راه‌های شناخت زنان و نحوه رفتار با آنان

شناخت زنان

شناخت زنان همیشه برای آقایان یک کار سخت بوده، هست و خواهد بود. اینکه زنان را بشناسید و بدانید که چطور با آن‌ها رفتار کنید، بستگی به این دارد که ویژگی‌های آنان را بشناسید. اگر با ویژگی‌ها و روانشناسی زنان در یک رابطه آشنا باشید به خوبی می‌توانید آنان را درک کرده و یک رابطه خوب و سالم را تجربه کنید. این مقاله تنها برای آقایان نیست. بلکه خانم‌ها نیز باید این مقاله را بخوانند تا بدانند یک خانم عاقل و با شخصیت چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا بتواند، یک خانم جذاب و دوست داشتنی به شمار آید. با ما همراه باشید تا شما را با این ویژگی‌ها و معقوله شناخت زنان بیشتر آَشنا کنیم.

رازهای شناخت زنان

بنا به نظر و عقیده بسیاری از مردم، شناخت زنان کار بسیار پیچیده‌ای است. در واقع شناخت زنان پر از رمز و راز است که باید رازهای آن را کشف کرد. باید بگوییم که درست است؛ زنان دریایی از اسرار هستند که درک کردن آنان کار راحتی نیست. در کل برای آقایان بسیار سخت است که یک خانم را بشناسند. چند نکته است که با رعایت آن‌ها می‌توانید زنان را درک کنید. حال اگر مشتاق هستید که همسر و یا شریک عاطفی خود را شناخته و بهتر درک کنید، با ما همراه باشید. برخی از این نکات عبارتند از:

افزایش قدرت تشخیص احساسات خانم‌ها

قدرت تشخیص خود را در رابطه با احساسات خانم‌ها بالا ببرید. شما باید بدانید که در چه مواقعی چه جملاتی را به کار می‌برید. خانم‌ها دوست دارند در یک رابطه محکم باشند و این را از رفتار شما برداشت خواهند کرد. به طور مثال زمانیکه از کار به خانه برگشتید و او به استقبال شما می‌آید، با او به گرمی برخورد کنید. با او به آرامی صحبت کنید و بگویید تو خیلی زیبا شدی و حالم با تو عالیست، اما الان خسته هستم. کمی استراحت کنم دوباره در کنارت خواهم بود.

سوال پرسیدن

از او سوال بپرسید. اگر در رابطه خود گاهی متوجه نمی‌شوید که همسر یا شریک عاطفیتان از چه چیزی ناراحت است و یا چه چیزی دلش می‌خواهد، ایرادی ندارد که از او سوال بپرسید. مثلا به او بگویید: به نظر میرسد که ناراحتی. اتفاقی افتاده است؟ یا می‌خواهی پیشنهادی بدهی تا حالمان خوب شود؟ با من حرف بزن تا آسوده شوی!

حتما بخوانید: مهارت سوال پرسیدن

همدلی در برقراری رابطه جنسی

در برقراری رابطه جنسی با او همدل باشید. گاهی بگذارید که او به شما پیشنهاد برقراری رابطه را بدهد. همیشه شما کسی نباشید که جلو می‌رود. ممکن است در برخی مواقع او دلش نخواهد که رابطه جنسی برقرار کند. زیرا برقراری رابطه جنسی در خانم‌ها با آقایان بسیار متفاوت است.

مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم: راه‌های افزایش میل جنسی 

حمایت همیشگی

بگذارید با شما راحت باشد و او را همیشه و در همه حال حمایت کنید. اگر زنی در یک رابطه خوب باشد، احساس قدرت می‌کند. اینکه شما چطور به همسرتان نگاه می‌کنید و او را حمایت می‌کنید، بر روی زندگی او و رسیدن به اهدافش بسیار تاثیرگذار است. این را بدانید که یک زن هرگز از شما نمی‌خواهد که مشکلاتش را حل کنید. بلکه او از شما فقط یک گوش شنوا و حمایت عاطفی می‌خواهد.

درک ارتباط

ارتباط خود را درک کنید. شما به عنوان یک فرد عاقل وارد رابطه شده هستید، و باید بدانید که رابطه، خودش یک پروسه است. یک رابطه سالم پر از فراز و نشیب‌هایی است که هر دو طرف باید برای رد کردن آن‌ها، کنار یکدیگر باشند. اینکه شما چه میزان درک از این موضوع دارید، می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

توجه به فعالیت همسر

به اینکه همسرتان در طول روز چقدر فعالیت دارد توجه کنید. ممکن است همسر شما فردی باشد که بیرون از منزل کار می‌کند. کار در خانه، غذا پختن، رسیدگی به فرزندان و کار بیرون از منزل همه با هم، می‌تواند مسئولیت بسیار سنگینی بر روی دوش یک فرد باشد. اما با درک صحیح شما، یک خانم می‌تواند ده برابر این کارها را انجام دهد و ذره‌ای خسته نشود.

با رعایت موارد بالا شما می‌توانید یک زن را به خوبی بشناسید و درک کنید. شناخت زنان با همین موارد کوچک انجام می‌شود. شما می‌توانید با یک زنی که در زندگی درک شده و از جانب مرد خود درک بالایی را دریافت کرده است، بهشت را تجربه کنید.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد: طلاق چه تاثیری روی زنان دارد؟

نشانه‌های دختر عاقل

نشانه‌های دختر عاقل

شاید برای شما سوال باشد که نشانه‌های رفتاری یک زن عاقل، چه چیزهایی می‌تواند باشد؟! در ابتدا باید بگوییم که یک دختر عاقل سعی می‌کند در زندگی خود همیشه رشد کند. یک زن عاقل همیشه در اطراف خود آدم‌هایی را دارد که بسیار عاقل و با شخصیت هستند. یک دختر عاقل از اینکه درباره چیزی او را می‌ترساند و یا اذیت می‌کند بلند حرف بزند، نمی‌ترسد. در ادامه با ما باشید تا با دیگر نشانه‌های یک دختر عاقل در پروسه شناخت زنان آشنا شوید.

 1. یک زن عاقل برای سلامتی و حفظ ظاهر خودش ارزش قائل است.
 2. هوش هیجانی فوق‌العاده‌ای دارد.
 3. در رویا و توهمات به سر نمی‌برد.
 4. در زمان مناسب درخواست کمک می‌کند. زیرا می‌داند که چه زمانی باید از دیگران کمک بگیرد.
 5. به خواسته و نیازهای خودش اهمیت می‌دهد و برطبق آن‌ها عمل کرده و جلو می‌رود.
 6. یک دختر عاقل هرگز دعوا را شروع نمی‌کند، زیرا از قبل می‌داند که چگونه به او پایان دهد.
 7. یک دختر عاقل بین زندگی شخصی و زندگی کاری خود و شریک عاطفی‌اش تعادل را برقرار می‌کند.
 8. بسیار انعطاف پذیر و سازگار است و می‌داند که چگونه با یک مشکل کنار آید و آن را مدیریت کند.
 9. زنی عاقل است که می‌تواند اشتباهات و خطاهای دیگران را نادیده بگیرد.
 10. یک دختر عاقل با اینکه احساساتی است، اما در بسیاری از مواقع آرام است و سعی می‌کند که منطقی برخورد کند.

روانشناسی زنان در رابطه

یکی از جنبه‌های بسیار مهم و اساسی در یک رابطه و برای شناخت زنان، جنبه روانشناسی زنان در رابطه است. در این قسمت از مقاله می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه یک زن را از نظر روانشناختی بشناسید و درک کنید و بدانید چطور رفتار کنید تا از شما خوششان بیاید.

 1. زنان وفاداری، قابل اعتماد بودن و صداقت را دوست دارند.
 2. یک مرد جاه طلب را بدون وسواس فکری می‌پسندند.
 3. در رابطه با مسائلی غیر از مسائل کار، با خانم صحبت کنید.
 4. زنان مردان شوخ طبع را دوست دارند.
 5. اعتماد به نفس بالا داشته باشید.
 6. گاهی اوقات کودکانه رفتار کنید.
 7. جالب است که بدانید اگر آشپزی بلد باشید و در خانه برای او آشپزی کنید، از نظر او ده برابر جذاب‌تر به چشم خواهید آمد.
 8. آداب اجتماعی و فرهنگی را رعایت کنید.

تمام موارد بالا از نظر روانشناسی بر روی زنان بسیار تاثیر‌گذار است. این رفتارها باعث خواهد شد که خانم به درکی که از جانب شما می‌خواهد برسد، و یک رابطه عالی با شما برقرار کند. برای عملکرد بهتر در این زمینه می توانید از بهترین دکتر روانشناس نیز کمک بگیرید.

مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم: دلتنگ کردن مردان

خصوصیات دختر باشخصیت

تمام زنان و دختران، ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای دارند که آن‌ها را از همه نظر جذاب و با شخصیت نشان می‌دهد. باید این را هم بدانیم که هیچ زنی بی‌عیب و نقص نیست. به هرحال ما همه انسانیم، و هیچ انسانی بدون ایراد نیست. اما برخی از ویژگی‌ها در فرد است که می‌تواند نشان دهنده شخصیت بالای آن دختر باشد. مانند:

 1. او یک دختر با صداقت است.
 2. برای خودش ارزش قائل است و به خود احترام می‌گذارد.
 3. یک دختر قدردان است.
 4. او همیشه در حال رشد و پرورش دادن خودش می‌باشد.
 5. یک دختر باشخصیت بخشنده و دلسوز است.
 6. بسیار صبور و باوقار عمل می‌کند.
 7. حسادت نمی‌کند.
 8. می‌داند که از فرصت‌ها چگونه استفاده کند.
 9. با اراده و قوی است.
 10. شنونده خوبی می‌باشد.

چند ویژگی که یک خانم را دوست داشتنی می‌کند

حال می‌خواهیم بدانیم که یک زن چگونه دوست داشتنی می‌شود؟! چندین ویژگی وجود دارد که اگر در رفتار یک زن دیده شود، می‌تواند او را دوست داشتنی و دلربا نشان دهد. مانند:

1 – اصالت داشتن

زنی زیبا و دوست داشتنی است، که اصالت خودش را حفظ کند و هر ظاهری که دارد را دوست داشته و به آن افتخار کند.

2- همدل باشد

یک زن همدل دیگران را به خوبی درک می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود تا از نظر دیگران بسیار دوست داشتنی به چشم آید.

3- اعتماد به نفس خوبی داشته باشد

زنی که دارای عزت نفس و اعتماد به نفس است، بسیار زیبا و دوست داشتنی به چشم می‌آید.

4- خوش بین و مثبت است

یک زن مثبت اندیش در همه حال دلگرمی اطرافیانش است، که باعث می‌شود او را دوست داشته باشند.

5- قابل اطمینان است

یک زن دوست داشتنی ار بگوید کاری را انجام می‌دهد، قطعا او را انجام خواهد داد. یادتان باشد خانمی که به وعده‌هایش عمل می‌کند بسیار جذاب و دوست داشتنی است.

حتما بخوانید: تست شخصیت

ویژگی‌های یک خانم دوست داشتنی

ویژگی شخصیتی زنان قوی

همه دخترا دوست دارند که تبدیل به زنی قوی شوند. همه آقایان نیز دوست دارند که با یک زن قوی وقت بگذرانند. حال باید ببینیم که چه چیزی واقعا یک زن را قوی می‌کند؟! برخی از ویژگی‌ها می‌باشد که یک زن را بسیار قوی و قدرتمند نشان می‌دهد. مانند:

 1. یک زن قوی هم از خودش و هم از دیگران به خوبی دفاع می‌کند.
 2. یک زن قوی دیگران را به خوبی حمایت می‌کند.
 3. به تشویق دیگران می‌پردازد.
 4. یک زن قوی رهبری بسیار موفق است.
 5. از نظر فکری و عاطفی بالغ می‌باشند.
 6. در لحظه زندگی می‌کند و مستقل است.

در کل که زنان قوی می‌دانند از زندگی چه می‌خواهند و در طول زندگی خود، صادقانه و در جهت مثبت، در حرکت هستند.

کلام آخر

اینکه زنان را شناخت و درک کرد تا بتوان یک رابطه خوب با آنان برقرار کرد، نیازمند شناخت ویژگی‌ آنان می‌باشد. در این مقاله سعی شد برای شناخت زنان، تا حدودی به ویژگی‌های اصلی آنان اشاره شود، تا شما آقایان بدانید که چطور یک خانم را بشناسید و با او رفتار کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره و ایجاد ارتباطاتی بهتر و قوی‌تر، می‌توانید با مشاورین و متخصصین آرامش من بعنوان بهترین کلینیک روانشناسی نیاوران در تماس باشید. از طریق تماس به شماره های درج شده و یا تکمیل فرم درخواست مشاوره در سمت چپ تصویر، به صورتت همه روزه با مشاورین تیم قوی آرامش من در ارتباط باشید.

منابع:

دیدگاه‌ ها...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

%50 تخفیف

اگه پرداخت هزینه جلسات مشاوره برات سنگینه

سه شنبه‌ها رو از دست نده!

همین حالا تماس بگیر

09393448506 - 02122882473