رابطه از راه دور

رابطه از راه دور

اکثر ما افراد بسیاری را در اطراف خود مشاهده می‌کنیم که در یک رابطه از راه دور قرار دارند. این موضوع می‌تواند بنا به دلایل مختلفی باشد. برخی ممکن است به دلیل شغل و موقعیتی که دارند، از شریک عاطفی خود دور باشند. برخی دیگر از زوجین نیز به دلیل تفاوت و دوری محل زندگی خود، از یکدیگر دور هستند. دلایل مختلفی از این قبیل وجود دارد که می‌تواند باعث ایجاد این نوع رابطه شود. اما اینکه چطور می‌توان در یک رابطه از راه دور باقی ماند مساله بسیار مهمی است. اینکه آیا می‌شود این نوع رابطه را به نتیجه رساند؟ چطور می‌شود مشکلات موجود در این مدل رابطه را از بین برد و حل کرد. با ما همراه باشید تا با خواندن این مقاله اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید.

رابطه از راه دور چه رابطه‌ای است؟

زمانی که دو نفر از فاصله دور با یکدیگر رابطه داشته باشند آن رابطه از راه دور یا لانگ دیستنس نامیده می‌شود. دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می‌شود افراد در یک این نوع رابطه قرار بگیرند. این افراد ممکن است تا مدت زیادی یکدیگر را نبیند و هیچ ارتباط فیزیکی با یکدیگر نداشته باشند. نمی‌توان یک تعریف دقیق و جامعی از یک رابطه از راه دور را بیان کرد. اما می‌توان گفت به طور کلی روابطی که از طریق پیام دادن، برقراری تماس و بدون هیچ تماس فیزیکی برقرار باشد، یک رابطه از راه دور نامیده می‌شود.

در حالت کلی می‌توان گفت دو مدل رابطه از راه دور وجود دارد:

 1. برخی از افراد ممکن است به دلیل شغل و یا تحصیل از شریک خود جدا شده و به راه دوری نقل مکان کند. این افراد در ابتدا در یک مکان بوده و رابطه نزدیک با یکدیگر داشتند. اما این زوجین بنا به تصمیم خودشان می‌خواهند که رابطه را از راه دور نیز حفظ کنند.
 2. اما برخی بنا به شرایط دیگر رابطه از راه دور را انتخاب می‌کنند. این افراد ممکن است که گاهی اوقات با فاصله زمانی بسیار زیاد با یکدیگر ملاقات حضوری و فیزیکی نیز داشته باشند. در حقیقت این رابطه‌ها از همان اول به عنوان یک رابطه از راه دور انتخاب شده است.

جالب است که بدانید با اینکه به نظر می‌رسد رابطه از راه دور بسیار سخت باشد، طرفداران بسیار زیادی دارد. بسیاری از افراد هستند که رابطه از راه دور را ترجیح داده و با آن نیز به نتیجه می‌رسند. با پیشرفت فراوانی که علم تکنولوژی در چند دهه اخیر داشته است، داشتن رابطه از راه دور کار سختی نیست.

حتما بخوانید: مشاوره ازدواج خوب در تهران 

مشکلات رابطه از را دور

مشکلات رابطه از راه دور یا لانگ دیستنس

این نکته را همه می‌دانیم که برای داشتن یک رابطه خوب باید دو نفر، یک زمانی را با یکدیگر بگذرانند. زیرا اگر با یکدیگر از لحاظ فیزیکی و به صورت حضوری ملاقات نداشته باشند، نمی‌توانند کیفیت رابطه خودشان را بسنجند. همچنین این موضوع می‌تواند باعث شود که شما در رابطه لذت ببرید و برای آینده خود برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال شما یک روزی را برای قرار تعیین کرده و به مکان مورد علاقه خود می‌روید. خوردن یک قهوه در آخر شب و رفتن به جمع دوستانه، همه این موارد می‌تواند برای شما و رابطه شما عالی باشد. این را باید بدانید که یک رابطه به خودی خود، نمی‌تواند پابرجا باشد. بلکه باید یک رابطه خوب را ساخت. داشتن یک ارتباط حضوری و فیزیکی خوب نیز یکی از راهکارهایی است که یک رابطه را می‌سازد.

اما در یک رابطه از راه دور چنین چیزی وجود ندارد. می‌توان گفت که به طور کل در یک رابطه از راه دور هیچ ارتباطی وجود نخواهد داشت. از همین رو این موضوع می‌تواند باعث ناراحتی خاطر هر دو طرف شود. حتی اگر انتخاب چنین ر ابطه‌ای با رضایت دو طرف باشد، همچنان سختی‌های خودش را دارد و این موضوع می‌تواند بسیار سخت برای هر دو طرف بگذرد.

رابطه از راه دور می‌تواند باعث شود که شما همیشه آزرده خاطر باشید. زیرا در این فاصله دور ممکن است بسیاری از موارد در رابطه شما از بین برود. اینکه در دوری از یکدیگر چه می‌کنید، اینکه به سختی او را می‌بینید، اینکه همین رابطه دور باعث ایجاد سردی بین شما دو نفر می‌گردد. همه ما در رابطه عاطفی خود، نیازمند حضور شریک خود می‌باشیم.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد: چگونه رابطه پایدار داشته باشیم؟

چگونه رابطه از راه دور جذابی داشته باشیم؟

همانطور که در قبل بیان کردیم، رابطه از راه دور یا لانگ دیستنس با چالش‌ها و مشکلاتی همراه است. قبل از ورود به همچین رابطه‌ای باید تمام چالش‌ها و معایب آن را بدانید و با فکری باز و منطقی به سمت آن بروید. اما برخی از افراد هستند که به ناچار وارد یک رابطه از راه دور می‌شوند. چند راهکار وجود دارد که می‌توانید با انجام دادن این راهکارها، رابطه از راه دور خود را لذت بخش و جذاب کنید. برخی از این راهکارها عبارتند از:

 1. از آنجایی که تماس فیزیکی با یکدیگر ندارید، سعی کنید که با شریک خود بیشتر در تماس باشید. از طریق تماس تلفنی، تماس تصویری و پیامک.
 2. باید کارهایی را انجام دهید که شریک شما حس خوبی به رابطه داشته باشد. احساس کند که جایگاه و ارزشی در رابطه برای شما دارد.
 3. با اینکه در کنار یکدیگر نیستید، اما می‌توانید از طریق تماس تصویری برخی از قرارها را با هم بگذارید و زمان زیادی را با یکدیگر سپری کنید. به عنوان مثال می‌توانید یک قرار شام با تماس تصویری با یکدیگر داشته باشید.
 4. سعی کنید گفت و گوهای طولانی و مفید داشته باشید.
 5. از زندگی روزمره خود با آن‌ها حرف بزنید.
 6. برخی کارها را مانند ورزش کردن، تفریحات و … را به صورت مشترک انجام دهید.
 7. در اولین فرصت به دیدن هم بروید.
 8. یکدیگر را از نظر روحی و روانی حمایت کنید.
 9. از خانواده و دوستانتان برایش بگویید و او را در جریان بگذارید.
 10. شخص مثبتی در رابطه باشید و در مورد انتظارات هم از رابطه، حتما صحبت کنید.

مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم:عشق بازی قبل از ازدواج

سوالات مهم قبل از شروع رابطه از راه دور

این نکته را باید بدانید که زمانیکه شما از شریک خود دور باشید، به طور ناخودآگاه احساس نااطمینانی در هر دو طرف شکل می‌گیرد. باید بدانید که از هم آغوشی، رابطه جنسی، بوسیده شدن و برخی از اتفاقات مثل مهمانی رفتن، تفریح کردن با شریکتان، دور خواهید شد. از این رو بهتر است قبل از شروع این رابطه، لیستی از سوالات مهم را تهیه کنید و از طرف مقابل بپرسید و خودتان نیز به آن‌ها صادقانه جواب بدهید. برخی از این سوالات عبارتند از:

 1.  آیا زمانیکه از صبح بیدار می‌شوید دوست دارید که تماس تلفنی برقرار کنید و یا پیامک بدهید؟
 2. چه مقدار زمانی طول می‌کشد که شما به پیام‌ها پاسخ دهید؟
 3. آیا با سکس چت و داشتن سکس از طریق تماس تلفنی راضی هستید؟
 4. با تماس تلفنی موافقید یا با تماس تصویری؟
 5. هرچند وقت یکبار یکدیگر را ملاقات می‌کنیم؟
 6. کدام یکی از ما به دیدن آن یکی می‌رود؟

چطور رابطه لانگ دیستنس جذاب داشته باشیم؟

کمک گرفتن از دیگران

همه ما می‌دانیم که داشتن رابطه از راه دور بسیار سخت است. به مرور زمان نیز این موضوع سخت‌تر خواهد شد. اما همانطور که گفته شد، برخی راهکارها وجود دارد که می‌تواند این نوع رابطه را برای هر دو نفر راحت‌تر سازد. شما عزیزان ممکن است که در رابطه خود دچار مشکلات و چالش‌های فراوانی شوید. در این زمان است که شما باید از یک شخص کمک بگیرید. شما عزیزان می‌توانید به مرکز مشاوره در تهران و یا  منطقه خود مراجعه نمایید. در آن کلینیک شما را به دکتر روانشناس در این زمینه معرفی خواهند کرد.

شما با مراجعه به مشاور می‌توانید مشکلات و چالش‌های خود را با او در میان بگذارید. مشاور نیز با توجه به نوع رابطه شما و صلاحدید خودش راهکارهای مفیدی را برای بهتر شدن رابطه از راه دور شما، پیشنهاد خواهد داد. شما عزیزان نیز با رعایت این نکات در زندگی خود، می‌توانید بهترین رابطه لانگ دیستنس را تجربه کنید .

کلام آخر

امروزه و با پیشرفت علم و تکنولوژی افراد زیادی در رابطه لانگ دیستنس هستند. جالب است که بسیاری از افراد، این نوع رابطه را بیشتر می‌پسندند. اما هرطور هم که باشد رابطه از راه دور معایب خاص خودش را داشته و نمی‌توان گاهی به تنهایی و بدون علم در این نوع روابط، در آن ماند و رابطه را ادامه داد. کلینیک روانشناسی آرامش من با سالیان سال تجربه در این زمینه همه روزه در خدمت شما عزیزان می‌باشند. شما می‌توانید از طریق پر کردن فرم درخواست مشاوره و یا تماس با شماره تماس‌های داخل پیج و یا سایت با مشاورین و رواندرمانگران ما به راحتی و با روش دلخواه خود بصورت حضوری و یا مشاوره تلفنی و آنلاین در تماس باشید.

منابع:

دیدگاه‌ ها...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره