چند قانون برای خوش شانس بودن

شانس در زندگی

بسیاری از افراد در زندگی، مجذوب کلمه خوش شانس هستند. برخی از افراد هستند که به نظر شما خوش شانس هستند. به نظر می‌رسد هر چقدر هم که دنیا بر وفق مراد نچرخد اما همه چیز در آخر به نفع آن‌ها تمام می‌شود. شاید شما فکر کنید که شانس برای افراد تصادفی ایجاد می‌شود اما باید این تفکر را رد کنیم. زیرا برای داشتن شانس و اتفاقات خوب باید برخی از قوانین را رعایت نمود. در این مقاله به برخی از این قوانین اشاره خواهیم نمود.

قوانینی برای خوش شانس بودن

شاید در زندگی خود افرادی را دیده باشید که همیشه با هر شرایطی همه چیز برایشان به بهترین شکل پیش می‌رود. حتی اگر بدترین اتفاقات نیز بیوفتد این افراد در اوج خوش شانسی هستند. یا بسیاری از افراد هستند که در خانه نشسته و درآمد بسیار بالایی دارند و زندگی به خوبی برایشان در حال گذر است و برخی در حسرت یک ساعت استراحت خوب هستند. برخی دیگر هرگز بیمار نمی‌شوند ولی برخی از افراد دائما در کلینیک و بیمارستان‌ها در رفت و آمد هستند. شاید فکر کنید که این افراد به طور تصادفی به این درجه از موفقیت و خوش شانس بودن رسیده اند. اما سخت در اشتباهید.

اگر فردی در این دنیا به اوج ثروت و آرامش و خوش شانسی رسیده است پس شما هم می‌توانید به آن درجه برسید. برای رسیدن به این درجه از خوش شانسی باید با برخی از قوانین خوش شانس بودن آشنا شوید. برخی از قوانین خوش شانس بودن به شرح زیر می‌باشد:

شانس را باید بیاموزید

همانطور که بارها اشاره کردیم خوش شانس بودن تصادفی نیست. عادات و رفتار روزمره ما بر روی شانس تاثیرات بسیاری دارند. درست است که استعداد، تفکر و عقل در داشتن شانس مهم هستند اما برخی از رفتارها نیز وجود دارند که با آموختن آن‌ها می‌توانید در مسیر خوش شانسی قرار بگیرید.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید: مدیتیشن یا مراقبه

افرادی که با آن‌ها ارتباط دارید بسیار مهم هستند

نقش افرادی که در اطراف شما قرار دارند بسیار در وجود یا عدم شانس موثر هستند. افرادی که دارای افکار و نظرات منفی هستند همیشه برای شما دردسر ایجاد می‌کنند. حتی اگر شما با آن‌ها هم عقیده هم نباشید، باز هم تاثیر گفتار کار خودش را می‌کند. در برابر افرادی با طرز تفکر مثبت نیز در زندگی شما تاثیرات مثبت می‌گذارند. این افراد باعث می‌شوند که شما همیشه در مسیر مثبت قرار بگیرید. همیشه اتفاقات خوب و لذت بخش را تجربه کنید. در نتیجه افراد مثبت را در زندگی خود و حریم خود راه بدهید تا خوش شانسی را در همه امور تجربه کنید.

باید خود را مورد مشاهده قرار دهید

برای خوش شانس بودن باید مورد مشاهده قرار بگیرید. باید ارتباط خود را با جامعه خود، اطرافیان و مردم قوی‌تر کنید. باید خود را مورد توجه قرار دهید تا استعدادهای شما شناخته شود. این را بدانید که هر چقدر افراد بیشتری شما را بشناسند، شانس قرارگیری در موقعیت‌های مختلف و عالی برای شما بیشتر است. پس اگر می‌خواهید خوش شانس باشید خوددتان و استعدادهایتان را در معرض دید قرار دهید.

حتما بخوانید: تفاوت بین قدرت ذهنی و سلامت روانی

قدردانی و دیدن نکات مثبت دیگران

شما باید افراد را بشناسید و از آن‌ها قدردانی و تشکر کنید. قدردانی و تشکر و آرزوی خوب برای دیگران باعث موفقیت بیشتر خود شما خواهد شد. هممیشه سعی کنید کارها و رفتارهای خوب و مثبت دیگران را ببینید. زمانیکه شما در هر جمع و دورهمی، دائما از خوبی دیگران یاد کنید، به مرور دیگران نیز شما را به خوبی یاد خواهند کرد. این کار سبب جذب شانس در زندگی شما خواهد شد.

قوانین خوش شانس بودن در زندگی

دیگران را هرگز تحقیر نکنید

زمانیکه شما عادت به تحقیر کردن دیگران داشته باشید رفته رفته شانس از زندگی شما محو خواهد شد. زمانیکه دیگران را دائما تحقیر کنید حس بدی نیز نسبت به خودتان پیدا خواهید کرد. این حس بد خوش شانسی را از شما دور خواهد کرد. همیشه سعی کنید در ارتباط با دیگران با احترام و شخصیت برخورد کنید. رفتار با احترام با دیگران جذب خوش شانسی را در زندگی شما دو برابر خواهد کرد.

پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه کنید: چجوری رابطه پایدار داشته باشیم

ذهنتان را آماده کنید تا خوش شانس باشید

شما عزیزان در هر زمینه‌ای که هدف خود را چیده‌اید باید آگاهی کامل و ذهن آماده‌ای داشته باشید. با شناخت رشته و فعالیت خود می‌توانید در رابطه با آن برنامه ریزی کنید، هدف بچینید و پیروز شوید. شانس نیز به سمت افرادی می‌رود که ذهن آماده‌ای دارند. باید همیشه ذهنتان آماده و پذیرای فرصت‌های زندگی باشد.

سالم زندگی کنید و هوشیار باشید

رفتن به سمت خلاف و انجام کارهای ناشایست و ناسالم شما را از شانس بسیار دور خواهد ساخت. زیرا تمرکزتان را بر روی رفتارهای ناسالم قرار دادید. زمانیکه فرد به سمت و سوی اعمال ناسالم می‌رود هوشیاری را نیز از دست خواهد داد. به طور مثال افرادی که به سمت اعتیاد می‌روند هرگز در زندگی خود خوش شانسی را تجربه نخواهند کرد. پس سعی کنید غذای‌ خوب بخورید، خوب بخوابید و تفریحات سالم داشته باشید تا خوش شانسی را لحظه به لحظه در زندگی خود احساس نمایید. کلیک کنید: مشاوره ترک اعتیاد

پشتکار داشته و پیگیر باشید

اگر شما در انجام کاری برای رسیدن به اهداف خود پشتکار داشته باشید و پیگیری به خرج دهید شانستان برای پیروزی ده برابر خواهد بود. البته باید توجه کنید که ممکن است شکست نیز بخورید و موفقیت صد در صدی نداشته باشید. اما با پیگیری و پشتکار، شانستان را افزایش خواهید داد. برای خوش شانس بودن برای رسیدن به هدفتان پشتکار لازم را داشته باشید.

شکست را بپذیرید و با او دوست باشید

شکست خوردن بخشی از زندگی ما انسان‌هاست. اگر شما با هر بار شکست خوردن روحیه خود را ازدست بدهید به مرور همین شکست‌ها دشمنان ابدی ما خواهند شد. پس بهتر است با هر بار شکست، با روی باز آن‌ها را بپذیرید و از آن‌ها برای رسیدن به موفقیت درس بگیرید. این را به یاد داشته باشید که شکست خوردن در یک موقعیت، پایان کار نیست. اگر این قانون را باور داسته و به آن عمل کنید مطمئن باشید که هر شکست شما باعث خوش شانسی شما خواهد شد.

حتما بخوانید: درمان با هیپنوتیزم

برای رسیدن به خواسته خود اشتیاق داشته باشید

اشتیاق و ذوق داشتن برای یک هدف، خوش شانسی شما را در رابطه با آن هدف افزایش خواهد داد. اما اشتیاق داشتن شما باید واقع بینانه و عقلانی نیز باشد تا شما را دل سرد نکند. اگر در رابطه با هدفتان اشتیاق داشته و برای به تحقق رساندن آن تلاش کنید، قطعا خوش شانسی را به زندگی خود دعوت کرده‌اید. در مقابل اگر نسبت به تمام قضایا بدبین باشید، شک نکنید که دائما بدشانسی به سمت شما سرازیر خواهد شد. پس عینک بدبینی را برداشته و با نگاهی پر از اشتیاق به آینده خود بنگرید تا خوش شانسی را در زندگی خود همیشگی کنید.

داشتن شانس برای رسیدن به هدف

در کار خود هوشمندانه رفتار کنید

برخی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند هر چه سخت‌تر کار کنند در کارشان و دستیابی به هدف خود خوش شانس‌تر هستند. اما این باور کاملا غلط است. در زندگی افرادی خوش شانس هستند که هوشمندانه کار می‌کنند. افرادی که هوشمند کار می‌کنند، در واقع افرادی هستند که ریسک پذیرند. از هر فرصتی که در زندگی بر سر راهشان قرار می‌گیرد به خوبی استفاده می‌کنند. پس اگر می‌خواهید در زندگی خود آن را تجربه کنید فردی باشید که در کار خود هوشمند است نه قوی‌تر.

برای تجربه شانس به دیگران کمک کنید

یادتان باشد که هر چقدر در زندگی به دیگران کمک کنید انرژی مثبتی که از آن‌ها دریافت می‌کنید، شما را به سمت خوش شانسی سوق می‌دهد. در واقع یک قانون است که می‌گوید: “هر چقدر که شما به دیگران کمک کنید، آن‌ها خودشان را ملزم می‌دانند که یک چیز با ارزش را به شما بدهند”. همین امر سبب می‌شود که شما همیشه از مردم موارد با ارزش و مثبت دریافت کنید. خوش شانسی با کمک به دیگران در جهت مثبت، در زندگی شما سرازیر خواهد شد.

مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم: تنهایی چه پیامدهایی دارد

اهل ریسک باشید

برای چندمین بار خدمتتان عرض می‌کنیم که خوش شانسی تصادفی به دست نمی‌آید. سرنوشت خوب را باید ساخت. هیچکس نمی‌تواند سرنوشت شما را سرشار از خوش شانسی و خوشبختی کند جز خودتان. پس برای ساخت سرنوشت چه باید کرد؟ شما باید برای ساخت سرنوشت خوب، اهل ریسک باشید. باید شجاعانه در زندگی خود ریسک کنید و اهل عمل باشید. از شکست نترسید. ریسک در زندگی باعث ایجاد فرصت‌های عالی بسیاری خواهد شد که شما را به سمت خوش شانسی هدایت می‌کند. اگر هم ریسکتان با شکست مواجه شد، باز هم نگران نباشید. گفتیم که شکست به معنای پایان کار نیست. بلکه هر شکست می‌تواند باعث ایجاد خوش شانسی در زندگی شما شود.

سرعت عمل خود را بالا ببرید

اگر می‌خواهید به فردی خوش شانس در همه امور تبدیل شوید باید سرعت عمل خود را بالا ببرید. زمان مهم‌ترین داشته ما انسان‌هاست. نباید آن را بیهوده هدر بدهیم. پس از هر زمانی که برای شما وجود دارد به خوبی استفاده کنید. هرگز به گذشته برنگردید. اگر خواهان خوش شانسی هستید باید همیشه رو به جلو حرکت کرده و در تصمیم‌گیری‌ها تعلل نکنید. سرعت عمل خود را در تصمیم گیری بالا ببرید، قاطع و پایدار باشید تا خوش شانسی را در همه امور تجربه نمایید.

با رعایت قوانین بالا در زندگی، به مرور زمان نتیجه آن را بر زندگی خود خواهید دید. ممکن است تغییر سبک زندگی و افکار در این رابطه و اجرایی کردن این قوانین یک مقداری سخت باشد. شاید با خود بگویید که اصلا امکان ندارد من تمام این قوانین را در زندگی اجرایی کنم. درست است. تمام این افکار و ترس شما صحیح و به جا است. اما اگر وارد داستان شوید خواهید دید که چقدر آسان است. شما می‌توانید برای دریافت کمک  و راهنمایی‌هایی بیشتر نیز از یک متخصص و مشاور در این زمینه کمک بگیرید.

کلام آخر

تمام انسان‌ها لایق بهترین زندگی‌ها و خوش شانسی هستند. این را بدانید که شما نیز می‌توانید خوش شانس‌ترین فرد روی کره زمین شوید اما اگر بخواهید. با مطالعه قوانین بالا و عمل به آن‌ها، شما می‌توانید خوش شانسی خود را تا نود درصد در همه امور افزایش دهید. اما لازم است که عزم خود را جزم کرده و قدم در مسیر بگذارید. متخصصین و مشاورین کلینیک آرامش من بعنوان بهترین مرکز مشاوره در تهران نیز با پاسخگویی و پشتیبانی همه روزه، بصورت حضوری، تلفنی، آنلاین آماده برای کمک رسانی به شما در این راه هستند.

منابع:

دیدگاه‌ ها...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

%50 تخفیف

اگه پرداخت هزینه جلسات مشاوره برات سنگینه

سه شنبه‌ها رو از دست نده!

همین حالا تماس بگیر

09393448506 - 02122882473