چگونه عشق و محبت‌مان را به همسرمان نشان دهیم؟

ابراز عشق و محبت به همسر

ممکن است عشق و هیجانات آن به ظاهر بسیار ساده و دلنشین باشد. اما باید این حقیقت تلخ را برای شما روشن کنیم که عشق و راه‌های نشان دادن آن راحت و آسوده نیست. باید بدانید که راه انتقال و نشانه دادن عشق به معشوقه خود تنها در ظاهر است که خود را ساده نشان می‌دهد. این را باید بدانید که نحوه ابراز عشق و محبت به همسر، مهم‌ترین کاری است که باید به عنوان یک عاشق انجام دهید. چه احساسی باشید و چه نباشید، باید تکنیک‌ها و مهارت‌های لازم را بیاموزید.

راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که شما می‌توانید محبت خود را به همسرتان نشان دهید. اما مهم این است که بخواهید این عشق و محبت را انتقال بدهید و برای یادگیری آن نیز تمام تلاش خود را به کار بگیرید. با ما همراه باشید تا با تکنیک‌های ابراز عشق و محبت به همسر خود و مزیت‌های آن در زندگی زناشویی خود به خوبی آشنا شوید.

چطور به همسرمان محبتمان را نشان دهیم؟

همانطور که گفتیم مسیر عشق به هیچ عنوان هموار نمی‌باشد. درست است که شما عاشقانه همسر خود را دوست دارید. اما باید بدانید تا زمانیکه نتوانید محبت خود را به همسرتان نشان دهید، هرگز نمی‌توانید که زندگی خوبی را تجربه کنید. از این رو باید از خود دائما بپرسید که چطور به همسرمان محبتمان را نشان دهیم؟ این سول باعث خواهد شد که شما به فکر فرو رفته و بتوانید بهترین راه‌ها را برای دانشتن و آشنایی با تکنیک‌های نشان دادن و ابراز عشق و محبت به همسر خود را بیاموزید. ما در این قسمت برخی از تکنیک‌ها و مهارت‌های لازم را برای نشان دادن محبت به همسر را به شما معرفی خواهیم کرد. برخی از این راهکارها عبارتند از:

 • در ابتدا لازم است بدانید که برای نشان دادن محبت باید بتوانید به همسرتان به خوبی گوش بدهید. زیرا گوش دادن فعال به همسرتان، نشان دهنده احترام و علاقه شما نسبت به اوست. همسرتان نیز قطعا متوجه این قضیه خواهد شد.
 • با همسرتان به تفریحات کوچک بپردازید و برای خود خاطرات خوب بسازید. سعی کنید تجربیات مشترک با همسرتان ایجاد کنید. فعالیت‌های جدید و مکان‌های جدید را با هم تجربه کنید.
 • همسرتان را لمس کنید. هرگز قدرت لمس کردن و ناز و نوازش را فراموش نکنید. حرکات فیزیکی و جسمی باعث خواهد شد که عشق و محبت شما به خوبی به همسرتان انتقال یابد.

حتما بخوانید: چطور عشق بازی کنیم؟

تکنیک‌های نشان دادن محبت به همسر

 تکنیک‌های کمک کننده ابراز محبت

 • برای همسرتان وقت بگذارید. اگر در طول روز سرکار هستید، حتما شب را در کنار همسر خود به خوبی سپری کنید؛ یا اگر در کنار دوستانتان هستید، همسر خود را از یاد نبرید. سعی کنید در تمام امور برای همسر خود وقت کافی بگذارید. مخصوصا در راه رسیدن به هدف و تشویق او.
 • قدرت کلمات را نیز جدی بگیرید. از کلمات محبت آمیز و عاشقانه استفاده کنید. در طول روز، گفتن دوستت دارم به همسرتان را فراموش نکنید. کلمات و جملات محبت آمیز به خوبی می‌توانند محبت شما را به همسرتان انتقال دهند.

حتما بخوانید: بهترین مرکز مشاوره خانواده

 • سوپرایزش کنید. گرفتن هدایا را فراموش نکنید. نیازی نیست مناسبت خاصی باشد که شما بخواهید به همسرتان هدیه بدهید. نیازی هم نیست که هدیه خاص و گرانی را تهیه کنید. از این رو با یک شاخه گل نیز می‌توانید محبت خود را به همسرتان نشان دهید. در واقع حرکات غافلگیرکننده را فراموش نکنید.
 • می‌دانیم که در هر رابطه‌ای که قرار داریم چالش‌هایی نیز به همراه آن وجود دارد. از این رو باید بتوانید همدلی را تمرین کنید. در زمان سختی‌ها باید بتوانید با آرامش خاطر با همسرتان برخورد کرده و در کنار او باشید.
 • از چیزهای کوچک شروع کنید و کم کم به نتایج بزرگتر دست یابید. این را بدانید که نتایج بزرگ و شگفت انگیز، از موارد کوچک سرچشمه می‌گیرد. از همین رو سعی کنید با اتفاقات کوچک برای همسرتان، بهترین زمان‌ها را بسازید.

شما عزیزان می‌توانید با استفاده از این تکنیک‌ها و تمرین این نکات، به خوبی محبت و علاقه خود را به همسرتان نشان دهید. همچنین می‌توانید با مراجعه به بهترین کلینیک و مرکز مشاوره در تهران و منطقه خود نزد دکتر روانشناس معروف و متخصص در این حوزه بروید تا بتوانند به راحتی شما را با این مهارت‌ها آشنا سازند.

مزیت نشان دادن محبت به همسر

همانطور که در قبل اشاره کردیم، ابراز محبت به همسر دارای مزیت‌های فراوانی است. زیرا نبود محبت به همسر و نشان ندادن آن باعث خواهد شد که سلامت روان هر دو نفر بهم ریزد. از این رو باید بتوانید محبت خود را به خوبی به همسرتان نشان دهید. مزیت‌های فراوانی در پی ابراز عشق و محبت شما به همسرتان وجود دارد. مانند:

 1. رابطه خانوادگی و زناشویی شما را بهبود می‌بخشد. (مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم: مسائل جنسی و راه حل های آن)
 2. هورمون‌های شما را سالم و کنترل شده نگه می‌دارد.
 3. سلامت روان شما را بهبود می‌بخشد. ( این را هم بخوانید: اهمیت سلامت روان)
 4. استرس شما را کاهش می‌دهد.
 5. افسردگی و برخی اختلالات روانی را بهبود می‌بخشد.
 6. از رابطه خود راضی خواهید بود. در حقیقت رضایت شما از رابطه بالا خواهد رفت.
 7. به دنبال رضایت از رابطه، آرامش بیشتری نیز به همراه خواهید داشت. اخلاق و خلق و خوی شما را نیز بهبود می‌بخشد.
 8. باعث می‌شود روحیه بهتری داشته باشید و شادتر باشید.
 9. می‌تواند برخی بیماری‌های زمینه‌ای را مانند دیابت، فشارخون و بیماری‌های قلبی را بهبود بخشد. سیستم ایمنی شما را نیز تقویت خواهد کرد.
 10. باعث خواهد شد قابل اعتمادتر به نظر برسید و همسرتان بیش از پیش عاشق شما شود.

مزیت ابراز عشق به همسر

کلام آخر

درست است که زبان عشق هر یک از افراد با یکدیگر متفاوت است، اما می‌توان به راحتی زبان خود را به همسر و معشوقه خود انتقال دهید و بفهمانید. اما باید بدانید که چطور ابراز عشق و محبت به همسر خود را نشان دهید. ممکن است با راه و روش خود بروید و در بین راه با مشکلات و چالش‌های بسیاری روبرو شوید. از این رو به هیچ عنوان سعی نکنید به تنهایی رابطه مشکل دار خود را درست کنید. زیرا به تنهایی و بدون کمک از یک متخصص در این زمینه، نمی‌توانید موفق شوید. کلینیک آرامش من با سالیان سال تجربه در این حوزه همه روزه در خدمت شما عزیزان می‌باشد. شما می‌توانید از طریق تماس با پشتیبانی و تعیین وقت قبلی و همچنین پر کردن فرم درخواست مشاوره با مشاورین و متخصصین ما در ارتباط باشید.

منابع:

دیدگاه‌ ها...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

%50 تخفیف

اگه پرداخت هزینه جلسات مشاوره برات سنگینه

سه شنبه‌ها رو از دست نده!

همین حالا تماس بگیر

09393448506 - 02122882473