رابطه و یا ازدواج با مرد متاهل

رابطه با مرد متاهل

همه ما می‌دانیم که رابطه داشتن با مرد متاهل بسیار چالش برانگیز است. اما گاهی افرادی هستند که به ناچار و دانسته یا نادانسته وارد رابطه با یک مردی که متاهل می‌باشد، می‌شوند. این موضوع با دردسرهای روحی و جسمی بسیار زیادی برای فرد روبرو است. آسیب‌هایی که در بسیاری از موارد غیرقابل جبران هستند. از همین رو باید به شدت مراقب روابطی که با دیگران برقرار می‌کنید، باشید؛ تا به طور ناخواسته قربانی هوس رانی یک فردی که بویی از تعهد نبرده است، نشوید. حتی ممکن است که متوجه این موضوع شوید که رابطه با مرد متاهل اشتباه است، ولی نتوانید از آن رابطه دست بکشید. از همین رو بهتر است با ما همراه باشید تا بدانید در زمان قرار گرفتن در این موقعیت، و چه کار باید انجام دهید.

آیا رابطه با مرد متاهل کار درستی است؟

زمانی که شما عاشق یک مرد متاهل می‌شوید و او نیز شما را دوست دارد، همیشه یک خطر در کمین شما است. زیرا احتمال سوءاستفاده از شما در این رابطه به شدت بالاست. مخصوصا اگر رابطه جنسی نیز با فرد، برقرار کنید. البته برخی به این اعتقاد دارند که رابطه با مرد متاهلی که زنش به او خیانت کرده است مشکلی ندارد، زیرا قرار است کار به جدایی بکشد. برخی نیز بر این عقیده‌اند که با مردی که به زنش خیانت کرده است، هرگز نباید وارد رابطه شد.

از طرفی اگر مرد متاهلی در شرف طلاق گرفتن است و از همسرش جدا می‌شود و با شما وارد رابطه می‌شود، این امکان وجود دارد که شما را دوست دارد. اما باز هم باید با دقت بسیار زیادی با او وارد رابطه شوید. زیرا او دارای خانواده‌ایست که تا آخر عمر او را به عنوان همسر و پدر فرزندانش می‌شناسند، پس قطعا با چالش‌ها و خطراتی روبرو خواهید بود. پس اگر بخواهیم یک نتیجه گیری کلی کنیم، رابطه داشتن با مرد متاهل به هیچ عنوان کار درستی نمی‌باشد.

مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم: ویژگی‌های رابطه سمی و راهکارهای بیرون آمدن از آن

چرا زنان با یک مرد متاهل وارد رابطه می‌شوند؟

قطعاً زنان بنا به دلایلی وارد رابطه با مرد متاهل می‌شوند. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود زنان تن به همچین رابطه پر دردسری بدهند و با آن کنار آیند. این دلایل عبارتند از:

 1. احساس تنهایی. این حس می‌تواند زن را وارد هر نوع رابطه‌ای کند. رابطه با مرد متاهل نیز یکی از این روابطی است که زمانیکه زن احساس تنهایی کند، به سراغ آن می‌رود. تنها برای اینکه تنهایی خود را پر کند.
 2. جذابیت مرد. برخی از مردان از نظر خانم‌ها به شدت جذاب هستند. از این رو زنان جذب او شده، بدون اینکه برایشان مهم باشد شخص متاهل است یا خیر!
 3. عزت نفس پایین زن. از آنجایی که یک زن برای داشتن یک زندگی شاد نیازمند تایید و دیده شدن است، گاهی تن به رابطه با یک مرد متاهل می‌دهد. (حتما بخوانید: راهکارهای افزایش عزت نفس)
 4. برخی خانم‌ها از اینکه یک مرد را تسخیر خود کنند، لذت می‌برند. از این رو برایشان مهم نیست که او متاهل است یا خیر. تنها برای جذب کردن او به سمت خودش، وارد رابطه با آن مرد خواهد شد.

نشانه‌های علاقه مرد متاهل برای ایجاد ارتباط

شاید برای شما سوال باشد که چگونه می‌توان فهمید یک مرد متاهل دوست دارد که با شما وارد رابطه شود؟ برخی از نشانه‌ها و رفتارها وجود دارد که اگر آن را در مرد دیدید، باید فوراً از او دور شوید؛ زیرا او علاقه دارد که با شما وارد رابطه شود. برخی از این نشانه‌ها عبارتند از:

 1. او دائما دلش می‌خواهد که با شما وقت بگذراند و کنار شما باشد.
 2. او با شما بسیار راحت است و با شما دردودل می‌کند و زمانیکه شما نیز از نگرانی‌های خود برای او می‌گویید، کاملا و با گوش باز به شما توجه می‌کند.
 3. او در رابطه با خانواده‌اش با شما صحبت می‌کند.
 4.  او دائما دلش می‌خواهد شما را سلامت و خوشحال ببیند. در حقیقت سلامت روح و جسم شما برایش بسیار با اهمیت است.
 5. او زندگی آینده خود را دائما با شما تصور می‌کند و از رویاهایش برایتان می‌گوید.
 6. در رابطه با برنامه‌های آینده خود با شما صحبت می‌کند.
 7. در رابطه با برنامه روزانه خود به شما اطلاع کامل می‌دهد.
 8. او به شما می‌گوید که دائما در حال فکر کردن به شماست و لحظه‌ای از فکر او بیرون نمی‌آیید.

نشانه‌های علاقه مرد متاهل برای ایجاد ارتباط

دلایل رابطه داشتن مردان متاهل

می‌توان گفت دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می‌شود یک مرد متاهل وارد رابطه‌ای خارج از ازدواج خود شود. برخی از این دلایل که باعث می‌شود مردان تن به همچین روابط نامشروعی بدهند، عبارت است از:

 1. ممکن است مرد در زندگی زناشویی خود کمبودهای جنسی زیادی داشته باشد و دوست دارد که با فرد دیگر این کمبودها را جبران کند. در واقع دوست دارد که تمایلات جنسی خودش را با افراد دیگر پیدا کرده و تجربه کند.
 2. با همسرش رابطه جنسی زیادی ندارد. می‌توان گفت به ندرت با همسر خود رابطه برقرار می‌کند. از این رو برای ارضا خواسته‌های جنسی خود، وارد رابطه با افراد دیگر می‌شود.
 3. برخی مردان جذابت ظاهری را بسیار دوست دارند و جذب زنانی می‌شوند که جذاب بوده و آن‌ها را به سمت خود جذب می‌کنند.
 4. برخی مردان به شدت نابالغ هستند و به درکی از ازدواج و داشتن تعهد نرسیده‌اند. از این رو برای خوش گذرانی و گذراندن وقت خود، وارد رابطه می‌شوند.
 5. مردی که خودشیفته است نیز وارد رابطه خارج از ازدواج خود، خواهد شد. زیرا آنقدری خودخواه است که تنها به خواسته و تمایلات خود توجه داشته و خانواده و همسر و فرزند برایش به اندازه خودش با اهمیت نیستند. حتما بخوانید: خود شیفته کیست ویژگی‌های خودشیفتگی
 6. مردی که نیازهایش در زندگی زناشویی تامین نمی‌شود، وارد رابطه با افراد دیگر خواهد شد. این نیازها شامل نیاز عاطفی، جسمی، روحی و روانی، جنسی و … می‌باشد.

خطرات رابطه با مرد متاهل

رابطه با مرد متاهل نه تنها از نظر اخلاقی بلکه از نظر قانونی نیز کار ناشایستی بوده و با مجازاتی همراه می‌باشد. بنابراین اگر که وارد چنین رابطه‌ای شدید، بدانید که از نظر قانونی نیز هیچ پشتوانه‌ای نخواهید داشت. دلایل بسیاری وجود دارد که عدم ارتباط با مرد متاهل را به ما نشان می‌دهد. مانند:

 • به مرد متاهلی که وارد رابطه خارج از ازدواج شده است، هیچ اعتمادی نیست. بنابراین این رابطه برپایه بی‌اعتمادی بنا شده است.
 • او هرگز به شما تعهدی نخواهد داشت و هر لحظه ممکن است که به راحتی شما را رها کرده و وارد رابطه با شخص دیگری شود.
 • این رابطه بر اساس برخی اتفاقات فانتزی بنا شده است و اصول اخلاقی ندارد.
 • این را بدانید که قطعا با فریب دادن شما این رابطه شکل گرفته است.
 • هیچ احترامی در رابطه نخواهید داشت و نباید از او انتظار این را داشته باشید که خانواده خود را رها کند و در کنار شما باشد.
 • تعطیلات خود و اوقات فراغت را به تنهایی سپری خواهید کرد.
 • ارتباط شما همیشه مخفی می‌ماند و باید به خانواده و دوستان خود، دائما دروغ بگویید. در واقع شما هرگز نمی‌توانید این رابطه را علنی کنید و در صورت علنی کردن از جانب همه قضاوت خواهید شد.
 • فرصت‌های داشتن یک رابطه سالم با شخص قابل قبول را از دست می‌دهید.
 • همیشه استرس داشته و سلامت روان شما به خطر خواهد افتاد.
 • احساس بدی در رابطه خواهید داشت و همیشه این فکر در گوشه ذهن شما وجود خواهد داشت که از شما سوءاستفاده شده است.

در کل می‌توان گفت رابطه با مرد متاهل یک رابطه بی‌سرو ته بوده که از پایه و اساس خراب است و پیامدهای به شدت مخربی دارد. حال با توجه به مواردی که گفته شد، آیا هنوز هم خواهان داشتن رابطه با یک مرد متاهل می‌باشید؟!

خطرات رابطه با مرد متاهل

چگونه به رابطه با مرد متاهل خاتمه دهیم؟

باید بدانید که هر زمان متوجه رابطه خود با مرد متاهل شدید و یا متوجه اشتباه بودن آن شدید باید هر چه سریع‌تر از آن رابطه بیرون آیید. این کار نیز بسیار سخت می‌باشد و نمی‌توان به تنهایی به یک رابطه خاتمه داد، آن هم چنین رابطه خاص و پر از بالا و پایین و حاشیه دار بودن. از این رو ما به شما پیشنهاد می‌دهیم از دکتر روانشناس کمک بگیرید.

شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به بهترین مرکز مشاوره در پاسداران یا در منطفه خود با مشاورین و متخصصین در ارتباط باشید. متخصصین نیز با شیوه‌های درمانی و مشاوره نوین می‌توانند شما را در این مسیر به خوبی راهنمایی کنند. زیرا داشتن رابطه با مرد متاهل به شما آسیب بسیار زیادی وارد خواهد کرد که فراموش کردن آن و کنار آمدن با آن‌ها کار راحتی نمی‌باشد. از طرفی مشاور هرگز شما را بابت کاری که کرده‌اید قضاوت نمی‌کند و شما می‌توانید به راحتی در رابطه با همه مسائل بدون ترس با او صحبت کنید.

کلام آخر

رابطه با مرد متاهل کار بسیار نادرستی است و به احتمال یک درصد می‌توان گفت که رابطه داشتن با مرد متاهل مناسب است و آینده‌ای در پیش دارد. اما این را بدانید که ممکن است هر یک از ما بنا به شرایطی خطا کنیم و وارد رابطه اشتباهی شویم. این موضوع ایرادی ندارد. موضوع مهم این است که هرگز نگذاریم این ارتباطاات تبدیل به عادت در ما شود. باید در هرجا که هستیم جلوی این رابطه را بگیریم و نگذاریم که ادامه‌دار باشد.

هترین راه برای خلاص شدن از این مخمصه نیز صحبت با یک مشاور است. کلینیک آرامش من با سالیان سال تجربه در این زمینه می‌تواند به شما عزیزان برای رها شدن از این مشکل بهترین کمک‌ها و راهکارها را در اختیارتان قرار دهند. شما می‌توانید از طریق تماس با شماره‌های درج شده در سایت و یا پر کزدن فرم درخواست مشاوره، با مشاوین و متخصصین ما به راحتی در ارتباط باشید.

منابع:

دیدگاه‌ ها...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

کارگاه رایگان

بررسی آیتم‌ های رابطه عاطفی

برای ثبت نام با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

09393448506 - 02122882473