چطور ظاهری جذاب داشته باشیم

ظاهر جذاب

جذابیت ظاهری برای مردان و زنان یکی از موارد بسیار مهم به شمار می‌آید. جذابیت هم در ظاهر باید وجود داشته باشد و هم در باطن افراد نشان داده شود. ما نمی‌توانیم ویژگی‌های ظاهری خود را برای جذاب‌تر شدن تغییر بدهیم. اما می‌توانیم آن‌ها را کنترل کنیم. برای جذاب شدن باید چنین عامل مختلف دست به دست هم دهند تا شما جذاب به نظر برسید. ظاهر جذاب یکی از فاکتورهای جذابیت شما عزیزان می‌باشد. برای داشن ظاهر جذاب چندین راهکار ساده وجود دارد که شما می‌توانید با اجرای آن‌ها جذابیت بیشتری در دید دیگران داشته باشید.

جذابیت ظاهری

همانطور که در مقدمه به آن اشاره نمودیم، جذابیت ظاهری، جذابیتی است که در ظاهر افراد، خود را نشان می‌دهد. افراد می‌توانند با رعایت برخی از نکات جذابیت ظاهری خود را افزایش دهند. نوع لباس پوشیدن، عطری که می‌زنید، سلامت پوست و موی شما، خوشبو بودن و بسیاری از موارد دیگر می‌تواند جذابیت ظاهری شما را تشکیل دهند. برای بسیاری از شما ظاهر جذاب، تبدیل به یک دغدغه شده است. ممکن است ندانید که جذابیت ظاهری چگونه در افراد به وجود می‌آید؟ یا از خود دائما می‌پرسید چرا برخی از افراد تا حد زیادی  از جذابیت ظاهری فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند؟ در واقع باید بدانید که هیچ رمز و راز خاصی برای کسب جذابیت ظاهری وجود ندارد. تنها با رعایت برخی از نکات شما نیز می‌توانید ظاهری جذاب داشته باشید.

چگونه ظاهری جذاب داشته باشیم!

این سوال که “چگونه ظاهری جذاب داشته باشیم؟” سوال بسیاری از شما عزیزان می‌باشد. همانطور که بارها اشاره شد برای داشتن ظاهر جذاب، رعایت برخی از کارها و تغییر سبک زندگی، می‌تواند جذابیت ظاهری شما را چندین برابر کند؛ البته که همه انسان‌ها جذاب هستند. ما در این مقاله راه‌هایی برای جذاب‌تر شدن به شما پیشنهاد می‌دهیم:

اعتماد به نفس داشته باشید

تمامی افراد حتی افراد مشهور نیز در ظاهر خود کم و کاستی‌هایی دارند. چیزی که اهمیت دارد این است که شما باید اعتماد به نفس داشته باشید و اجازه ندهید که برخی از ایرادات ظاهری، شما را اذیت کند. برخی از افراد آنقدر اعتماد به نفس پایینی دارند که با کوچکترین ایرادی که حتی به چشم افراد نمی‌آیند، خود را غیر جذاب می‌دانند و زندگی را برخود سخت می‌کنند.

به پوست خود برسید

اولین فاکتور برای داشتن ظاهر جذاب که در افراد که به چشم می‌آید، داشتن یک پوست صاف و شفاف است. پوست کدر می‌تواند سبب شود که جذابیت ظاهری شما کاهش یابد. به همین دلیل بهتر است که یک روتین مناسب با پوست خود را داشته باشید. این روتین را به طور منظم در صبح و شب انجام دهید. خواهید دید که چطور پوست سالم می‌تواند باعث شود که شما ظاهری جذاب داشته باشید.

بهداشت فردی خود را رعایت کنید

رعایت بهداشت فردی از این نظر که باعث می‌شود شما از بیماری‌ها دور بمانید نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد. پس در ابتدا برای داشتن سلامت خود، لازم است که بهداشت فردی رعایت شود. زمانی که شما به بهداشت فردی خود برسید در نگاه دیگران بسیار جذاب خواهید بود. دوش گرفتن روزانه، شستن دهان و دندان، اصلاح کردن و مرتب بودن از مواردی هستند که جذابیت ظاهری شمارا دو چندان می‌کنند.

لبخند بر لب داشته باشید

افرادی که دائما ناراحت هستند و همیشه اخم بر چهره دارند به هیچ عنوان جذاب به نظر نمی‌رسند. لبخند بر روی صورت می‌تواند باعث شود که چهره شما همیشه زیبا و پر انرژی دیده شود. همین امر باعث می‌شود که افراد عاشق شما شده و شما را فردی بسیار جذاب در ذهن خود تداعی کنند.

متناسب با تیپ بدنی خود لباس بپوشید

زمانی یک لباس بر روی تن زیبا و جذاب به نظر می‌رسد، که متناسب با تیپ بدنی شما باشد. نوع لباس پوشیدن برای داشتن ظاهر جذاب امری بسیار ضروری می‌باشد. این باور غلط را نیز باید از خود دور سازید که لباس هر چه گران‌تر باشد جذاب‌تر است. لباس باید به شما بیاید و متناسب با اندام شما دوخته شده باشد تا بتواند به زیبایی ظاهر شما کمک کند.

حتما بخوانید: بهترین مشاوره قبل از ازدواج 

رنگ موی مناسب چهره خود انتخاب کنید

اگر مدل مو و یا رنگ مویی برای صورت یک فرد مناسب است، دلیلی ندارد که برای شما نیز مناسب باشد. ممکن است موی بلوند و کوتاه به خواهر شما جذابیت ببخشد ولی برای شما بسیار نامناسب باشد. پس بهتر است برای انتخاب مدل مو و رنگ آن نزد بهترین کارشناسان رفته و متناسب با صورت و رنگ پوست خود مدل و رنگ موی خود را انتخاب کنید.

تغذیه سالم داشته باشید

داشتن سبک زندگی سالم و تغذیه خوب در جذاب به نظر رسیدن شما نقش بسیار مهمی را ایفامی‌کند. رژیم غذایی مناسب می‌تواند به زیباتر و سالم تر بودن پوست و موی شما کمک کند. همچنین به تنظیم بودن هورمون‌ها و سلامت جسمی شما نیز کمک کرده و سبب داشتن حال خوب در شما می‌شود. همین موضوع باعث خواهد شد شما همیشه سالم بمانید. افراد سالم نیز بسیار جذاب هستند.

اندام خود را روی فرم نگه دارید

همه اندام‌ها زیبایی خاص خودشان را دارند. رسیدن به فرم ایده‌آل برای هر فردی منحصر به خودش می‌باشد. مهم این است شما هر فرمی از بدن را که دوست دارید برای خود انتخاب کنید. اما برای ظاهر جذاب بهتر است که ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

تاثیر جذابیت ظاهری در زندگی

تاثیر جذابیت در زندگی

جذابیت و میزان سطح آن بر روی زندگی افراد می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند. جذابیت ظاهری افراد اولین چیزی است که به چشم می‌آید. نوع ظاهر ما باعث شناخت و درک کلی طرف مقابل از ما خواهد شد. از آنجایی که جذابیت ظاهری می‌تواند اعتماد به نفس افراد را بالا ببرد، باعث خواهد شد افراد روابط اجتماعی بهتری داشته باشند. این موضوع سبب بهبود کیفیت زندگی اجتماعی و کار افراد می‌شود. جذابیت ظاهری باعث می‌شود که افراد در تعاملات خود موفق‌تر عمل کنند که باعث تاثیرات مثبت بر روی زندگی آنان می‌شود.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد: بهترین مشاوره خانواده

مزایای ظاهر جذاب

جذابیت ظاهری مزایای فراوانی دارد. این فواید می‌تواند سبب شود که فرد در زندگی خود احساس بهتری داشته باشد. برخی از فواید ظاهر جذاب را در ادامه برای شما بیان خواهیم کرد.

مزایای جذابیت ظاهری به شرح زیر می‌باشد:

 1. افزایش اعتماد به نفس
 2. بهبود کیفیت زندگی
 3. کمک به سلامت روان
 4. بهبود روابط اجتماعی
 5. ارتقا بخشیدن به کار
 6. داشتن روابط عاطفی بهتر
 7. یافتن دوست
 8. کسب موفقیت

مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم: چطور رابطه پایدار داشته باشیم؟

چگونه متوجه شویم که جذاب هستیم؟

زمانی که فرد احساس کند از نظر دیگران جذاب است دائما احساس خوبی نسبت به خود خواهد داشت. برای افراد مهم است که بدانند از نظر دیگران جذاب هستند یا خیر. برخی از موارد وجود دارند که این موضوع را برای شما روشن خواهند کرد. این موارد عبارتند از:

 • افراد به شما توجه کرده و گاهی به شما خیره می‌شوند. ممکن است لباس شما و یا یک جذابیت در ظاهر شما باعث این نگاه خیره شده باشد.
 • دیگران از شما زیاد تعریف نمی‌کنند. اگر دیگران از شما تعریف نکردند، اینطور فکر نکنید که جذاب نیستید. اتفاقا شما به حدی جذابیت ظاهری در خود دارید که نیاز به تعریف و تمجید دیگران نیست.
 • رفتار افراد با شما خاص می‌شود. اگر شما از نظر فردی جذاب به نظر برسید، او در هنگام صحبت کردن با شما دچار تنش می‌شود. ممکن است بدنش بلرزد یا کلمات را نشمرده و بدون تمرکز بیان کند. این مورد نیز نشان دهنده جذابیت ظاهری شما برای آن فرد می‌باشد.
 • افراد ناخواسته به سمت شما جذب می‌شوند. اگر در یک جمعی قرار دارید و بدون آنکه متوجه شوید در مرکز توجه قرار گرفتید، بدانید که جذابیت ظاهری در شما بیداد می‌کند.
 • ممکن است در برخی موارد از افراد واکنش‌های شدیدی دریافت کنید.

چگونه جذابیت خود را باور کنیم؟

برای اینکه جذاب باشید بهتر است ابتدا خودتان جذابیتتان را قبول کرده و به آن باور داشته باشید. برای این کار لازم است چند تمرین را انجام دهید. این تمرینات عبارتند از:

 1. خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.
 2. بیش از اندازه بر روی خودتان تمرکز نکنید.
 3. لباس‌هایی بپوشید و تیپ‌هایی را بزنید که به شما احساس خوبی می‌دهد.
 4. خودتان را مورد انتقاد قرار نداده و سرزنش نکنید.
 5. می‌توانید برای راحت شدن این قضیه با یک مشاور خوب در مرکز مشاوره روانشناسی مشورت کنید.

جذابیت مردان از نظر زنان

جذابیت مردان از نگاه زنان

برای آقایان بسیار مهم است که از نظر خانم‌ها جذاب به نظر برسند. همیشه آقایان به دنبال راهکارهایی برای جذاب به نظر رسیدن از نگاه خانم‌ها هستند. نشناختن راه‌های رسیدن به جذابیت ممکن است در روابط نیز مشکلاتی را ایجاد کند. زیرا بسیاری از آقایان نمی‌دانند که چه مواردی در ظاهر می‌تواند برای یک خانم جذاب به نظر برسد. شما همیشه باید آراسته و تمیز باشید. خوشبو بوده و به نظافت شخصی خودتان رسیدگی کنید. اعتماد به نفس بالایی داشته و روابط اجتماعی خوبی داشته باشید. خانم‌ها شوخ طبع بودن آقایان را یک نوع جذابیت تلقی می‌کنند. بهتر است همیشه خنده رو و شاد باشید. از نظر بانوان جذابیت بدنی آقایان به شرح زیر می‌باشد:

 1. قد آقا برای یک خانم یک فاکتور مهم برای جذابیت است.
 2. شکل صورت آقایان نیز از نگاه خانم‌ها بسیار مهم است.
 3. دندان‌های تمیز و سفید سبب می‌شود که خانم شما را فردی جذاب ببیند.
 4. اندامی ورزشکار و ورزیده نیز سبب جذابیت ظاهری شما از نگاه یک خانم خواهد شد.
 5. چشمان آقایان نیز برای جذابیت یک فاکتور مهم است که بانوان به آن توجه زیادی دارند.
 6. مدل مو نیز یکی از موارد مهم در جذابیت ظاهری تمام افراد به حساب می‌آید.

حتما بخوانید: با مردان بی‌مسئولیت چگونه رفتار کنیم؟

کلام آخر

شما باید خود را به هر شکل و تیپی که هستید پذیرفته و به خود عشق بورزید. اگر شما خودتان را دوست داشته و به نظر خود جذاب باشید، از نظر بقیه نیز به شدت جذاب دیده خواهید شد. پس خودتان را در این باره اذیت نکنید و هر آنچه که هستید را بپذیرید. شما می‌توانید برای گرفتن مشورت و راه‌حل‌های جالب برای رسیدن به ظاهری جذاب با مشاورین کلینیک آرامش من در ارتباط باشید. این نکته را نیز بدانید که جذابیت هم باید ظاهری و هم درونی باشد تا بتوان به یک فرد جذاب در جامعه تبدیل شد.

منابع:

دیدگاه‌ ها...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

کارگاه رایگان

بررسی آیتم‌ های رابطه عاطفی

برای ثبت نام با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

09393448506 - 02122882473