردگی، افکار منفی، پایین آمدن اعتماد به نفس، وسواس فکری و…می‌توانند کل زندگی فرد را فرا بگیرد و ادامه زندگی او را تبدیل به جهنم کند. مشاوره بعد از طلاق برای چنین افرادی بر پا شده است تا این افراد بتوانند از آثار مخرب طلاق در امان بمانند.

مزیت‌های مشاوره طلاق

مشاوره طلاق می‌تواند به شما کمک کند تا مراحل سخت پس از آن را به راحتی پشت سر بگذارید. می‌توانید به روند عادی و لذت بخش زندگی خود باز گردید. می‌تواند نگرانی‌هایی را که در رابطه با فرزندانتان دارید را حل کند. اگر شما زوجی هستید که دارای فرزندید می‌توانید با شرکت در جلسات مشاوره طلاق، نگرانی‌هایتان در رابطه با فرزندانتان بعد از طلاق را از بین ببرید. مشاورین در این خصوص راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهند.

 • مشاوره طلاق به شما تکنیک‌هایی برای مواجهه با مسائل مختلفی که بعد از طلاق برای شما رخ می‌دهد را آموزش می‌دهد.
 • این جلسات به افراد کمک می‌کند تا با مراحل مختلف طلاق آشنا شده و عکس‌العمل مناسب داشته باشند.
 • کمک می‌کند که مراحل طلاق را پشت سر بگذارند و به راحتی آن را طی کنند.
 • به مسائل حل نشده در ذهن شما در مشاوره طلاق پاسخ داده خواهد شد.
 • به شما کمک می‌کند تا فصل جدیدی از زندگی خود را آغاز کنید.
 • در مشاوره طلاق، شما اشتباهات خود را متوجه می‌شوید و آن‌ها را می‌پذیرید و از آن‌ها در جهت مثبت استفاده می‌کنید.
 • یک راهنما دارید و در این مواقع چیزی بهتر از وجود یک راهنما نمی‌تواند به شما کمک رساند.
 • به این درک می‌رسید که طلاق پایان زندگی شما نیست و می‌توانید به راحتی زندگی جدیدی را برای خود آغاز کنید.
 • در مشاوره طلاق یک دیدگاه و نظر بی طرف از جانب مشاور دریافت خواهید کرد. همین موضوع می‌تواند مسائل را برای شما روشن‌تر سازد.
 • حتما بخوانید: تاثیرات مشاوره کودک و نوجوان 
روش‌های مشاوره طلاق

روش‌های مشاوره طلاق

مشاوره طلاق نیز مانند سایر روش‌های درمانی از تکنیک‌ها و روش‌های خاص خود استفاده می‌کند. برخی از روش‌ها و تکنیک‌ها را به اختصار در ادامه برای شما عزیزان بیان می‌کنیم. یکی از تکنیک‌ها درمان متمرکز بر هیجان فرد است. در این روش مشاور از زوجین می‌خواهد تا احساسات و هیجانات خود را بیان کنند و با آن روبرو شوند. سپس می‌خواهد که به احساسات هم گوش داده و یکدیگر و احساسات هم را درک کنند. 

روش دیگر درمان شناختی رفتاری می‌باشد. این روش یکی از رایج‌ترین روش‌ها در بین تکنیک‌ها است. در این روش از شما می‌خواهند که با رفتارهای خود روبرو شوید و برای تغییر آن‌ها اقدام کنید. این تکنیک به شما نشان می‌دهد که رفتارهای شما چگونه بر زندگی شما تاثیر گذاشته است. هدف اصلی در این روش آشنایی شما و برخورد شما با رفتارهای منفی خود و تغییر دادن آنهاست. در مشاوره طلاق برخی از متخصصین از این روش برای افراد استفاده می‌کنند.

روش گاتمن یکی دیگر از تکنیک‌هاست که بسیار روش سودمند و تاثیرگذاری می‌باشد. در این روش به بهبود ارتباطات و گذر از مرحله سخت طلاق و حفظ روابط عاطفی افراد در طول طلاق کمک می‌کنند. کلیک کنید: راه‌های رسیدن به رابطه پایدار 

مشاوره خانواده نیز می‌تواند برای بهبود حفظ روابط همچنین برای حفظ روحیه فرزندان نیز بسیار سودمند باشد. شما می‌توانید در کنار مشاوره طلاق از تاثیرات معجزه‌آسا مشاوره خانواده نیز بهره ببرید. 

حتما بخوانید: بهترین مشاوره روانشناس خانواده

برخی از روش‌ها نیز وجود دارد که از آن‌ها به عنوان روش جایگزین یاد می‌شود. مدیتیشن، یوگا، هنردرمانی، حرکت درمانی و ذهن‌آگاهی از روش‌هایی هستند که برخی از متخصصین در روند کاری خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. 

زمان نیاز به مشاوره طلاق

طلاق آثار مخربی بر سلامت روان افراد بر جای می‌گذارد. برخی از این اختلالات روانی می‌تواند تاثیرات جبران ناپذیری را برجای بگذارد. بعضی از شما نمی‌دانید که چه زمان باید به مشاوره طلاق مراجعه نمایید. تعدادی از حالات روحی را که در ادامه برایتان عنوان می‌کنیم نشان دهنده این است که شما هرچه سریع‌تر باید به یک مشاور طلاق مراجعه نمایید. برخی از علائم عبارتند از:

 • افکار خودکشی و یا آسیب رساندن به خود
 • خود را لایق خوشبختی و عشق نمی‌دانید.
 • به شدت ناامید هستید.
 • افسردگی، استرس و اضطراب، خشم در حالات شما دیده می‌شود.
 • بهم خوردن عادات غذایی و خواب شما.
 • تمرکز بر روی هیچ موردی ندارید.
 • در کار و شغل خود دچار مشکل می‌شوید. 
 • از اجتماع و دوستان و خانواده دوری می‌کنید.
 • به علایق خود بی‌توجه هستید.
 • انرژی و انگیزه برای ادامه زندگی ندارید. 

موارد بالا از نشانه‌های مهمی هستند که شما با مشاهده آن‌ها در خود باید به مشاوره طلاق مراجعه نمایید.

مشاوره بعد از طلاق

چگونه در جلسات مشاوره طلاق شرکت کنم؟

برای شرکت در جلسات مشاوره طلاق در ابتدا بهتر است از نزدیکان و آشنایان خود که کلینیک‌های معتبر را می‌شناسند و در جلسات مشاوره طلاق شرکت کردند پرس وجو کنید. می‌توانید با سرچ در گوکل و یافتن بهترین مرکز مشاوره کلینیک خود را انتخاب کنید. حتما دقت داشته باشید که مشاورین طلاق تحصیل کرده و با تجربه را برای عبور از مرحله طلاق خود انتخاب نمایید. زیرا انتخاب غلط می‌تواند وضعیت شما را بدتر سازد. سپس بعد از انتخاب مرکز مشاوره و متخصص خود باید به این نکته توجه کنید که با مشاور خود احساس راحتی می‌کنید یا خیر. زیرا اگر بعد از چند جلسه و قبل از اتمام جلسات مشاوره طلاق خود را قطع کنید آثار بدتری گریبان‌گیر شما خواهد شد.

مراحل طلاق شما را خسته و دگرگون ساخته است پس مهم است که فردی را انتخاب کنید که با او راحت باشید. سپس با مراجعه و هم صحبتی و طبق نظر متخصص جلسات شما در روزها و ساعات معین مشخص می‌گردد. شما باید طبق دستور مشاور در جلسات شرکت کرده تا نتایج را به چشم خود ببینید. این را نیز بدانید که با یکبار رفتن نتیجه حاصل نمی‌شود، بلکه باید صبرو  نظم داشته باشید تا از نتیجه آن به وجد آیید. این مژده را به شما می دهیم که در کلینیک روانشناسی آرامش من می‌توانید با خیال راحت از راهنمایی‌های متخصصین با تجربه و تحصیل کرده در این زمینه به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی کمک بگیرید.

نکته مهم دیگر در این خصوص، سلامت روان فرزندان شما می‌باشد. بسیاری از زوجین زمانی که تصمیم به جدایی می‌گیرند دارای فرزند هستند. طلاق برای کودکتان هزار برابر دردناک‌تر است. از این رو می‌توانید از مشاوره کودک و یا بازی درمانی نیز برای بهبود سلامت روان کودکتان استفاده کنید.

مطالعه این مطلب را پیشنهاد می‌کنیم: مشاور روانشناس قبل از ازدواج

کلام آخر

طبق آمار موجود در تمام جوامع طلاق روز به روز درحال افزایش است. آثار مخرب طلاق گاهی می‌تواند جبران ناپذیر باشد. از این رو مراجعه به مشاوره خوب و متخصص و تنها نبودن در این راه می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. با شرکت در جلسات مشاوره طلاق می‌توان از آمار بالای ایجاد اختلالات روانی در افراد به واسطه طلاق جلوگیری کرد. کلینیک آرامش من با سابقه‌ای درخشان در این حوزه می‌تواند با برگزاری جلسات مشاوره، شما را در این راه یاری رساند.

منابع:

متخصصان روانشناس مشاوره طلاق مرکز مشاوره آرامش من

دریافت نوبت و رزرو وقت خدمات مشاوره روانشناسی از متخصصان و روانشناسان مجرب مرکز مشاوره آرامش من امکان پذیر است.

متخصصین مجرب مرکز مشاوره روانشناسی آرامش من در کنار شما عزیزان هستند تا بتوانند با راهنمایی‌ها و راهکارهای مفید و دلسوزانه روابط عاشقانه و محیط گرم خانوادگی را بین شما زوجین عزیز برگردانند. همچنین برای شما عزیزی که در مرحله بعد از طلاق هستید، با مشاوره طلاق، بحران‌های ناشی از این اتفاق به راحتی پشت سر خواهید گذاشت. تیم قوی آرامش من در هر مرحله بعنوان یک راهنمای کاردان و دلسوز همراه شما خواهند بود.

دریافت نوبت مشاور

دریافت نوبت مشاور

%50 تخفیف

اگه پرداخت هزینه جلسات مشاوره برات سنگینه

سه شنبه‌ها رو از دست نده!

همین حالا تماس بگیر

09393448506 - 02122882473