نشانه‌های عشق پنهانی مردان و زنان

عشق پنهانی

ممکن است شما هم جزو افرادی باشید که احساس می‌کند شخصی او را دوست دارد و یا به طور پنهانی فردی را دوست دارید. این موضوع می‌تواند برای این افراد بسیار سخت باشد. اینکه ندانید حس طرف مقابل به شما چیست و یا اینکه نتوانید به راحتی حس خود را به او منتقل کنید. شاید برایتان پیش آمده باشد که روزهای بسیاری را از عشق شخصی گذرانده باشید و در رابطه با این موضوع که چه حسی به شما دارد، با خود جنگیده باشید. این احساس را عشق پنهانی می‌نامند. اما باید بدانید که درونگراترین افراد نیز برخی نشانه‌ها را از خود نشان می‌دهند که عشق پنهانی آن‌ها را روشن می‌سازد.

از این رو شما می‌توانید با بررسی برخی از این نشانه‌ها در فرد مورد نظر خود به عشق و دوست داشتن او پی ببرید. ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با با این موضوع آشنا کرده و نشانه‌های این حس را در پسران و دختران بیان کنیم.

عشق پنهانی چه عشقی است؟

همانطور که در مقدمه بیان شد، بسیاری از افراد هستند که عشق و دوست داشتن خود را پنهان می‌کنند. ممکن است این فرد، خود شما نیز باشید. اما برای اینکه عشق پنهانی شخص را متوجه شوید باید راهکارهایی را بشناسید. در کل ممکن است برخی افراد بنا به شرایطی خاص و یا برخی دلایل، نتوانند عشق خود را بیان کنند و همیشه در عشق خود اسیر بمانند. ممکن است که شما فقط دو دوست باشید، اما احساساتی در شما بیدار شود که بیش از احساس دوستی در شما باشد. در اینصورت است که می‌گوییم فرد یک عشق پنهانی را تجربه می‌کند. گاهی نیز شما رفتارهایی را از طرف مقابل خود می‌بینید که در رابطه با احساسات او گیج می‌شوید. در این مواقع شما باید بدانید که چطور رفتارهای شخص مقابل را بررسی کنید تا به اشتباه دچار نشوید.

دلیل ایجاد عشق پنهانی

عشق پنهانی در افراد به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود. افراد گاهی بنا به دلایلی مجبور می‌شوند که عشق خود را پنهان کنند. که گاهی این دلایل منطقی بوده ولی گاهی این دلایل نادرست و غیرمنطی می‌باشد. از این رو باید به بررسی دلایل پرداخت، تا شما عزیزان متوجه شوید که بنا به دلیلی منطقی عشق خود را پنهان کرده‌اید، یا به دلیلی غیرمنطقی و نادرست. که اگر به دلیل هر دو عامل باشد، شما عزیزان نیاز به کمک دارید. باید برای رفع این ابهام و سختی و پنهان کاری از یک کمک حرفه‌ای یاری بجویید. می‌توانید نزد مشاوره فردی رفته تا بتوانید این مشکل خود را برطرف کنید و به یک اطمینان خاطر دست یابید. برخی از این دلایل عبارتند از:

 • همانند باقی ترس‌ها که ریشه در کودکی دارند، عشق پنهانی در افراد نیز ریشه در کودکی دارد. برخی از اتفاقاتی که در زندگی برای ما می‌افتند، باعث می‌شوند که ما در بزرگسالی نتوانیم به خوبی احساسات خود را بیان کنیم. همین موضوع باعث خواهد شد که در بزرگسالی اگر عشقی هم در دلمان باشد نتوانیم آن را به خوبی و با شجاعت بیان کنیم.
 • ترس از مورد سوءاستفاده قرار گرفتن دارند. برخی می‌ترسند که با بیان عشقشان فرد مقابل از آن‌ها سوءاستفاده کند. در حقیقت اعتماد آن‌ها به شخص بسیار پایین است. در کل این افراد اشخاصی هستند که به سختی اعتماد می‌کنند و همین مورد، باعث می‌شود که عشق خود را پنهانی نگه دارند.
 • از دست دادن استقلال برایشان سخت است. آن‌ها گمان می‌کنند با بیان احساساتشان و رو کردن عشق خود، استقلالی وکه در زندگی دارند را از دست می‌دهند.
 • به خود زمان می‌دهند. این افراد منفعل هستند. در حقیقت می‌خواهند هرچیزی را در زندگی به دست زمان سپرده و منتظر باشند که اتفاقات برایشان رقم بخورد. از این رو در بیان عشق و دوست داشتن خود نیز، همه چیز را به دست زمان می‌سپرند.
 • عزت نفس پایین نیز عامل مهم دیگری است که باعث می‌شود افراد عشق خود را پنهان کنند. این افراد آنقدری به خود اعتماد ندارند که به راحتی عشق خود را بیان کنند. از این ترس دارندد که توسط فرد مقابل طرد بشوند.
 •  گرایش جنسی متفاوت نیز در بیان عشق و احساسات تاثیرگذار هستند. ممکن است شخصی همجنسگرا باشد و از اینکه عشق خود را بیان کند، واهمه داشته باشد. که این موضوع کاملا طبیعی است و ترس بیشتری را به همراه دارد. این افراد باید با دقت، عشق پنهانی خود را بیان کنند؛ زیرا ممکن است آسیب فراوانی گریبان‌گیر آن‌ها شود. بهتر است این افراد برای راحتی خیال خود، نزد دکتر روانشناس معروف بروند.
 • دلیل مهم دیگری که وجود دارد، این است که فرد با خود می‌اندیشد اگر عشق خودم را بیان کنم و در رابطه وارد شوم، آسیب سختی خواهم خورد. این افراد به عشق با چشم بد نگاه می‌کنند و از آن می‌ترسند. که این موضوع نیز بنا به دلایلی در فرد ایجاد شده و نیاز به درمان اصولی دارد.

نشانه‌های عشق پنهان در مردان

نشانه‌های عشق پنهان پسران

اگر پسران دختری را واقعا دوست داشته باشند، عشق خود را سریع به او نشان خواهند داد. اما با این حال برخی از پسران هستند که عشق خود را نشان نمی‌دهند و کمی خجالتی هستند. این پسران عشق خود را با برخی علائم و نشانه‌هایی که خودشان نیز متوجه آن‌ها نمی‌شوند، به فرد نشان می‌دهند.

 1.  پسری که عشق پنهانی دارد، زمانی که در کنار فردی که دوستش دارد، قرار می‌گیرد لبخند بر لب دارد.
 2. پسری که عاشق باشد، به کوچکترین وعده‌هایی هم که داده است عمل می‌کند. در واقع تمام قول‌ها را جدی می‌گیرد.
 3. او دائما تلاش می‌کند با فردی که به طور پنهانی او را دوست دارد، صحبت کند.
 4. پسری که عاشق باشد، در برابر دیگران از دختری که دوستش دارد، دفاع می‌کند.
 5.  او با شما در رابطه با افکار و نظرات خود سخن می‌گوید.
 6. در همه حال شما را نگاه می‌کند و چشم از شما برنمی‌دارد.
 7. شما را با هدیه دادن‌های بی‌مناسبت غافلگیر می‌کند.
 8. رفتار فردی را که دوست دارد، تقلید می‌کند.
 9. پسری که عاشق باشد، از شخصی که دوست دارد، دائما سوالات متفاوتی می‌پرسد.
 10. به اطرافیان شما حسودی می‌کند.
 11. وقتی در کنار دختری که دوستش دارد می‌ایستد، دست پاچه می‌شود.
 12. در رابطه با آینده با شما صحبت می‌کند.
 13. با دوستانش در رابطه با شما صحبت می‌کند.
 14. دوست دارد که با شما تنهایی وقت بگذارند.
 15. پسری که عاشق است سعی می‌کند دختری را که دوست دارد، بخنداند و خوشحال کند.

نشانه‌های عشق پنهانی در پسران

عشق پنهانی در دختران

دختران برعکس پسران، عشق خود را پنهان می‌کنند. زیرا خجالت کشیده و یا ترس از این دارند که طرد بشوند. پسران همیشه در این دوراهی می‌مانند که دختری که با او هستند، او را دوست دارد یا خیر؟! این مساله هم که از ابتدا به دختران آموزش داده است تا عشق و علاقه خود را به مردی نشان ندهند و پیش قدم نشوند نیز تاثیر بسیار زیادی در داشتن عشق پنهانی یک دختر دارد. زیرا بیشتر جوامع به این اعتقاد دارند که پسران باید برای بیان عشق و دوست داشتن پیش قدم شوند. اما با این حال نیز برخی از نشانه‌هایی وجود دارد که بیان کننده یک دختر عاشق است.

10 نشانه عشق پنهان در دختران

از نشانه‌های مهم عشق پنهانی در دختران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دختری که عاشق است، در کنار فردی که دوست دارد، عصبی رفتار می‌کند. چشمان خود را می‌دزدد، با موهایش بازی می‌کند و یا لبخندهای عصبی می‌زند.
 2. به تمام شوخی‌های بامزه و بی‌مزه پسری که به او علاقمند است، می‌خندد.
 3. او علاقه دارد که فرد را در آغوش بگیرد و او را لمس کند.
 4. یک دختر عاشق مکالمه را با فردی که دوست دارد، ادامه می‌دهد.
 5. دختری که عاشق یک پسر باشد، به او می‌گوید که مجرد است و برای آن پسر این مساله را پررنگ می‌کند.
 6. اگر از طرف فرد مشخص، از او درخواست شود که باهم بیرون بروند، درخواست شخص را قبول می‌کند.
 7. کاملا مشخص می‌شود که دلش می‌خواهد با فرد رابطه‌ای بیش از یک رابطه دوستانه برقرار کند.
 8. او با فرد مورد علاقه‌اش در رابطه با تمام مسائل خود صحبت می‌کند و از فرد نیز می‌خواهد که به او از همه چیز خود بگوید.
 9. از آن پسر برای دوستانش تعریف می‌کند. در حقیقت دوستانش به طور کامل آن پسر را می‌شناسند.
 10. یکی دیگر از نشانه‌های مهم اینکه دختر عشق پنهانی در دل دارد این است که در هنگام پیام دادن از ایموجی‌های مختلفی استفاده می‌کند. دوست دارد همیشه با شما مکالمه داشته باشد و در فضای مجازی شما را دنبال کرده و به شما پیام می‌دهد.

حتما بخوانید: هیپنوتیزم درمانی 

کلام آخر

باید این موضوع را بدانید که قدرت بزرگی مثل عشق، همیشه راهی برای نشان دادن خود می‌یابد. پس مطمئن باشید اگر عشق، واقعی باشد، خود را نشان می‌دهد. اما با این حال یک عشق و ایجاد رابطه عاشقانه می‌تواند به شدت خطرناک باشد، زیرا شما را به اشتباه وا می‌دارد. از این رو باید از یک کمک حرفه‌ای راهکارهایی را بیاموزید تا بتوانید عشق پنهانی خود را کنترل کرده و در صورت لزوم آن را حقیقی کنید. و یا اگر به عشق شخصی نیز شک دارید، بتوانید با ارائه راهکارها، آن را به درستی تشخیص دهید. مرکز مشاوره روانشناسی آرامش من همه روزه پاسخگوی شما عزیزان می‌باشد. شما می‌توانید از طریق تماس با شماره‌های داخل سایت و یا پر کردن فر درخواست مشاوره با مشاورین تیم تخصصی آرامش من به راحتی و با هر طریقی که دل خواه شما عزیزان است، ارتباط برقرار کنید.

منابع:

دیدگاه‌ ها...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

%50 تخفیف

اگه پرداخت هزینه جلسات مشاوره برات سنگینه

سه شنبه‌ها رو از دست نده!

همین حالا تماس بگیر

09393448506 - 02122882473