مشاوره آنلاین و تلفنی

مشاوره تلفنی و آنلاین

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، درمان بسیاری از بیماری‌ها به صورت آنلاین و تلفنی انجام می‌شود. مخصوصا زمانیکه افراد وقت کافی برای حضور یافتن نزد پزشک را ندارند. یا برخی از افراد هستند که مسیرشان از مشاور خود دور است. بهترین روش برای درمان از طریق مشاوره، مشاوره آنلاین و تلفنی می‌باشد. در این مقاله ما در رابطه با این نوع مشاوره و مزایای این دو مورد صحبت خواهیم نمود.

مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین

در ابتدا بهتر است تعریف مشاوره آنلاین و تلفنی را بدانیم. مشاوره آنلاین روشی است برای درمان که بر روی صفحه لپ‌تاپ یا گوشی شما، با اتصال به اینترنت انجام می‌گردد. مشاوره تلفنی مشاوره‌ای است که بین شما و مشاورتان توسط یک موبایل یا گوشی تلفن برگزار می‌شود. این دو روش، بسیار راحت و مقرون به صرفه برای شما عزیزان خواهند بود. مشاوره آنلاین و تلفنی انواع مختلفی دارد.

یکی از انواع مشاوره آنلاین، مشاوره‌ای است که از طریق برخی از برنامه‌ها، شما و مشاورتان می‌توانید با یکدیگر قرار ملاقات گذاشته و جلسات خود را پیش ببرید. برخی از این برنامه‌ها شامل جلسات دو نفره که شما و متخصص شما در آن حضور دارید، می‌شود. بعضی از برنام‍ه‌ها نیز شامل جلسات گروهی و چندین نفره می‌باشد. مدل دیگر آن، مشاوره آنلاین از طریق سمینارهایی است که برگزار می‌کنند. شما می‌توانید با توجه به بیماری و یا نیاز خود در این وبینارها شرکت نمایید. مشاوره تلفنی نیز می‌تواند از طریق موبایل و یا تلفن منزل صورت گیرد. در هر دو روش، با تعیین نوبت و جلسات، مشاور در ساعات تعیین شده با شما تماس خواهد گرفت.

خدمات روانشناس آنلاین و مشاوره تلفنی 

مشاوره آنلاین و تلفنی خدمات بسیار فراوانی را می‌تواند به شما عزیزان ارائه دهند. در واقع این نوع مشاوره راه مناسبی برای کمک به بسیاری از افراد است که بنا به دلایلی نمی‌توانند به پزشک یا متخصص خود مراجعه نمایند. این نوع مشاوره می‌تواند حالت درمانی داشته باشد و سلامت روان افراد را به طور کامل درمان کند و برخی از این موارد مانند:

 1. افسردگی
 2. ترس
 3. اختلالات روانی
 4. بی‌خوابی
 5. وسواس فکری
 6. افسردگی پس از زایمان
 7. مدیریت خشم
 8. اعتماد به نفس پایین
 9. عدم موفقیت شغلی
 10. آسیب‌های روحی و روانی
  و…

از طریق شرکت در جلسات مشاوره آنلاین از کلینیک‌های مربوطه، می‌توانید برای کمک در بسیاری از موارد دیگر نیز استفاده نمایید. مانند:

 1. مشاوره ازدواج
 2. مشاوره خانواده
 3. مشاوره تحصیلی
 4. درمان اعتیاد
 5. مشاوره درمان جنسی
 6. مشاوره کودک و نوجوان
  و…

( با کلیک بر روی هر کدام از موارد مشخص شده می‌توانید اطلاعات بیشتری از این زمینه‌ها کسی کنید) تمامی خدمات مشاوره که مدنظر شما عزیزان می‌باشد، در جلسات مشاوره آنلاین و تلفنی ارائه می‌گردد.

مشاوره آنلاین

مزایای مشاوره آنلاین و مشاوره تلفنی

مشاوره آنلاین و مشاوره تلفنی از نظر برخی از افراد بسیار مفیدتر از مشاوره حضوری است. برخی از دلایلی که افراد مشاوره آنلاین را به مشاوره حضوری ترجیح می‌دهند عبارتند از:

1 – برخی از افراد با مشاوره آنلاین و تلفنی راحت‌تر هستند و بهتر می‌توانند با تکنولوژی ارتباط برقرار کرده و حرف خود را به مشاور بزنند.

2- برخی از افراد زمان کافی برای حضور نزد مشاور را ندارند و مشاوره آنلاین و تلفنی به آن‌ها کمک بسزایی می‌کند.

3- بعضی از افراد به دلیل شغل خود نمی‌توانند در طول روز و ساعات تعیین شده در کلینیک حضور یابند. به این علت از مشاوره غیرحضوری بهره می‌برند.

4- بعضی از خانم‌ها یا آقایان به دلیل برخی از موارد نمی‌توانند در طول روز بیرون از منزل بروند. یا بیماری دارند یا از اختلالی رنج می‌برند. بهترین راه برای این افراد درمان خود از طریق مشاوره آنلاین و تلفنی می‌باشد.

5- برخی از افراد به دلیل بعد مسافتی نمی‌توانند به طور منظم در جلسات مشاوره خود شرکت کنند. مشاوره آنلاین و مشاوره تلفنی می‌تواند بهترین گزینه برای آن‌ها باشد.

6- از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

7- شما نمی‌توانید در محل زندگی خود و در نزدیکی خود یک مشاور یا روان درمانگر خوب را پیدا کنید. استفاده از روانشناس آنلاین و مشاوره روانشنانس تلفنی راه بسیارخوبی می‌باشد.

معایب مشاوره روانشناسی آنلاین 

همانطور که از خوبی‌ها و مزایای مشاوره آنلاین و مشاوره تلفنی سخن گفتیم، بد نیست که از بدی و معایب این دو روش مشاوره نیز بگوییم. این روش‌ها معایب زیادی ندارد اما برای برخی از افراد توصیه نمی‌گردد. افرادی که اختلالات روانی حاد و شرایط پیچیده‌ای دارند و از این موضوع رنج می‌برند، بهتر است که حضوری نزد مشاور بروند. در واقع فردی که در شرایط سخت و بحرانی به سر می‌برد، به هیچ عنوان نباید از این نوع مشاوره برای درمان خود استفاده کند.

برخی از افراد نیز با تکنولوژی میانه خوبی ندارند و ارتباطی با آن برقرار نمی‌کنند. برای این افراد هیچ اجباری وجود ندارد که حتما در جلسات مشاوره آنلاین شرکت کنند. در بعضی مواقع نیز ممکن است اینترنت با شما یاری نکند و جلسه شما برقرار نشده و برایتان سودمند نباشد. برای این افراد بهتر است جلسات به صورت حضوری برگزار گردد تا نتیجه مثبتی در پی داشته باشد.

مشاوره تلفنی

چه زمانی از مشاوره غیرحضوری کمک بگیریم

برای شرکت در روانشناس آنلاین و تلفنی،  ابتدا بهتر است با مشاور خود مشورت نمایید تا او باتوجه به نیاز شما تشخیص دهد که مشاوره آنلاین یا حضوری را انتخاب نمایید. پس بهترین راه مشورت گرفتن به‌صورت آنلاین یا تلفنی می‌باشد که تشخیص داده شود کدام نوع مشاوره به بهبود شما کمک می‌نماید. این را نیز باید بدانید که ممکن است طی چندین جلسه مشاوره حضوری مشاور تشخیص دهد که دیگر باقی جلسات شما آنلاین برگزار گردد. بر عکس این موضوع نیز ممکن است در جلسات مشاوره شما رخ دهد. شما به عنوان اولین فردی که به خود کمک می‌کند موظف هستید به حرف مشاور خود گوش داده و جلسات را منظم شرکت نمایید.

تفاوت مشاوره آنلاین با مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی را می‌توان زیر شاخه مشاوره آنلاین در نظر گرفت. تنها تفاوت این روش این است که شما ارتباط تصویری با مشاور خود ندارید. این روش نیز یک روش بسیار کاربردی برای برخی از افراد است که شرایط شرکت در جلسات حضوری را ندارند. می‌توانند از طریق گرفتن نوبت از کلینیک‌ها و ثبت نهایی آن، طبق جلسات و ساعات تعیین شده در هر روز، با مشاور خود تماس حاصل کنند. مرکز مشاوره آرامش من بعنوان بهترین مرکز مشاوره در نیاوران (پاسداران) انواع خدمات مشاوره را برای شما عزیزان ارائه می‌دهد. همین حالا با شماره درج شده در صفحه، تماس گرفته و یا فرم درخواست مشاوره (در سمت چپ صفحه) را پر کرده و ارسال نمایید تا در اولین فرصت بهترین خدمات مشاوره و روانشناسی را از برترین متخصصان کشور در کلینیک ما دریافت نمایید.

 

روش کار مشاوره روانشناسی آنلاین

در ابتدا با یافتن کلینیک و مشاور مورد نظر خود در رابطه با نوع مشاوره خود مشورت می‌کنید. مشاور به شما کمک خواهد کرد که روش شرکت در جلسات درمانی شما به صورت آنلاین و تماس تصویری یا بصورت تلفنی برگزار گردد. در برخی از موارد هم مشاور صلاح می‌داند که فرد به صورت حضوری در جلسات درمانی شرکت کند. بعد از ثبت نهایی نوع حضور شما در جلسات، باید شماره تلفن خود را به مسئولین ثبت نوبت، بدهید. توجه داشته باشید که حتما شماره تلفن در دسترس و صحیح را ارائه بدهید. جلسات آنلاین ویدئویی که از طریق برخی از برنامه‌ها که بر روی لپ‌تاپ یا گوشی شما نصب می‌گردد، برگزار می‌شوند. به این صورت که مشاور در ساعات مشخص که پشتیبان به شما از چند روز قبل اعلام نموده با شما تماس می‌گیرد.

شما باید در آن ساعات در موقعیت مناسب قرار گرفته تا بتوانید راحت با مشاور، جلسات درمانی خود را پشت‌سر بگذارید. البته این به شرطی است که شما علاقه دارید با مشاورتان چهره به چهره صحبت کنید. اگر باز هم بنابه دلایلی علاقه‌ای به دیدن چهره خود توسط مشاور ندارید یا با دیده شدن چهره خود دچار استرس می‌شوید، بهترین گزینه مشاوره تلفنی است. در این روش نیز مانند روش قبل مشاور در ساعات تعیین شده با شما تماس گرفته و جلسه را برگزار می‌نمایید.

چهار دلیل اصلی برای استفاده از مشاوره آنلاین و تلفنی

همانطور که در قبل اشاره نمودیم فواید و تاثیرات زیادی در استفاده از مشاوره آنلاین و تلفنی وجود دارد. اما در این قسمت می‌خواهیم به چهار دلیل اصلی و اساسی آن اشاره نماییم.

 میزان اثر بخشی آن

طبق تحقیقات صورت گرفته، تاثیر روانشناس آنلاین و مشاوره تلفنی بسیار بالا می‌باشد. این نوع مشاوره از زمان‌های بسیار قدیم به صورت‌های مختلف و متناسب با تکنولوژی زمانه وجود داشته است. تا به امروزه نیز از روش‌های موثر به حساب می‌آید. بنابراین می‌توان بنا به همین دلیل به میزان اثربخشی آن پی برد.

مشاوره آنلاین گروهی

آرامش و راحتی مشاوره آنلاین و تلفنی

مشاوره آنلاین و تلفنی باعث می‌شود که شما در یک مکان راحت مانند خانه یا محل کارتان در جلسات شرکت نمایید. شما می‌توانید هر لباسی را که راحت هستید بر تن کنید و هر مکانی که در آن احساس راحتی می‌کنید را برگزینید. اما در جلسات حضوری ممکن است با محیط و آن مکان اساس راحتی نکرده و تمرکز کافی بر روی درمان خود نداشته باشید.

دادن حس اطمینان

شما در مشاوره آنلاین و تلفنی دیگر نیاز نیست نگران مسافت طی شده، تاریکی هوا، دیرو یا زود شدن، سرما و گرما و… باشید. تنها موردی که شما باید از آن اطمینان حاصل نمایید شرایط وضع اینترنت و سیگنال آنتن شماست. قبل از شروع جلسه این دو مورد را به خوبی چک کرده تا در طول جلسه به مشکل برنخورید.

انعطاف پذیر بودن برنامه ریزی

مشاوره آنلاین و تلفنی به شما این امکان را می‌دهد که در برنامه‌ریزی روزانه خود انعطاف داشته باشید. یعنی نیازی نیست برای گرفتن نوبت و شرکت در جلسات مشاوره ساعت‌ها یا روزها و ماه‌ها صبر کنید تا با مشاور خود صحبت کنید. می‌توانید در همان روز، روز بعدی و یا چند ساعت بعد با مشاور جلسه خود را آغاز نمایید.

کلام آخر

مشاوره غیرحضوری یکی از بهترین روش‌ها برای برقراری ارتباط با مشاور است. بسیاری از شما به دلیل مسائل و مشکلات خود نمی‌خواهید با مشاور حضوری و یا چهره به چهره صحبت کنید. مشاوره آنلاین و تلفنی می‌تواند بهترین انتخاب برای شما عزیزان باشد. در کلینیک مشاوره روانشناسی آرامش‌ من با پشتیبانی همه روزه شما می‌توانید با تعیین وقت‌ قبلی و هماهنگی‌های لازم، در جلسات ‌بهترین مشاوره آنلاین ما شرکت کنید. می‌توانید با تماس با شماره‌های درج شده در صفحه و یا تکمیل و ارسال فرم درخواست مشاوره، از خدمات ما بهره‌مند شوید. مطمئن باشید که می‌توانید بهترین نتیجه‌ها را از طریق این نوع مشاوره دریافت کنید.

منابع:

دیدگاه‌ ها...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

%50 تخفیف

اگه پرداخت هزینه جلسات مشاوره برات سنگینه

سه شنبه‌ها رو از دست نده!

همین حالا تماس بگیر

09393448506 - 02122882473