دلایل بی‌میلی جنسی در مردان و درمان آن

بی‌میلی جنسی در مردان

یک مشکل اورولوژی شایع که در بین مردان وجود دارد، از دست دادن میل جنسی آن‌هاست. این موضوع می‌تواند مردان را در هر سنی درگیر کند. بی‌میلی جنسی در مردان مشکلات و عوارض بسیاری را در پی دارد که در این مقاله تک به تک، آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. البته که این موضوع باعث بی‌میلی عاطفی نیز خواهد شد. عوامل و دلایل مختلفی وجود دارد که می‌تواند باعث شود این حس در مردان خود را نشان دهد. اما باید بدانید که هر نوع بی میلی جنسی، نمی‌تواند خطرناک باشد و گاهی طبیعی است و هر مردی در دوره‌ای از زندگی خود می‌تواند آن را تجربه کند. از این رو لازم است که با دلایل و علائم بی‌میلی جنسی در مردان آشنا شوید تا بتوانید در صورت لزوم آن را درمان کرده و به زندگی لذت بخش خود دست یابید.

بی میلی جنسی چیست؟

در ابتدا لازم است که با کلمه بی‌میلی جنسی در مردان آشنا شویم. به کاهش یا از بین رفتن شوق و انگیزه و افکار برای برقراری ارتباط جنسی گفته می‌شود. در حقیقت فرد، افکار جنسی خود را از دست داده و هیچ میلی به آن نشان نمی‌دهد. بی‌میلی جنسی در مردان می‌تواند طولانی مدت و یا کوتاه مدت باشد. این موضوع نیز بستگی به عوامل گوناگونی دارد. برخی از این عوامل می‌توانند باعث شوند که فرد به طور دائم بی‌میلی جنسی داشته باشد. این نکته را نیز باید بدانید که بی‌میلی جنسی با ناتوانی جنسی در مردان، متفاوت است. زیرا اختلالات جنسی به مشکلات جسمی مانند اختلال در نعوظ و یا انزال زودرس گفته می‌شود، در حالیکه بی‌میلی جنسی در آقایان، بیشتر به مسائل و مشکلات روحی و روانی فرد باز می‌گردد. بی‌میلی جنسی در آقایان انواع مختلفی دارد:

 1. بی‌میلی جنسی اولیه

این نوع بی‌میلی، از دوران نوجوانی شروع می‌شود. فرد هیچ علاقه و میلی به برقراری رابطه جنسی ندارد.

 1. بی‌میلی جنسی ثانویه

این نوع بی‌میلی به فردی اتخاذ داده می‌شود که در ابتدا از نظر جنسی فعال بوده و بعد از گذشت مدتی، میل جنسی خود را از دست می‌دهد. که این موضوع به علت دلایل مختلفی برای فرد رخ می‌دهد.

 1. بی‌میلی جنسی بر اساس موقعیت

که به این نوع از بی‌میلی جنسی، موقعیتی نیز گفته می‌شود. این نوع بی‌میلی وضعیتی است که فرد بنا به موقعیتی که دارد، میل جنسی خود را از دست می‌دهد که موقتی می‌باشد. مانند داشتن روز پر استرس، خستگی زیاد و عصبی بودن و …

حتما بخوانید: بهترین سکس تراپیست در تهران

علائم بی‌میلی جنسی

بی‌میلی جنسی در مردان علائم و نشانه‌هایی دارد که می‌توانید به راحتی با بررسی این علائم و نشانه‌ها در خود متوجه شوید که دچار بی‌میلی جنسی شده‌اید یا خیر! همینطور اگر به عنوان یک خانم این مقاله را می‌خوانید نیز با شناخت این علائم و مشاهده آن‌ها، می‌توانید متوجه شوید که همسرتان دچار بی‌میلی جنسی شده است. برخی از این نشانه‌ها و علائم عبارتند از:

 1. اولین و مهم‌ترین علائم بی‌میلی جنسی در مردان، کاهش تعداد دفعات برقراری رابطه جنسی است. ممکن است فرد در هفته سه بار رابطه جنسی داشته ولی در حال حاضر یک بار در ماه نیز رابطه برقرار نمی‌کند.
 2. از دیگر نشانه‌های آن احساس خستگی و ضعف است.
 3. بی‌میلی جنسی در آقایان باعث می‌شود که افسردگی به سراغشان آید. علاوه بر افسردگی، می‌تواند باعث بروز دیگر اختلالات روانی نیز بشود.
 4. احساس سرد بون در حین رابطه جنسی از دیگر علائم آن است. حتی نسبت به خودارضایی نیز سرد می‌شوند.
 5. در نعوظ دچار مشکل می‌شوند.
 6. بدون دارو نمی‌توانند رابطه جنسی برقرار کنند.
 7. به تمایلات و مسائل جنسی به هیچ عنوان فکر نمی‌کنند، یا به ندرت فکر می‌کنند.
 8. نمی‌توانند رابطه جنسی را شروع کنند و یا اگر شروع کنند، به هیچ عنوان نمی‌توانند آن را ادامه دهند.
 9. هر مساله‌ای در رابطه با مسائل جنسی، آن‌ها را ناراحت می‌کند. حتی می‌تواند باعث وحشت در فرد شود.
 10. نسبت به محرک‌های جنسی کاملا بی‌تفاوت هستند.پ

مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم: تکنیک‌های افزایش میل جنسی

 

علائم بی‌میلی جنسی در مردان

علت بی‌میلی جنسی در مردان

همانطور که در قبل بیان کردیم، بی‌میلی جنسی در آقایان به دلیل مسائل روحی و روانی به وجود می‌آید. همچنین می‌تواند تحت تاثیر برخی بیماری‌های جسمی باشد. به طور کلی چندین عامل وجود دارد که می‌تواند باعث بی‌میلی جنسی در آقایان شود. مانند:

 1. افزایش سن و کهولت سن
 2. وجود برخی بیماری‌ها مانند بیماری قلبی، کلیوی، فشارخون و دیابت
 3. سبک زندگی غلط نیز می‌تواند باعث بی‌میلی جنسی در آقایان شود. مانند بدخوابی، مصرف سیگار و الکل و تغذیه نامناسب ( مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد: نوروپاتی الکلی)
 4. به هم خوردن برخی هورمون‌ها و نبود هورمون‌های مردانه. اضافه وزن و چاقی نیز یکی از علل اصلی است.
 5. ترس از برقراری رابطه جنسی به دلیل بارداری ناخواسته و وجود برخی بیماری‌ها
 6. فردی که عصبی، مضطرب و افسرده است.
 7. استرس داشتن بیش از اندازه
 8. مصرف برخی داروها و انجام دادن برخی جراحی‌ها
 9. مشکل داشتن در رابطه زناشویی
 10. وجود برخی بیماری‌های روانی و اختلالات روانی

علت بی‌میلی جنسی در سنین پایین

بسیاری از آقایان در سنین پایین، دچار بی‌میلی جنسی می‌شوند. دلایل مختلفی وجود دارد که می‌تواند باعث بروز این اختلال در فرد شود. مانند:

 1. داشتن افسردگی در سنین کم ( حتما بخوانید: تشخیص و درمان افسردگی )
 2. نداشتن عزت نفس و اعتماد به نفس
 3. اضطراب بالا
 4. آسیب دیدن جنسی و داشتن ترومای کودکی. تجاوز و سوءاستفاده جنسی نیز از مهم‌ترین مسائلی است که باعث بی‌میلی جنسی در فرد می‌شود.

عوارض بی‌میلی جنسی

بی‌میلی جنسی در آقایان با عوارض و مشکلات فراوانی همراه است. این موضوع می‌تواند از همه نظر برای فرد ایجاد مشکل کند. برخی از عوارض مهم  رایج بی‌میلی جنسی در آقایان، خجالت کشیدن و احساس شرم در افراد است. که این موضوع باعث کاهش اعتماد به نفس و عزت نفس فرد می‌شود. باعث می‌شود که در زندگی زناشویی به مشکل بربخورید و رابطه خوبی را با همسرتان نداشته باشید. به دنبال این موضوع ممکن است کار به جدایی و طلاق بکشد. که در این باره ما به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما نزد یک پزشک و یا دکتر روانشناس معروف و مشاوره جنسی رفته تا بتوانید مشکل خود را حل کنند. از دیگر مشکلات و عوارض جدی این مساله به خراب شدن زندگی جنسی فرد باز می‌گردد. زیرا فرد یکی از بزرگترین لذت‌های زندگی خود را از دست داده و از آن محروم می‌شود.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد: چطور زن را ارضا کنیم؟

عوارض بی‌میلی جنسی

درمان بی‌میلی جنسی در مردان

خوشبختانه باید بگوییم که برای درمان بی‌میلی جنسی در آقایان راه‌های مختلفی وجود دارد. یکی از راه‌های مهم و مناسب برای از بین بردن این اختلال، تغییر سبک زندگی می‌باشد. تغییر در عادات غذایی و تغییر در عادات خواب، می‌تواند باعث شود که میل جنسی شما تقویت شود. ورزش کردن و استفاده از فعالیت‌های مناسب، می‌تواند به شما در این باره کمک بسیار زیادی کند.

رفتن نزد یک مشاور جنسی و متخصص اورولوژی نیز کمک بسیار زیادی به شما عزیزان می‌کند. پزشک و مشاور با ارائه راهکارهایی به شما می‌تواند کمک کند که میل جنسی شما افزایش یابد. همچنین با تجویز برخی داروها نیز می‌توان این بی‌میلی جنسی در مردان را به حد بسیار خوبی کاهش داد. اما باید بدانید که تجویز این داروها فقط باید توسط پزشک انجام شود. در غیر اینصورت و با مصرف بی‌رویه و خودسرانه برخی قرص‌ه،ا شما می‌توانید بی‌میلی جنسی را در خود افزایش دهید. پس سعی کنید حتما در اولین فرصت نزد یک پزشک و یا مشاور رفته و درمان خود را آغاز کنید.

حتما بخوانید: قویترین راه درمان زودانزالی

کلام آخر

بی‌میلی جنسی در آقایان یک امر طبیعی است. شما عزیزان باید بیشتر مراقب خود بوده و درصورت مشاهده یکی از این علائم نیز نزد پزشک بروید. درست است که به راحتی می‌توان این اختلال را درمان کرد اما اگر جلوی آن گرفت نشود می‌تواند باعث بروز آسیب‌های فراوانی شده که نتوان آن را درمان نمود. از این رو لازم است که در اسرع وقت بدون هیچ خجالت و شرمساری نزد یک مشاور و یا متخصص در این حوزه بروید و درمان خود را به راحتی آغاز کنید. کلینیک آرامش من بعنوان بهترین مرکز مشاوره در پاسداران همه روزه در خدمت شما عزیزان می‌باشد تا بتواند در تمام حوزه‌ها به شما یاری رساند. شما عزیزان می‌توانید با پر کردن فرم درخواست مشاوره و یا از طریق تماس با شماره های درج شده در سایت با مشاورین و متخصصین ما بصورت مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری در تماس باشید.

منابع:

دیدگاه‌ ها...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

%50 تخفیف

اگه پرداخت هزینه جلسات مشاوره برات سنگینه

سه شنبه‌ها رو از دست نده!

همین حالا تماس بگیر

09393448506 - 02122882473