رابطه با زن متاهل و عواقب آن

رابطه با زن متاهل

همه ما می‌دانیم که عشق یک احساس بسیار پیچیده است، و بر این باور هستیم که همه ما در مسیر درست و ایمن، عاشق می‌شویم. اما باید بگوییم که گاهی پیش می‌آید شما خود را در یک رابطه ناسالم و ناامن ببیند. رابطه با زن متاهل یکی از این مسیرهای غلط در عاشق شدن می‌باشد. ممکن است شما دانسته و یا ندانسته تن به همچین کاری بدهید، و با دانستن این موضوع که فرد متاهل است، هیچ مشکلی نداشته باشید. اما باید بدانید که مسیری که نادرست است انتهای خوبی نداشته و بسیار خطرناک می‌باشد. از این رو باید در انتخاب شریک عاطفی خود دقت کرده و اگر وارد رابطه با زن متاهل شده‌اید، سریعا از آن رابطه دوری کنید. زیرا نه از نظر انسانیت کار درستی می‌باشد و نه قانون آن را می‌پذیرد و با مجازاتی همراه است.

رابطه با زن متاهل کار درستی است؟

پاسخ این سوال بسیار ساده و آسان می‌باشد. در یک کلام باید بگوییم نه. این کار به شدت کار نادرستی است و عوارض و خطرات بسیار جدی را به همراه دارد. رابطه با زن متاهل می‌تواند یک رابطه عاطفی و یا رابطه جنسی باشد. هر دو رابطه غلط است و کار انسانی نمی‌باشد. در کل باید گفت، رابطه با یک زن متاهل بسیار سخت و پیچیده است. این کار به هیچ عنوان ارزش ریسک کردن را ندارد. زیرا پای زندگی و آبروی هر دو طرف شما در میان است.

از طرفی هم از اینکه نفر سوم یک رابطه باشی، به هیچ عنوان برایتان خوشایند نخواهد بود. حتی ممکن است به این امید وارد رابطه با یک زن متاهل شوید که روزی از همسر فعلی خودش جدا شده و با شما ازدواج کند. اما باید بگوییم تمام این موارد دروغی بیش نیست. در بسیاری از موارد دیده شده است که بعد از مدتی رابطه، آن فرد را رها کرده و به زندگی خود با همسرش ادامه داده و فرد با دلی شکسته و خاطره‌ای تلخ از یک رابطه سمی که در ذهنش باقی مانده، تنها می‌ماند. پس نتیجه می‌گیریم رابطه داشتن با یک خانم متاهل به هیچ عنوان کار درستی نمی‌باشد.

مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم: رابطه با مرد متاهل

دلایلی که باعث می‌شود زنان متاهل وارد رابطه شوند

در حقیقت زمانیکه یک خانم خارج از ازدواج خود با فرد دیگری رابطه دارد، قطعا به دلیل مشکلاتی در زندگی با همسرش تن به همچین رابطه‌ای داده است. اما باید بدانید این فرد به جای روبرو شدن با مشکل و حل کردن آن با همسر خود، تن به همچین رابطه‌ای می‌دهد تا بتواند از آن مشکل فرار کند.  از دلایل اساسی آن می توان به موازد زیر اشاره کرد:

 1. اگر خانم اعتماد به نفس و عزت نفس پایینی داشته باشد، تن به رابطه خارج از ازدواج خود خواهد داد. آن هم تنها به این دلیل که نیاز به توجه خودش را، از جانب دیگری ارضا کند. زیرا این فرد دوست دارد که دائما تایید شود.
 2. زمانی که زندگی زناشویی برای شخص کسالت آور و بی‌هیجان می‌شود، تن به یک رابطه خارج از عرف می‌دهد. تنها برای اینکه هیجان روزهای اول رابطه خود با همسرش را دوباره با یک فرد دیگر تجربه کند.
 3. از دلایل اصلی این کار می‌توان به نداشتن یک ارتباط عاطفی قوی بین زوجین اشاره کرد. اصولا بعد از ازدواج بنا به شرایطی که کاملا طبیعی می‌باشند، دو نفر دیگر ارتباط عاطفی قوی با هم نخواهند داشت، و این ارتباط متاسفانه برای بسیاری از زوجین به طور کامل قطع خواهد شد. از این رو برای ارضا کردن روح خود و ایجاد یک ارتباط عاطفی و احساسی قوی، وارد رابطه نامشروع می‌شوند.
 4. ممکن است این کار خانم، یک نوع انتقام از همسر خودش باشد. ممکن است که از همسر خودش خیانت دیده و با این کار می‌خواهد حسی را که در آن زمان داشته را در همسرش ایجاد کند. (حتما بخوانید: خیانت به همسر)
 5. رضایت جنسی در زندگی زناشویی یکی از فاکتورهای مهم ازدواج است و اگر تامین نشود کار به خیانت و روابط نامشروع خواهد رسید. (این را هم بخوانید: خیانت زناشویی)

دلایلی که باعث می شود زنان متاهل وارد رابطه شوند

نکات قابل توجه در برقراری رابطه با زن متاهل

اگر که با یک زن متاهل وارد رابطه شوید برخی نکات را باید بدانید. مانند:

 1. ابن رابطه به هیچ عنوان همانند رابطه داشتن با یک فرد مجرد نیست. شما هرگز نمی‌توانید در مکان عمومی با یکدیگر ظاهر شوید و رابطه خود را علنی کنید.
 2. تبعات قانونی که با اینکار همراه است را باید در نظر بگیرید. در کشور ما این کار حرام بوده و قانون برای افراد خطاکار مجازات سختی در نظر می‌گیرد.
 3. با ایجاد مشکل در رابطه شما هرگز نمی‌توانید آن را بازگو کنید. ممکن است سوءاستفاده فراوانی از شما شود و شما بنا به شرایط، هرگز نتوانید شکایتی انجام دهید.
 4. باید هر لحظه منتظر این باشید که آن خانم، دل شما را شکسته و شما را رها کند. زیرا آن خانم هرگز خانواده خود را رها نمی‌کند که با شما باشد. این را بدانید که او هنوز هم با شوهرش رابطه عاطفی و جنسی دارد.
 5. این را بدانید که آن خانم احتمال دارد که دنبال یک هیجان زودگذر در زندگی خود باشد. و تنها شما را بازیچه خود قرار دهد.
 6. او ممکن است شما را تنها به دلیل ارضای جنسی و جسمی خود انتخاب کرده باشد، و هرگز شما را دوست نداشته باشد. حتی این امکان وجود دارد که شما را به خاطر یک مرد دیگر رها کند، زیرا بویی از تعهد نبرده است.
 7. شما در این رابطه دائما احساس تنهایی می‌کنید. زیرا اولویت اول او خانواده و فرزندانش هستند. او همیشه و در همه حال نمی‌تواند در کنار شما باشد.
 8. اینکه مردم شما را قضاوت کنند، نباید باعث ناراحتی شما شود. چون به هر حال با شنیدن این موضوع، از جانب نزدیک‌ترین افراد به خود نیز قضاوت می‌شوید.
 9. باید منتظر روزی باشید که همسرش متوجه شده و به سراغ شما آید. در اینصورت ممکن است آسیب‌های وحشتناکی به شما وارد شود و آبروی شما در خطر افتد.

چرا زنان متاهل وارد رابطه می‌شوند؟

چگونه از رابطه با زن متاهل خارج شویم؟

ممکن است شما خواسته و یا ناخواسته وارد رابطه با یک زن متاهل شده باشید. اگر ندانسته باشد که بعد از مدتی، قطعا متوجه این موضوع شده و بنا به تصمیم خود از آن خارج شده و یا در آن رابطه می‌مانید. اگر هم که به طور خواسته وارد رابطه شده‌اید، باید بدانید که با چه اتفاقات و چالش‌هایی، با ماندن در این رابطه در زندگی خود روبرو خواهید شد. این را بدانید که هرگز دیر نیست و شما هر لحظه که متوجه اشتباه بودن این موضوع شدید، باید از آن رابطه خارج شوید. چند راهکار وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند از رابطه با زن متاهل خارج شوید. مانند:

 1. باید به این درک و باور برسید احساساتی که در این رابطه وجود دارد و شکل گرفته است، زودگذر بوده و هیچ آینده و ثباتی ندارد.
 2. کمی به آن رابطه‌ای که در آن قرار دارید فکر کنید. بنشینید و با خود بیندیشید که خطرات و عوارض این رابطه بیش از خوبی‌های آن است.
 3. باید واقع بین بوده و در این مساله احساسی برخورد نکنید. باید به طور کامل در مورد این رابطه فکر کرده و تمام جنبه‌های آن را بررسی کنید.
 4. این را باید متوجه شوید که او شما را دوست ندارد و تنها برای ارضا روحی و جسمی خود شما را انتخاب کرده.
 5. از یک مشاور رابطه و متخصص در این زمینه کمک بگیرید. دکتر روانشناس و مشاورین می‌توانند به شما برای حل این مساله بدون قضاوت کردن شما، راهکارهای بسیار مفید و سودمندی را ارائه دهند.

این را بدانید که رابطه با زن متاهل بسیار آسیب‌رسان است. پس هرگز بر روی آن سرمایه گذاری نکنید، زیرا می‌تواند آسیب روحی و روانی بسیار زیادی به شما وارد کند.

کلام آخر

ممکن است هر یک از ما به ناچار و بنا به موقعیتی که پیش روی ما قرار می‌گیرد، وارد رابطه با یک زن متاهل شویم. مهم این است که ما به موقع و در هر زمان که متوجه نادرست بودن این موضوع شدیم از آن جلوگیری نماییم. می‌توانیم در این راه نیز از مشاورین و متخصصینی که در این حوزه تجربه دارند کمک بگیریم تا به راحتی این چالش ناپسند را پشت سر بگذاریم.

کلینیک آرامش من بعنوان بهترین مرکز مشاوره روانشناسی در تهران با حضور مشاورین و متخصصین مجرب، همه روزه در خدمت شما عزیزان می‌باشد. شما می‌توانید برای رهایی یافتن از این موضوع هم به طریق حضوری و هم به صورت مشاوره آنلاین و تلفنی با مشاورین تیم قوی آرامش من در تماس باشید. شما عزیزان با پر کردن فرم درخواست مشاوره و یا تماس با شماره‌های داخل سایت و تعیین وقت به راحتی می‌توانید ارتباط خود را با متخصصین کلینیک آرامش من برقرار کنید.

منابع:

دیدگاه‌ ها...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

کارگاه رایگان

بررسی آیتم‌ های رابطه عاطفی

برای ثبت نام با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

09393448506 - 02122882473