شوهر خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

شوهر خوب

همه خانم‌ها در طول زندگی خود به دنبال مردی هستند که بتواند همسر خوبی برایشان باشد. در همه موارد آن‌ها را درک کند و نیازهایشان را به بهترین شکل برآورده سازد. داشتن یک شوهر خوب آرزوی هر دختر جوانی از سنین پایین است. اینکه یک فردی را انتخاب کند که تا آخر عمر همراه آنان باشد و یک زندگی خوب را برایشان بسازد. اما واقعا شوهر خوب کیست؟ یک مرد باید چه خصوصیاتی داشته باشد تا بتواند یک همسر خوب و ایده‌آل به حساب آید؟ اینکه شما برخی از این استانداردها را بدانید می‌تواند به شما در انتخاب، بسیار کمک کند.

 این مقاله پاسخ تمام این سوالات را به خوبی به شما عزیزان خواهد داد. آقایان و خانم‌های عزیز این مقاله برای همه شما مفید است و می‌تواند روشن کننده ذهن شما در رابطه با اینکه یک همسر خوب چگونه است، باشد. با ما همراه باشید تا با این خصوصیات آشنا شوید.

شوهر خوب کیست؟

در ابتدا باید بدانیم که یک شوهر خوب کیست؟ شما باید در ابتدا یک فهرست از ویژگی‌هایی را که دوست دارید همسرتان داشته باشد، تهیه کنید. زمانیکه این لیست را تهیه می‌کنید متوجه خواهید شد که این ویژگی‌ها را بهترین دوستتان نیز دارد. پس یک شوهر خوب چیز بسیار عجیبی نیست. به عنوان مثال ممکن است این لیست شامل مواردی مانند مهربان و دلسوز، تفریحات مشترک، علایق مشترک و… باشد. باید بدانید که همه این صفات بسیار عالی هستند، اما برای داشتن یک شوهر خوب باید به دنبال برخی ویژگی و صفات دیگر باشید.

در ادامه به شما از خصوصیات و ویژگی‌های رفتاری یک شوهر خوب را  معرفی می‌کنیم تا بتوانید یک انتخاب خوب داشته باشید.

حتما بخوانید: مشاوره خانواده

خصوصیات شوهر خوب

در این قسمت از مقاله به چند مورد از ویژگی‌های یک شوهر خوب اشاره می‌کنیم. با دانستن این ویژگی‌ها می‌توانید متوجه بشید که آیا همسر شما شوهر خوبیست؟ همچنین می‌تواند در انتخاب یک همسر ایده‌آل بسیار کمک کننده باشد. پس با ما همراه باشید تا بدانید که یک شوهر خوب چه کسی است!

قابل اعتماد بودن

قابل اعتماد بودن یکی از ویژگی‌های هر مردی است که باید در لیست ویژگی‌های یک شوهر خوب قرار بگیرد. اگر در رابطه خود نسبت به مردتان اعتماد داشته باشید، از آن رابطه لذت بیشتری خواهید برد. همچنین رابطه‌ای که در آن احساس امنیت و آرامش باشد، به ازدواجی عالی ختم می‌شود. قابل اعتماد بودن مرد یعنی اینکه شما بدون ترس و قضاوت شدن همه چیز را با او در میان می‌گذارید.

صحبت کردن از آینده

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم یک مرد، که نشان می‌دهد شما را به عنوان همسرش در آینده انتخاب کرده، این است که در رابطه با آینده با شما صحبت می‌کند. این یعنی یک رابطه طولانی و با هدف را با شما شروع کرده است.

او شما را شریک زندگی خود می‌داند

زمانی که با مرد خوب ازدواج می‌کنید، او شما را فردی فراتر از همسر خود می‌داند. شما را شریک کل زندگی خود دانسته و نظرات شما برای او بسیار با ارزش است.

در اولویت بودت رابطه با شما

این را یادتان باشد که یک مرد واقعی بودن با شما را همیشه در اولویت قرار می‌دهد. مهم نیست که چه جیزی باشد. هر زمان که وقت آزاد دارد باشماست. روزهای تعطبل را به جای رفتن کنار دوستانش با شما می‌گذراند. همیشه و در هر زمان در کنار شماست.

مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم: چطور رابطه پایدار داشته باشیم؟

چطور همسر خوبی باشیم؟

احترام گذاشتن

با احترام گذاشتن یک مرد در رابطه یعنی اینکه از شما و از اهداف و افکارتان حمایت می‌کند. احترام گذاشتن یک مرد یعنی به خواسته‌های شما احترام می‌گذارد و هرگز کاری نمی‌کند که شما مجبور به انجام کاری باشید.

به بلوغ عاطفی رسیده باشد

یکی از ویژگی‌های مهم یک شوهر خوب این است که احمق نبوده و به بلوغ عاطفی رسیده باشد. یک شوهر خوب می‌تواند احساسات خود را مدیریت کند. می‌داند که در شرایط سخت چگونه برخورد کند. وقتی اشتباه می‌کند، معذرت خواهی کرده و می‌داند که وقتی شما ناراحت هستید چگونه برخورد کند.

صبور بودن

یک مرد خوب و عاقل صبر دارد. در طول رابطه ممکن است هزاران اتفاق رخ دهد که سبب دلخوری و ناراحتی شود. در اینجاست که صبر می‌تواند یک رابطه را به خوبی حفظ کند. اگر مرد شما صبور باشد، می‌توانید با او یک زندگی خوب و ایده‌آل را تجربه کنید.

خودش را حفظ می‌کند و متعهد است

یک شوهر خوب مردی است که خویشتن‌دار است. ازدواج با این مرد می‌تواند بسیار عالی باشد. این مردان از عادت‌های مضر دوری می‌کنند. هرگز با زنان دیگر رابطه برقرار نمی‌کنند. قبل از اینکه هر تصمیمی بگیرند شما را در ذهنشان تصور می‌کنند. وفادار و بخشنده است.

بهترین دوست او، شما هستید

زیباترین و قشنگ‌ترین ویژگی یک شوهر خوب، این است که شما را بهترین دوست خودش می‌داند. شما در زندگی با این مرد سرگرم هستید و همیشه احساس خوبی دارید.

یک پدر خوب و دلسوز برای فرزندانش است

یادتان باشد که یک شوهر خوب، پدری بسیار عالی برای فرزندان شما خواهد بود. اگر همسرتان نقش فعالی در پدر بودن دارد، این یک نشانه عالی است. یک همسر خوب هم از نظر مالی و فیزیکی و هم از نظر احساسی فرزندش را حمایت می‌کند.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد: تفاوت فرهنگی در ازدواج

خصوصیات شوهر خوب

چطور می‌توان یک شوهر خوب بود؟

باید بگوییم که هیچ قوانینی برای اینکه شما بخواهید یک همسر خوب باشید وجود ندارد. در آخر یک ازدواج خوب با شراکت درست و سالم هر دو طرف و بنا به عقاید و تفاهم‌ها شکل می‌گیرد. اما برخی از ویژگی و نکات رفتاری است که شما آقایان را تبدیل به یک شوهر خوب خواهد کرد. در واقع راهکارهای کمک کننده برای شما در این مسیر می‌باشد. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 1. به همسرتان گوش دهید.
 2. بدانید که در مواقع دعوا و جدال چگونه رفتار کیند.
 3. همسرتان را ناراحت نکنید.
 4. با او صمیمی باشید.
 5. بر روی اهداف و نکات مهم زندگی مشترک خود تمرکز کنید.
 6. با یکدیگر بیشتر وقت بگذرانید.
 7. او را بخندانید.
 8. به او فضا بدهید.
 9. برای زندگی خود تلاش کنید.
 10. اعتماد به نفس داشته باشید.

از کجا کمک بگیرم؟

تا به اینجا با خصوصیات و ویژگی‌های یک شوهر خوب آشنا شدیم. اما ممکن است که شما در یک زندگی باشید و بخواهید خود را به عنوان شوهر، تغییر داده و یک رفتار خوب داشته باشید. همچنین ممکن است خانم‌هایی برای تغییر همسرشان، نیاز به کمک داشته باشند. در کل شما می‌توانید برای دریافت راهکار و اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر به بهترین مرکز مشاوره مراجعه کنید. مشاوره ازدواج در این مراکز بهترین گزینه برای کمک رسانی به شما عزیزان در این مسیر است.همچنین زوج درمانی می‌تواند به شما کمک کند که بهترین رابطه را با همسر و یا شریک عاطفی خود برقرار کنید. مشاوره قبل از ازدواج و بعد از ازدواج نیز موارد دیگر برای کمک گرفتن در این مسیر می‌باشند.

شما با کمک گرفتن از طریق مراکز مشاوره می‌توانید:

 • اعتمادتان در زندگی مشترک را بالا ببرید.
 • تبدیل به یک شوهر خوب و همسر ایده‌آل در زندگی، با توجه به سلایق و تفکرات یکدیگر شوید.
 • امنیت بیشتری در رابطه داشته باشید.
 • نگرانی‌هایتان بسیار کمتر باشد.

شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت مشاوره آنلاین و تلفنی با مشاورین در تماس باشید. اما بسیار مهم است که برای داشتن یک زندگی خوب و رفع شدن برخی ابهامات در رابطه حتما نزد یک مشاور و رواندرمانگر بروید. رفتن نزد یک مشاور علاوه بر اینکه یک زندگی ایده آل را برای شما می‌سازد، باعث خواهد شد که سلامت روان شما همیشه حفظ شود.

کلام آخر

اینکه شما تبدیل به یک شوهر خوب شوید نیازمند تلاش و تغییر شما در زندگی است. شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا بتوانید تبدیل به بهترین ورژن خود شوید. این موضوع نیز نیازمند دانستن برخی راهکارها و نکات است که به شما بسیار کمک می‌کند. شما می‌توانید با تعیین وقت قبلی از طریق سایت به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی با مشاورین آرامش من در تماس باشید. مشاورین و متخصصین ما با بهترین راهکارها در این خصوص شما را به بهترین شکل راهنمایی خواهند کرد.

منابع:

دیدگاه‌ ها...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

کارگاه رایگان

بررسی آیتم‌ های رابطه عاطفی

برای ثبت نام با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

09393448506 - 02122882473