مسائل جنسی و راه حل های آن

مسائل جنسی

رابطه جنسی و مسائل مربوط به آن از موارد بسیار مهم در زندگی همه ما انسان‌هاست. از این رو اهمیت دادن به این مورد جزو وظایف مهم هر فرد در زندگی شخصی خود می‌باشد. ممکن است در زندگی زناشویی خود با بسیاری از مشکلات و مسائل جنسی روبرو شویم. این موضوع می‌تواند زندگی شیرین زناشویی ما را به خطر اندازد و با چالش‌های فراوانی ما را روبرو سازد. شناخت مسائل جنسی و پرداختن به آن‌ها، می‌تواند رابطه جنسی ما را به بهترین شکل خود تبدیل سازد و زندگی زناشویی عالی را برای ما به ارمغان آورد. با ما همراه باشید تا با این موضوع بیشتر آشنا شده و با راهکارهایی برای درمان اختلالات خود در این زمینه آشنا شوید.

مسائل جنسی چیست؟

مسائل جنسی مواردی هستند که هم آقایان و هم بانوان، باید از آن اطلاعات کافی داشته باشند. زیرا آشنایی با مسائل جنسی است که می‌تواند باعث گردد زوجین زندگی زناشویی و جنسی خوبی را با یکدیگر داشته باشند. مسائل جنسی یعنی سکس و آمیزش جنسی در زندگی زناشویی. حالا آشنایی با مسائل جنسی و چگونگی سکس و آمیزش جنسی می‌تواند بسیار مفید باشد. زیرا این موضوع جزو لذت‌بخش‌ترین و زیباترین بخش رابطه زن و شوهر با یکدیگر است. این نکته را نیز باید بدانید که نباید هرگز از سوال پرسیدن در رابطه با مسائل جنسی خجالت بکشید. شما باید به راحتی بتوانید در این باره صحبت کرده و سوالات خودتان را از بهترین کارشناسان مسائل جنسی بپرسید.

مسائل جنسی مهم

می‌توان گفت مهم‌ترین مسائل جنسی که باید همه افراد به آن‌ها بپردازند عبارتند از:

 1. اول باید این را بدانیم که در یک رابطه جنسی، هر دو طرف باید از آن رابطه لذت ببرند.
 2. یکی از مسائل مهم وجود احساس در رابطه است. به هیچ عنوان نباید رابطه جنسی بدون احساس بین زوجین صورت بگیرد.
 3. قبل از رابطه جنسی باید هم با استفاده از کلام و هم با استفاده از روش‌های غیرکلامی، همسر خود را آماده رابطه کنید. هم خانم و هم آقا هر دو نفر باید این کار را انجام دهند.
 4. خانم‌های عزیز باید این موضوع را بدانند که آقایان به سرعت تحریک شده و هر جذابیتی از شما می‌تواند میل جنسی او را بیدار کند. از همین رو در حین رابطه، یک مرد به دنبال ارضا شدن سریع است. زیرا می‌خواهد سریع به نیاز جنسی خود پاسخ دهد. ممکن است بعد از رابطه جنسی نیز خسته شده و بخوابد.
 5. آقایان محترم نیز باید بدانند که یک خانم را باید قبل از انجام رابطه جنسی به اوج لذت برسانند. اگر زن قبل از برقراری رابطه جنسی آماده نشود، آن سکس و رابطه برای خانم بسیار دردناک و غیرقابل تحمل بوده و هیچ لذتی نخواهد داشت.
 6. لذت بردن زن و مرد در یک رابطه جنسی، بسیار با هم متفاوت می‌باشد. مرد در کل رابطه جنسی، از آن لذت برده و به سرعت ارضا می‌شود. اما یک زن در حین رابطه ممکن است در دقایقی به اوج لذت برسد و در دقایقی دیگر، لذت آن کم شود. بنابراین شناخت یکدیگر در حین رابطه از مسائل مهم می‌باشد.
 7. باید بدانید که وقتی زن خسته است، علاقه‌ای به برقراری رابطه جنسی نداشته و از آن لذت نمی‌برد. ولی آقایان در زمان خستگی علاقه به برقراری رابطه داشته و خستگی خود را با رابطه جنسی از بین می‌برند.

حتما بخوانید: راه‌های افزایش میل جنسی

مسائل مهم در رابطه جنسی

اهمیت صحبت کردن درباره مسائل جنسی

یکی از مهم‌ترین موضوعات در رابطه با مسائل جنسی، صحبت کردن در رابطه با آن است. همانطور که می‌دانید مهم‌ترین بخش یک زندگی زناشویی، رابطه جنسی و مسائل مربوط به آن می‌باشد. از همین رو نباید به هیچ عنوان از کنار آن به طور سرسری عبور کرد. بلکه باید در رابطه با آن صحبت کرده و به آن اهمیت داد. زیرا با صحبت کردن درباره یک موضوع، می‌توان از آن باخبر شد و مشکلات و مسائل موجود در آن را حل نمود. پس شما عزیزان به هیچ عنوان نباید از این مساله خجالت کشیده و آن را مخفی نگه دارید. بهتر است با همسر خود به راحتی در رابطه با مسائل جنسی بین خود صحبت کرده و برخی موضوعات را با کمک یکدیگر حل کنید. اگر این مسائل بسیار بزرگ بود، می‌توانید از یک مشاور و یا کارشناس مسائل جنسی به راحتی کمک بگیرید.

آموزش مسائل جنسی قبل از ازدواج

در کشور ما و با فرهنگی که در سنت ما غالب است، دختران و پسران در رابطه با مسائل جنسی اطلاعات کافی ندارند. از این رو لازم است که قبل از ازدواج و شروع زندگی زناشویی با آن‌ها در رابطه با مسائل جنسی صحبت کرده و به آن‌ها آموزش‌های لازم را از طریق مشاوره قبل از ازدواج بدهیم. در کشور ما برخی از کلاس‌ها و همایش‌ها برای بالا بردن اطلاعات مسائل جنسی برای زوجین برگزار می‌شود. شما عزیزان می‌توانید در این کلاس‌ها به صورت عمومی و خصوصی شرکت کرده و بهترین نکات را آموزش ببینید. از مهم‌ترین مسائلی که قبل از ازدواج در رابطه با مسائل جنسی به شما عزیزان آموزش می‌دهند، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. در رابطه با بدن خود و آلت تناسلی خود تحقیق کرده و آن را کامل بشناسید.
 2. اطلاعات غلط و فانتزی‌ها را در رابطه با مسائل جنسی دور بیندازید.
 3. به فیلم‌ها و سریال‌های عاشقانه اعتماد نکنید. زیرا زندگی واقعی با فیلم فرق دارد.
 4. شما در رابطه با بدن زن و مرد، اطلاعات کاملی به دست می‌آورید. در این کلاس‌ها متوجه می‌شوید که زن و مرد از نظر جنسیت و برقراری رابطه جنسی با یکدیگر تفاوت‌های بسیار زیادی دارند.
 5. آشنایی با بیماری‌هایی که می‌تواند در رابطه جنسی برای شما اتفاق افتد. از همین رو قبل از ازدواج از شما آزمایشاتی گرفته می‌شود. راهکارهایی نیز برای مبتلا نشدن به بیماری‌های مقاربتی به شما ارائه خواهد گردید.
 6. روش‌های سالم و مفید برای جلوگیری از بیماری و بارداری ناخواسته.
 7. اینکه چه مقدار و چند ساعت باید رابطه جنسی داشته باشید.
 8. به حرف دیگران و شایعات در رابطه با مسائل جنسی گوش ندهید.
 9. در رابطه با ارضا شدن و ارگاسم اطلاعات کامل و دقیقی به شما ارائه خواهد گردید.

مشکلات جنسی در زنان

شناخت مسائل جنسی می‌تواند به شما کمک کند تا مشکلات جنسی در خود و همسرتان را به خوبی متوجه شوید. در اکثر زندگی زناشویی افراد، زوجین به مشکل جنسی برخواهند خورد. این موضوع می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. اما مهم‌ترین علت ایجاد مشکلات جنسی به دو دلیل اتفاق می‌افتد:

 • مشکلات و شرایط پزشکی و فیزیکی
  مشکلاتی مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، تیروئید و داشتن برخی اختلالات روانی و بیماری‌های عصبی.
  وجود برخی بیماری‌های مقاربتی مانند زکیل و یا تبخال تناسلی.
  باردار بودن، افسردگی بعد از زایمان، زمان شیردهی مادر و  یائسگی.

 

 • مشکلات روحی و عاطفی
  مشکلاتی مانند افسردگی شدید، داشتن استرس و اضطراب فراوان، فشارهای روانی در زندگی.
  سوءاستفاده جنسی در گذشته و یا دوران کودکی.
  عدم اعتماد به نفس و عزت نفس در خانم
  مصرف برخی از داروها و مواد مخدر نیز می‌تواند در مسائل جنسی خانم مشکل ایجاد کند. علائم مشکلات جنسی در زن نیز عبارتند از:
  1 – اختلال در ارگاسم
  2- داشتن درد در حین رابطه جنسی
  3- کاهش میل جنسی
  4- نداشتن هیجان و برانگیخته نشدن در هنگام رابطه

حتما بخوانید: راهکارهای ارضاء زن

آموزش مسائل جنسی قبل از ازدواج

مشکلات جنسی در مردان

آقایان نیز مانند خانم‌ها به دلایل مختلفی دچار مشکلات جنسی می‌شوند. این را باید بدانید که بیشتر آقایان در زندگی جنسی خود با مشکلات و چالش‌های فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند. از همین رو شناخت دلایل و علائم آن بسیار مهم است، تا بتوان آن را در بهترین زمان ممکن درمان نمود. از دلایلی که می‌توان گفت در ایجاد مشکلات جنسی در آقایان دخیل هستند، مشکلات سلامتی و روانی می‌باشد.

مشکلات سلامتی مانند: چاقی، بیماری قلب و عروقی، بهم ریختن هورمون‌ها، فشار خون بالا و کلسترول و ….

مشکلات روحی و عاطفی مانند: استرس و اضطراب، ترس از زندگی، ترس از بچه دار شدن و….

مصرف مواد مخدر و سیگار و برخی داروها نیز می‌تواند باعث ایجاد مشکلات جنسی در آقایان شود.

از رایج‌ترین مشکلات جنسی در آقایان نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ارضا نشدن
 2. زود انزالی و یا ایجاد مشکل در آن
 3. بد شکل بودن آلت تناسلی
 4. پروستات و انزال رتروگراد
 5. ارضا شدن خیلی کند و یا خیلی سریع

درمان مشکلات جنسی

همانطور که در قبل به آن بارها اشاره نمودیم، شما عزیزان به هیچ عنوان نباید از بیان مشکل و مسائل جنسی خود خجالت بکشید. بهتر است با مشاهده کوچکترین علائم در خود و یا همسرتان سریعا نزد پزشک و یا کارشناس متخصص در حوزه سلامت جنسی بروید. متخصصین با بررسی کامل و ارائه بهترین راهکارها شما را به راحتی درمان خواهند کرد.

متخصص با توجه به مشکل شما بهترین روش درمان را در نظر خواهد گرفت. یکی از روش‌ها رفتن نزد مشاوره و صحبت با او در رابطه با مسائل جنسی خود و همسرتان است. روش دیگر استفاده از داروهایی برای تنظیم کردن هورمون‌ها، رفع مشکلات نعوظ، جراحی و یا استفاده از برخی کالاهای جنسی و پزشکی به پیشنهاد و تجویز متخصص شما، می‌باشد.

کلام آخر

از مهمترین مسائل و موضوعات مهم یک زندگی داشتن روابط جنسی خوب و اطلاعات کافی داشتن در رابطه با مسائل جنسی می‌باشد.  کلینیک روانشناسی آرامش من بعنوان بهترین مرکز مشاوره در پاسداران با سالیان سال تجربه در این حوزه با حضور مشاورین و متخصصین مجرب، در خدمت شما عزیزان می‌باشند. شما می‌توانید از طریق تماس با شماره‌تلفن‌های داخل سایت و تعیین وقت از طریق پشتیبانی با مشاورین ما در تماس باشید. همچنین می‌توانید از طریق پر کردن فرم درخواست مشاوره به صورت آنلاین، حضوری و یا مشاوره تلفنی با روش دل‌خواه خودتان با مشاورین و متخصصین تیم قوی آرامش من ارتباط برقرار کنید.

منابع:

دیدگاه‌ ها...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

کارگاه رایگان

بررسی آیتم‌ های رابطه عاطفی

برای ثبت نام با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

09393448506 - 02122882473