چگونه با مردی و زنی که در رابطه سرد شده رفتار کنیم؟

رابطه سرد شده

همه ما می‌دانیم که هر رابطه‌ای با چالش‌هایی همراه است. یک روز خوب است و یک روز بد.  اما گاهی ممکن است حس کنید که این رابطه برای شما دیگر مثل قبل نیست. احساس شما می‌گوید که رابطه سرد شده است. در این مواقع است که ترمیم و نجات رابطه می‌تواند سخت باشد. زیرا مقابله کردن با یک آدم سرد و بودن در چنین رابطه‌ای کار راحتی نیست. در کل شما باید بدانید که یک رابطه سرد شده چه رابطه‌ای بوده و علائم اولیه آن چیست. باید بدانید که ویژگی جداگانه سرد شدن هر فرد به چه شکل در او و رابطه شما ظاهر می‌شود. تا بتوانید به راحتی با آن برخورد کرده و اگر مایل به ادامه رابطه بودید، آن را نجات دهید. ما در این مقاله در رابطه با تمام این موضوعات صحبت کرده تا شما عزیزان به راحتی بتوانید با این مساله کنار آیید.

رابطه سرد شده چه رابطه‌ای است؟

اگر شما در یک رابطه‌ای قرار دارید و به مدت طولانی می‌باشد که رابطه شما مثل اولش نیست، آن رابطه دچار سردی می‌باشد. اگر متوجه شدید که رابطه شما برای طولانی مدت است که دچار مشکل شده است، بدانید که آن رابطه، رابطه سردشده می‌باشد و باید برای نجات آن اقدامات لازم را انجام دهید. اما باید بدانید که مشکلاتی در آن رابطه وجود داشته که باعث سرد شدنش گردیده است. از این رو قبل از اینکه هر اقدامی را انجام دهید، باید از خود بپرسید که آیا دوست دارم این رابطه را نجات دهم؟ اگر پاسخ به این سوال منفی بود، که باید هرچه زودتر آن را رها کرد و از آن رابطه سمی خارج شد. اما اگر پاسخ شما مثبت بود، باید سعی کنید با کمک یکدیگر رابطه خود را نجات دهید.

فردی هم که سرد باشد، از نظر عاطفی و ابراز احساسات تهی است. هیچگونه اقدامی انجام نمی‌دهد. در واقع می‌توان گفت از تمام این قضایا دور می‌باشد. بی‌تفاوت بودن نسبت به احساس خودشان و دیگران از نشانه‌های بارز آن‌هاست. اما این ویژگی می‌تواند برای فردی که با او همراه است، به شدت سخت و تلخ باشد. پس اگر همچین فردی را در زندگی خود دارید و یا خودتان احساس سردی می‌کنید، بهتر است در اسرع وقت برای درمان و کنترل این رفتار اقدامات لازم را انجام دهید.

حتما بخوانید: بهترین مشاوره خانواده 

از کجا بفهمیم که رابطه سرد شده

بستگی به نوع شخصیت طرفین و نوع رابطه‌ای که دارند، چالش‌ها و مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند نیز متفاوت است. پس برای بررسی دقیق آن علاوه بر بررسی علائم و نشانه‌های رابطه سرد شده، نیازمند یک کمک حرفه‌ای نیز می‌باشید. با این حال برخی از نشانه‌های رایج می‌باشند، که می‌توانند نشان دهنده چنین رابطه‌ای باشند. مانند:

 1. اولین و مهم‌ترین نشانه آن این است که شما هیچ رابطه عاطفی با یکدیگر ندارید. اینکه شما بخواهید با شریک خود تمام مسائل خود را به اشتراک بگذارید. یا با او در تمام مراحل همراه و هم سو باشید، از نشانه‌های رابطه سالم است. اگر غیر از این باشد قطعا رابطه سرد شده است.
 2. دیگر برای هم جذاب نیستید و می‌توان گفت از نظر ظاهری و جنسی و فیزیکی هیچ نزدیکی و جذابیتی بین افراد وجود ندارد.
 3. دائما با یکدیگر جنگ دارید و دعوا می‌کنید.
 4.  با شریک خود در رابطه با هیچ مساله‌ای چه خوب و یا چه بد صحبت نمی‌کنید.
 5. به طور ناخودآگاه در ذهن خود به فرد دیگری فکر می‌کنید. دوست دارید که با شخص دیگری غیر از همسر و یا شریک عاطفی خود رابطه داشته باشید.
 6. بی‌اعتمادی از دیگر نشانه‌های یک رابطه سرد شده می‌باشد. اینکه در رابطه نسبت به هم بی‌اعتماد شوید، شروع یک رابطه سرد شده می‌باشد.
 7. هیچ آینده‌ای را با هم تصور نمی‌کنید. در حقیقت هیچ هدف و انگیزه‌ای برای با هم بودن نخواهید داشت.
 8. از یکدیگر حمایت نمی‌کنید و اهدافتان با یکدیگر متفاوت است.

موارد بالا از مهم‌ترین و رایج‌ترین نشانه‌های یک رابطه سرد شده می‌باشد. اگر شما در رابطه خود با چنین موارد و علائمی روبرو شدید، بدانید که رابطه شما به مشکل برخورده است. می‌توانید برای نجات و رهایی از این مشکلات و نجات رابطه خود از یک مشاوره ازدواج یا خانواده کمک بگیرید و رابطه خود را بهبود بخشید.

از کجا بفهمیم رابطه سرد شده است

نشانه‌های مردی که سرد شده

اگر مردی در رابطه با همسر و یا شریک عاطفی خودش سرد شود، از رفتارهای او کاملا مشخص می‌شود. مردی که سرد شده رفتارهایی را از خود نشان می‌دهد که برای فرد مقابل او بسیار زجرآور و طاقت فرساست. زیرا از نظر عاطفی و احساسی هیچ محبتی را از خود نشان نمی‌دهد. که این موضوع می‌تواند باعث ایجاد مشکل و چالش‌های بزرگی در رابطه شود. برخی از نشانه‌های رایج این مردان عبارتند از:

 1. نسبت به شما بی‌تفاوت است.
 2. دوست دارد از شما دوری کند.
 3. به شما و رابطه خود شک دارد.
 4. علاقه خود را به شما نشان نمی‌دهد.
 5. از شما در رابطه با هیچ موردی مشورت نمی‌گیرد و به شدت مستقل عمل می‌کند.
 6. دائما شما را طرد می‌کنند. هرگز با شما همدردی و همدلی نخواهند داشت.
 7. رابطه جنسی با شما را فقط به چشم یک رابطه و رفع نیازهای خود می‌بیند.
 8. هرگز بابت اشتباهی که انجام می‌دهد و شما را ناراحت می‌کند پشیمان نبوده و عذرخواهی نمی‌کند.
 9. به شدت خودخواه می‌شوند و علایق شما را نادیده می‌گیرند.
 10. به افکار شما در مورد خودش هیچ اهمیتی نداده و دوست ندارد در رابطه با کارهایش به شما توضیحی بدهد.

موراد بالا از رایج‌ترین علائم و نشانه‌های رفتاری مردی است که در رابطه با شما سرد شده است. اگر مرد شما چنین رفتارهایی را از خود نشان داد، بهتر است هرچه سریع‌تر برای کنترل و یافتن یک راه مناسب برای این مساله نزد یک رواندرمانگر بروید.

این را هم بخوانید: روش‌های رسیدن به آرامش ذهن

چگونه با مردی که سرد شده رفتار کنیم؟

ما تا به اینجا با علائم و نشانه‌های رفتاری مردی که در رابطه سرد شده است، آشنا شدیم. اما مهم این است که چگونه با مردی که در رابطه خود سرد است برخورد کنیم. برخورد ما بسیار مهم است. زیرا باعث می‌شود که فرد رفتار سرد خود را کنار گارد و به رابطه خویش بازگردد، مگر اینکه مشکل رابطه بیش از حد بزرگ باشد. برخی از راهکارها می‌باشد که شما عزیزان می‌توانید از آن‌ها استفاده کرده و با شریک خود رفتار کنید. مانند:

 1. در ابتدا لازم است که او را درک کنید. درک شدن مرد از جانب شما به شدت مرد را خوشحال می‌کند. باعث می‌شود که او نسبت به شما و رابطه‌ای که در آن قرار دارد، حس خوب و آرامش بگیرد.
 2. بهتر است در زمان مواجهه با رفتار سرد شده مرد، خودتان باشید. هرگز سعی نکنید برای مقابله،  شخصیت خود و رفتارهای خود را تغییر بدهید.
 3. سعی کنید در این هنگام، زورگویی و غر زدن را کنار بگذارید. مردان بیش از هرچیزی از غر زدن و زورگویی توسط زن بیزار هستند. بنابراین در هنگام مشاهده رفتار سرد از جانب همسرتان با او نجنگید.
 4. به او زمان بدهید تا خودش را پیدا کند.
 5. حتما از کمک یک رواندرمانگر و یا مشاوره استفاده کنید.

"</p

مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم: نشانه‌های عشق پنهانی مردان و زنان

چگونه با دختری که سرد شده رفتار کنیم؟

همیشه در یک رابطه، تنها مرد آن رابطه سرد نمی‌شود. بلکه خانم‌ها نیز می‌توانند از رابطه سرد شده و به راحتی آن رابطه و فرد را کنار بگذارند. نحوه برخورد با دختری که سرد شده می‌تواند به شما کمک کند تا رابطه خود را نجات دهید، زیرا دختران بیش از مردان از رابطه خود سرد می‌شوند. پس آقایان باید به شدت مراقب رفتارهای خود باشند. زیرا یک رفتار نادرست هرچقدر هم که کوچک باشد می‌تواند باعث بدتر شدن اوضاع گردد. برخی از راهکارهای برخورد با چنین دختری وجود دارد که می‌تواند به شما کمک بسیار زیادی کند. مانند:

 1. باید در برخورد با چنین دختری بسیار صبور باشید.
 2. حتما با او یک ارتباط شفاف داشته باشید. به او با صراحت از احساس خود و دوست داشتن خودتان بگویید.
 3. اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و احساسات خود را به اشتراک بگذارید.
 4. به او زمان و فضای کافی برای خودش بدهید.
 5. سعی کنید به دنبال نقاط مشترک در خود با او باشید. آن‌ها را بیابید و در رفتارهای خود از آن‌ها استفاده کنید.
 6. حد و مرزهای آن دختر را بشناسید و به آن‌ها احترام بگذارید.
 7. سعی کنید رفتارهایی که دوست دارد از شما ببیند را برای او اجرا کنید.
 8. او را درک کنید.
 9. از یک مشاور و یا رواندرمانگر برای درمان و کنترل این رفتار کمک بگیرید.

کلام آخر

حال که همه ما متوجه شدیم یک رابطه با چالش‌ها و بالا و پایین‌های بسیار زیادی همراه است، باید بدانیم که سرد شدن در رابطه نیز می‌تواند طبیعی باشد. نباید از آن ترسید، بلکه باید با مدیریت و تلاش خود بتوانیم آن رابطه را نجات بدهیم. اما این موضوع نیز به شرطی محقق خواهد شد که هر دو طرف بخواهند به رابطه بازگردند. در غیر اینصورت هرگز نمی‌توان چنین رابطه‌ای را نجات داد. برای دریافت کمک و راهنمایی لازم در رابطه با این موضوع، می‌توانید از یک مشاور و یا روانرمانگر کمک بگیرید. مرکز مشاوره آرامش من با حضور مشاورین و متخصصین مجرب در حوزه مشاوره فردی، مشاوره خانواده و مشاوره زوجین همه روزه پاسخگوی شما عزیزان می‌باشد. شما می‌توانید برای دریافت نوبت، فرم درخواست مشاوره را پر کنید و یا از طریق تماس با شماره‌های داخل سایت با مشاورین و متخصصین ما به راحتی در تماس باشید.

منابع:

دیدگاه‌ ها...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

%50 تخفیف

اگه پرداخت هزینه جلسات مشاوره برات سنگینه

سه شنبه‌ها رو از دست نده!

همین حالا تماس بگیر

09393448506 - 02122882473