ترویلیسم یا رابطه جنسی سه نفره و راه‌های درمان آن

ترویلیسم

همه ما می‌دانیم زمانی که دو نفر با یکدیگر ازدواج می‌کنند، باید برخی تعهدات را نسبت به یکدیگر رعایت کنند. خیانت در زندگی زناشویی، می‌تواند آسیب بسیار زیادی را به رابطه وارد کرده و باعث نابودی یک رابطه و زندگی شیرین شود. برخی از افراد نیز تنها با تصور خیانت از جانب همسر خود خشمگین شده و زندگی را به کام خود تلخ می‌کنند. حال با این اوصاف برخی از افراد هستند که دوست دارند در رابطه خود نفر سومی هم باشد. دوست دارند که یک فرد دیگر را وارد زندگی زناشویی خود به ویژه زندگی جنسی خود کنند. بیشتر نیز از جانب مرد صورت می‌گیرد. این علاقه و نیاز جنسی، یک نوع اختلال جنسی به نام ترویلیسم است. ممکن است در بسیاری از افراد این اختلال جنسی دیده شود. از این رو بسیار مهم است که با ترویلیسم آشنا شوید و بدانید که چگونه باید آن را درمان نمود.

ترویلیسم چیست؟

می‌توان گفت تمامی اختلالات جنسی در افراد، در زمان برقراری رابطه جنسی خود را در فرد نمایان می‌شود. ترویلیسم نیز یک نوع اختلال جنسی در افراد است که در حین برقراری رابطه جنسی خود را نشان می‌دهد. افرادی که دچار این اختلال هستند، علاقه دارند که همسر خود را در حال برقراری رابطه جنسی با فرد دیگر تماشا کنند. فردی که دارای ترویلیسم است، تنها از تماشای رابطه جنسی همسر خود با فرد دیگر لذت می‌برد و دوست ندارد که خودش وارد رابطه جنسی با آن‌ها شود. تنها به تماشای آن دو نفر می‌نشیند. گاهی نیز دو نفر، از وجود مرد که در تماشای آن‌هاست نیز بی‌خبرند. همانطور که گفتیم ترویلیسم بیشتر در مردان مشاهده شده است. یعنی مردی که از تماشای سکس همسر و یا پارتنر خود با فرد دیگر لذت می‌برد.

بسیاری از افراد، ترویلیسم را یک فانتزی جنسی می‌دانند و از انجام آن به هیچ عنوان ناراحت و نگران نمی‌شوند. این افراد دارای این اختلال جنسی و به عبارت دیگر بیماری می‌باشند. بله درست است! ترویلیسم یک نوع بیماری است که در صورت وجود آن در فرد، باید هرچه سریع‌تر درمان گردد. زیرا این موضوع باعث طلاق و جدایی بسیاری از زوجین و از هم پاشیدگی زندگی زناشویی آنان شده است.

مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم: ارضا زن

درمان ترویلیسم

دلیل ایجاد ترویلیسم

می‌توان گفت ترویلیسم یک نوع مازوخیسم ذهنی است. زیرا فرد دارای ترویلیسم با تماشای رابطه جنسی همسر خود با فرد دیگر خودش را تحقیر کرده و با این موضوع در موقعیت‌های دیگر، احساس قدرت را به خود برمی‌گرداند. این موضوع یک مازوخیسم ذهنی است.  برخی از افراد نیز به دلیل شنیدن جملات تحقیرآمیز و یا با دیدن درد کشیدن در رابطه جنسی، تن به این کار می‌دهند. زیرا از شنیدن کلمات تحقیر آمیز با الفاظ بسیار بد و القاب زشت به فرد، لذت می‌برند.

همینطور درد کشیدن در رابطه جنسی مثل ضربه زدن به بدن، کتک خوردن و استفاده از برخی از لوازم را در رابطه جنسی دوست داشته و از دیدن آن لذت کافی را می‌برند.

یکی دیگر از دلایل بسیار عجیب در این مورد این است که مرد گمان می‌کند با دیدن رابطه جنسی همسرش با فرد دیگر می‌تواند رابطه جنسی خودش با او را بهبود بخشد. زیرا در فکر خود دائما این موضوع وجود دارد که همسرش به او خیانت کرده است. از این رو دیرتر ارضا شده و می‌تواند رابطه جنسی طولانی‌تری را با او داشته باشد. می‌توان گفت یکی دیگر از دلایلی که باعث ایجاد این موضوع می‌شود، این است که انجام این کار ممنوع می‌باشد. به عقیده روانشناسان هر چه دیگران را از انجام کاری منع کنی، بیشتر به سمت آن کشیده می‌شوند. ترویلیسم نیز یکی از این کارهای ممنوعه در دنیا است. طبق آمار نیز افراد بسیاری هستند که دچار این اختلال جنسی در زندگی خود می‌باشند. ‌

مطالعه این مطلب می‌تواند برای مشا مفید باشد: خود ارضایی

حکم رابطه سه نفره در اسلام

کشور ما یک کشور اسلامی بوده و حکم خیانت به همسر در آن نابخشودنی است. رابطه سه نفره نه تنها در اسلام یک خیانت به حساب می‌آید، بلکه رابطه با نامحرم نیز می‌باشد. در حقیقت یک زنا است. از نظر اسلام هر نوع رابطه جنسی خارج از عرف، جرم به حساب می‌آید. و نمی‌توان برای آن کار، هیچ توجیهی را برای قانون و حکم اسلام آورد. در حقیقت یک عمل نابخشودنی است.

این نکته را نیز باید بدانید که اسلام برای افرادی که تن به این رابطه می‌دهند، مجازات سختی در نظر می‌گیرد. و مجازات افراد متاهل در این رابطه، بیش از نفر سوم در رابطه می‌باشد. اگر فردی نیز از این رابطه سریع بیرون آید و نارضایتی خودش را اعلام کند، مجازات برای او کم‌تر خواهد بود.

نفر سوم در رابطه

درمان ترویلیسم

باید بدانید که ترویلیسم ابتدا در ذهن فرد می‌باشد. یعنی فرد در ذهن خود این رابطه را تصور کرده و از آن لذت می‌برد. با گذشت زمان و در رابطه جنسی خود، این موضوع را با همسر خود مطرح می‌کند. در حقیقت از او می‌خواهد که این کار را در رابطه جنسی خود انجام دهند و فرد سومی را وارد رابطه خود کنند. به مرور زمان که همسر فرد پذیرفت، این موضوع در واقعیت اتفاق می‌افتد و رابطه سه نفره بین این افراد شکل می‌گیرد. به طوریکه افراد به این موضوع اعتیاد پیدا خواهند کرد.

از همین رو اگر همسر یا پارتنر شما همچین درخواستی را از شما داشت، باید هرچه سریع‌تر برای درمان ترویلیسم اقدام کنید. زیرا هر چه که زمان بگذرد، درمان و ترک ترویلیسم، سخت‌تر خواهد شد. از همین رو بهتر است تا زمانی که در ذهن خودتان وجود دارد، بدون هیچ خجالتی برای درمان اقدامات لازم را انجام دهید. یا اگر که از همسرتان چنین پیشنهادی را شنیدید، با او موافقت نکنید؛ بلکه او را برای رفتن نزد یک دکتر روانشناس تشویق کنید تا هرچه سریع‌تر از ذهن او دور شده و زندگی زناشویی شما رو به نابودی کشانده نشود.

این را نیز باید بدانید که خود شما نمی‌توانید ترویلیسم را درمان کنید و آن را در خود و یا همسرتان از بین ببرید. شما عزیزان می‌توانید با رفتن نزد یک مشاور جنسی و یا یک روانشناس این موضوع را به راحتی و بدون هیچ خجالتی بیان کنید. متخصصین نیز با ارائه راهکارهای لازم، شما را در راه درمان این اختلال جنسی، کمک خواهند کرد.

کلام آخر

برای کلام آخر بهتر است بگوییم که نباید از اختلال روانی موجود در خود خجالت بکشید. بلکه باید آن را بپذیرید و برای درمان آن اقدامات لازم را انجام دهید. از همین رو اگر در خود و یا همسرتان علائم و نشانه‌هایی از ترویلیسم را مشاهده کردید، نباید آن را مخفی نگه دارید. این را بدانید که خیلی از افراد دیگر مشابه شما وجود دارند. اما مهم این است که خود را درمان نمایید تا از آسیب‌های احتمالی این اختلالات در امان بمانید. کلینیک آرامش من بعنوان بهترین مرکز مشاوره در پاسداران با سالیان سال تجربه درخشان و با حضور مشاورین و متخصصین مجرب در این حوزه، همه روزه در خدمت شما عزیزان می‌باشند. شما می‌توانید از طریق تماس با پشتیبانی و یا پر کردن فرم درخواست مشاوره با مشاورین ما به صورت مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری در تماس باشید.

دیدگاه‌ ها...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

کارگاه رایگان

بررسی آیتم‌ های رابطه عاطفی

برای ثبت نام با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

09393448506 - 02122882473