شناسایی شوهر بد و ارائه راهکار

شوهر بد

در تمامی جوامع خانم‌هایی هستند که از همسر خود ناراضی بوده و از او به عنوان شوهر بد یاد می‌کنند. همه آقایان می‌توانند همسری ایده‌آل برای شریک عاطفی خود باشند. اما ممکن است بنا به دلایلی و وجود برخی ویژگی‌ها، یک مرد، همسر خوبی برای خانم خود نبوده و دائما باعث آزار و اذیت خانم شود. یک شوهر باید حامی و وفادار باشد تا یک خانم بتواند به او به چشم همسر نگاه کند. ما در این مقاله به خصوصیات و برخی از ویژگی‌هایی که یک آقا را تبدیل به شوهر بد می‌کند اشاره نمودیم. شما می‌توانید با شناخت این ویژگی‌‌ها و خصوصیات، از آن‌ها دوری کرده و تبدیل به یک همسر خوب شوید.

نشانه‌های یک شوهر بد

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چگونه متوجه شوید مردی که با آن هستید، یک شوهر بد است؟ “آیا می‌شود قبل از اینکه با فردی وارد یک زندگی شوم، او را بشناسم و خود را نجات بدهم؟” اینکه قبل از ازدواج از برخی ویژگی‌ها اطلاع داشته باشید، می‌تواند در انتخاب برای شما بسیار مفید واقع شود. اما با این حال برخی نمی‌توانند این خصوصیات را در فرد شناسایی کرده، و وارد یک ازدواج ناپایدار و به شدت سخت می‌شوند. در این قسمت از مقاله، ما علائم و نشانه‌هایی را بیان می‌کنیم که نشان دهنده آن است همسر و یا شریک عاطفیتان، شوهر بدی است. این علائم عبارتند از:

بی مسئولیت بودن او

1 – مسئولیت کارهای اشتباهش را بر عهده نمی‌گیرد.

این مرد هرگز نمی‌تواند امنیت خانواده‌ای را، تامین کند. زیرا هرگز اشتباهاتش را نپذیرفته و از آن‌ها درس نمی‌گیرد. به همین علت دائما به تکرار آن اشتباه می‌پردازد.

2- او برنامه‌ای برای آینده نداشته و کاملا بی‌نظم است.

شوهر خوب مردی است که برای آینده برنامه‌ریزی داشته و به فکر تامین نیازهای خانواده است. اگر مردی که با او هستید، هیچ برنامه‌ای در آینده با شما ندارد، نمی‌تواند گزینه خوبی برای ازدواج باشد.

مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌دهیم: روانشناس ازدواج

3- هرگز از خود مراقبت نمی‌کند و به فکر خود نیست.

مردی که نمی‌تواند از زندگی مالی خود، سلامت خود و بهداشت فردی‌اش مراقبت کند، به هیچ ععنوان نمی‌تواند یک شوهر خوب و حتی پدری مناسب برای فرزندانش باشد.

4- کارهای بد بسیاری انجام داده و همه آن‌ها انباشته شده روی هم دیگر است.

به عنوان مثال مردی که بدهی‌های فراوانی دارد، به هیچ عنوان نمی‌تواند یک شوهر خوب باشد. زیرا این مرد مسئولیت کار خود را بر عهده نگرفته و به دنبال راه‌حلی برای رفع این مشکل نیست.

5- یک شغل ثابت نداشته و در یک شغلی به مدت طولانی نمی‌ماند.

ثبات یک مرد یکی از ویژگی‌های مهم اوست. مردی که نمی‌تواند در یک جا ساکن بوده و ثبات داشته باشد، گزینه خوبی برای ازدواج نیست. زیرا بی مسئولیتی او را نشان می‌دهد.

6- جایی که زندگی می‌کند بسیار کثیف است.

مردی که نمی‌تواند محل زندگی خود را تمیز نگه دارد، مرد خوبی برای ازدواج نیست. زیرا نشان می‌دهد که او بی‌مسئولیت بوده و نمی‌تواند سازماندهی خوبی داشته باشد. یک شوهر خوب، شوهری است که می‌تواند از فضا و محل زندگی خودش به خوبی مراقبت کند. در غیر اینصورت او مردی مناسب برای زندگی نبوده و یک شوهر بد برای شما خواهد بود.

حتما بخوانید: مردان بی‌مسئولیت

ویژگی شوهر بد

مدیریت خشم ندارد

1 – بدن دهن بوده و به صورت کلامی توهین می‌کند.

مردی که بد دهن است می‌تواند از طریق کلام، دائما همسرش را کوچک کرده و او را تحقیر کند. او قابلیت این را دارد که دائما به او طعنه بزند و به او ناسزا بگوید. زندگی با این مرد بسیار سخت است و می‌تواند برای شما یک شوهر بد بسازد.

2- دائما شما را تهدید می‌کند.

این مرد به هنگام عصبانی شدن، دائم شما را تهدید می‌کند. تهدید کردن نشان دهنده این است که او هیچ کنترلی بر روی خشم خود ندارد و همین موضوع می‌تواند باعث بروز آسیب‌های فراوانی در طول زندگی شود. اگر مردی که با او قصد ازدواج دارید شما را تهدید کرد، سریعا از او دور شوید.

3- در هنگام عصبانیت وسایل را پرت می‌کند و می‌شکند.

یادتان باشد مردی که در زمان عصبانیت و خشم خود، وسایل خانه را می‌شکند، به هیچ عنوان شوهر مناسبی نیست. این رفتار نشان دهنده این است که این مرد به بلوغ نرسیده و هیچ کنترلی بر روی رفتار خود ندارد. همچنین می‌تواند باعث بروز آسیب شده و سلامت شما را به خطر اندازد.

4- بد اخلاق است.

یک مرد بداخلاق می‌تواند زندگی را برای شما بسیار سخت کند. مردی که زود عصبانی می‌شود و بداخلاق است، نمی‌تواند شوهر خوبی برای شما باشد. رفتارهای او محیط خانه را برای شما و فرزندانتان قطعا ناامن خواهد کرد.

5- به شما آسیب می‌زند.

مردی که نمی‌تواند خشم خودش را کنترل کند به شما آسیب‌های جسمی فراوانی می‌رساند. ممکن است که شما را کتک بزند تا خشمش فروکش کند. این موضوع می‌تواند بسیار خطرناک بوده و منجر به آسیب‌های غیرقابل جبرانی گردد.

نابالغ است

1 – او با خانواده‌اش ارتباطی ندارد.

اگر با مردی هستید که با خانواده خود وقت نمی‌گذراند و بیشتر اوقات خود را با دوستانش است، قطعا او شوهر بدی برای شما خواهد بود. شما نمی‌توانید از مردی که خانواده خود را به مدت طولانی ندیده است، توقع یک همسر خوب و مرد خانواده دار داشته باشید.

2- احساس مالکیت بر روی شما دارد و کنترل‌گر است.

اگر با مردی دیگر صحبت می‌کنید و همسر شما عصبانی می‌شود این رفتار او خطرناک است. او دائما به شما و روابطتان مشکوک است و حسادت می‌کند. در زندگی با همچین مردی، هرگز اعتمادی وجود ندارد و دائما آزار و اذیت روانی به همراه شماست.

3- او هرگز عذرخواهی نمی‌کند.

مردی که بابت اشتباهاتش از شما عذرخواهی نمی‌کند، به بلوغ عقلی کامل نرسیده است. او برای شما در زندگی شوهر بدی خواهد بود. این مرد برای یک رابطه سالم مناسب نیست.

4- اولویت‌های خودش را نمی‌شناسد.

مردی که نمی‌داند چه وقتی کنار خانواده باشد و چه زمانی کنار دوستانش، و یا نمی‌داند پولش را چگونه و برای چه مواردی خرج کند، نابالغ است. این مرد برای زندگی و ازدواج مناسب نیست و نمی‌تواند یک همسر خوب باشد. زیرا مدیریت کافی نداشته و اولویت‌های خود را در زندگی نمی‌داند.

5- او دائما به خودش فکر می‌کند.

مردی که در یک رابطه دائم به خودش فکر می‌کند، نمی‌تواند مرد مناسبی باشد. زیرا نمی‌تواند نیازهای شریک عاطفی و یا همسرش را ببیندد  به آن‌ها اهمیت بدهد. اینگونه مردان نمی‌توانند زندگی ایده‌آلی برای شما بسازند. زیرا هرگز نیازها و احساسات شما را نمی‌بینند.

6- از نظر عاطفی حمایت نمی‌کند.

مردانی که از نظر عاطفی شما را حمایت نمی‌کنند، نمی‌توانند همسر خوبی باشند. زیرا احساسات شما را دیده و به آن اهمیت نمی‌دهند. رابطه با این مردن منجر می‌شود که شما احساس تنهایی داشته باشید.

شوهر بددهن و عصبی

شوهر بد دهن و عصبی

شوهر بد دهن و عصبی چه کسی است؟ اصلا به چه دلیلی شوهر بداخلاق و عصبی می‌شود؟ همه ما انسان‌ها بنا به دلایلی عصبی می‌شویم. اما در برخی از زندگی‌ها و روابط، شوهر بسیار بد دهن و عصبی است. اینکه یک فرد در رابطه با همسر و یا شریک عاطفی خود بد رفتاری می‌کند، ممکن است دلایلی داشته باشد. برخی از دلایل هستند که می‌توانند باعث شوند شوهر بد شده و همیشه عصبی بوده و بد دهنی کند. مانند:

1 – ممکن است شوهر شما در کودکی نیازهای عاطفی‌اش برآورده نشده باشد. زمانی که در کودکی احساساتش سرکوب شده باشد در رابطه خود، تبدیل به یک آدم عصبی خواهد شد.

2- فشارهای کاری و استرس‌هایی که از عوامل بیرونی به او وارد می‌شود.

3- در خانواده‌ای مردسالار بزرگ شده باشد.

4- ممکن است سلامت روان او دچار اختلال شده باشد.

5- ممکن است مساله‌ای حل نشده در رابطه بین شما دو نفر وجود داشته باشد.

تمام موارد بالا از دلایلی هستند که می‌تواند باعث شده باشد، همسر شما عصبی و بد دهان باشد. شما باید برای درمان این شخص و اینکه بدانید چه برخوردی با او داشته باشید، باید نزد بهترین دکتر روانشناس رفته تا از او راهکارهای مناسب، دریافت کنید.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد: مردان بعد از طلاق

با شوهر بداخلاق چه کنیم؟

با توجه به این مقاله، ممکن است ازدواج شما طوری نباشد که انتظارش را داشتید. از همین رو باید بدانید که چگونه با یک شوهر بداخلاق رفتار کنید که زندگی زناشویی شما از اینی که هست، بدتر نشود. برخی از راهکارها وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها زندگی بهتری را در کنار همسر بداخلاق خود داشته باشید. این راهکارها عبارتند از:

  1. نیازی نیست همیشه فکر کنید که اگر همسرتان در هنگام عصبانیت به شما حرفی می‌زند، از روی قصد بوده است. گاهی به این فکر کنید که قصد توهین نداشته و از روی عصبانیتش و بدون فکر این حرف را به شما زده.
  2. به همسرتان فضا بدهید. بهتر است به او یک فضای شخصی بدهید تا با خودش مسائل را حل کند و با آن‌ها کنار آید.
  3. دلیل اینکه با شما بدرفتاری می‌کند را درک کنید و آن را متوجه شوید.
  4. شنونده خوبی برای همسرتان باشید.
  5. در مواقعی که حس می‌کنید با یک معذرت خواهی اوضاع بین‌تان درست می‌شود، عذرخواهی کنید.
  6. سعی کنید با او در تصمیمات موافق باشید.
  7. سعی کنید حس شوخ طبعی خود را بالا برده و با همسرتان بخندید.
  8. بداخلاقی او را مورد بحث قرار ندهید.
  9. با او مهربان باشید و محبت خود را به او نشان دهید.
  10. کارهایی را برای او انجام دهید که خوشحالش می‌کند.

کلام آخر

زندگی با شوهر بد می‌تواند بسیار سخت باشد. با توجه به وضعیت امروزه نیز بیشتر زوجین به دلیل عصبانیت همسرشان، زندگی زناشویی خوبی ندارند. از همین رو نیاز است برای داشتن زندگی بهتر از یک کمک بیرونی یاری بطلبید. کلینیک آرامش من بعنوان بهترین کلینیک روانشناسی در نیاوران با حضور متخصصین و مشاورین مجرب در رابطه با این موضوع، می‌توانند شما را راهنمایی کنند. می‌توانید همه روزه با تعیین وقت قبلی از طریق تماس با شماره های درج شده و یا تکمیل فرم درخواست مشاوره، با مشاورین ما به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی در تماس باشید.

منابع:

دیدگاه‌ ها...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

کارگاه رایگان

بررسی آیتم‌ های رابطه عاطفی

برای ثبت نام با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

09393448506 - 02122882473